Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poti sa repeti, dar cu punct si virgula unde trebuie? Ca nu am inteles nimic .
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by manujupanu View Post
      eu am debica frigo 2 si sunt super trage prin zapada de nu are treaba eu cred ca cauciucutile de iarna sunt ca toate la acceleasi performante...
      S-o crezi tu...
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        N Blue HD made in koreea.
        Par mai mult decat decente daca luam in calcul pretul .

        Comment


        • Anvelope.

          Cu ce anvelope este echipat loganul 1.2 2014 din fabrica?

          Comment


          • Parca cu, Kormoran,iar cele laureate cu Michelin Alpin
            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

            Comment


            • Originally posted by Alex Matei View Post
              Parca cu, Kormoran,iar cele laureate cu Michelin Alpin
              eu la al meu , ambiance , am vazut si pe fata si pe spate Continental , dar nu vad daca sunt all season sau alpin

              Comment


              • ai de vara,stai linistit! NU DA QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Voi vorbiti serios?????
                  Anvelope la fel "si pe spate si pe fata"???? Pai cum altfel la o masina noua mai oameni buni?
                  All-season sau ALPIN????? "Alpin" e o denumire comerciala a celor de la Michelin, nu inseamna ca ar fi cumva niste cauciucuri "de munte".
                  Si....pentru altii care raspund doar ca: kormorane nu se mai pun demult iar Alpin-uri nu s-au pus NICIODATA! Va mai si crede cate cineva.
                  Pentru initiatorul intrebarii: ai pe masina Continental Eco Contact 3...DE VARA! Atat.

                  Comment


                  • Si mai vin un model dar nu stiu denumirea


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by andreyi View Post
                      Astazi am aruncat anvelopele Barum Brillantis(fabricatie 2010), cu care a venit masina (erau la "semn"), la aprox 92.000 km, si am revenit la cele de iarna (Sava Eskimo S3+, care sunt la patra iarna si se prezinta foarte bine). Dupa ce am aruncat "plasticele" si am pus Sava-urile, zici ca merge pe senile masina, asa ciudata e senzatia.
                      La anul urmeaza sa-mi cumpar anvelope de vara (Barum Brillantis 2, sau ceva pana in 200 lei bucata).
                      Masina arata in bord 92.000 km...dar cred ca Barum-urile nu aveau tot atatia km rulati, nu? O parte din km sunt facuti cu alea de iarna, corect?
                      Apoi...dupa ce ai avut Brilantis-uri...tot din astea vrei sa cumperi? Nu as mai pune niciodata pe masina asa ceva (tot din astea am si eu si sunt jalnice).

                      Comment


                      • Rezista mult, singura calitate la Barum Brillantis.
                        Last edited by mr.K; 26 October 2014, 15:56.

                        Comment


                        • Goodyear - de astea am eu
                          Last edited by Crs. Sandel; 26 October 2014, 16:16.

                          Comment


                          • G.duragrip
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Par mai mult decat decente daca luam in calcul pretul .
                              Ca aderenta, dar si ca franare, chiar si de urgenta, sunt foarte multumit, dar din pacate deobicei o anvelopa care adera foarte bine la asfalt este fabricata din material mai moale, si tine mai putin, timpul va arata daca sunt si longevive...

                              Am vazut si eu ca sunt ieftine, dar din fericire koreea face deobicei lucruri bune calitativ, oricum nu eu am ales anvelopa, asa a venit masina, daca va tine vreo 6 ani, voi fi multumit. Kormanele pe logan sunt din 2006, nu au galme, nu au ajuns la martor. Chiar daca sunt niste anvelope periculoase in caz de franare de urgenta, eu am fost extrem de multumit de ele, cu kormoranele am facut brasov covasna in 30 minute, cu martori
                              Eram tanar si nelinistit
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                                Voi vorbiti serios?????
                                Anvelope la fel "si pe spate si pe fata"???? Pai cum altfel la o masina noua mai oameni buni?
                                All-season sau ALPIN????? "Alpin" e o denumire comerciala a celor de la Michelin, nu inseamna ca ar fi cumva niste cauciucuri "de munte".
                                Si....pentru altii care raspund doar ca: kormorane nu se mai pun demult iar Alpin-uri nu s-au pus NICIODATA! Va mai si crede cate cineva.
                                Pentru initiatorul intrebarii: ai pe masina Continental Eco Contact 3...DE VARA! Atat.
                                nu cumva este eco contact 5?
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google