Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by popavlm View Post
    cred ca s-a cam dus iarna... eu deja am comandat anvelopele de vara, toyo am luat, la recomandarea unui prieten care se stie mai bine ca mine cu ele
    astazi le-am primit si montat... DOT 4913...foarte serioasa firma... recomand...
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Anvelope ok, doar ca au talonul sensibil. Daca atingi cu lateralul o muchie cat de cat taioasa, gen cum e o bordura, s-ar putea sa fie kaput cauciucul. Slabe rau de tot pe flanc, gumele astea, pacat de calea de rulare.
      Acuma deja le-a comandat, incantat de pret, si o sa vada ce si cum in timp.

      Comment


      • la anvelope nu faci economii. voi lua mereu premium. pentru 200 de lei diferenta nu merita.

        Comment


        • ce sa aleg intre ContiPremiumCont 5 88 C A 2 70
          ContiEcoContact 5 88 B B 2 70

          Comment


          • Premium ! Pt aderenta. Urasc eco contact- vara pe ud te duci sanie cu ele.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Foarte ciudat ce spui, despre Eco5...
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • preturile sunt la fel la eco contact si la premium doar eticheta UE difera

                Comment


                • Costica eu am eco 5 pe sareta...si nu am intampinat probleme gen "sanie" ...
                  Keep walking...

                  Comment


                  • SI daca sunt la acelasi pret, de ce sa nu ia ContiPremium? Doar pentru ca din fabrica Loganul a avut ContiEco? Asta-i buna!

                    PremiumContact doar se uzeaza nitel mai repede decat Eco, ca aderenta aia vine si ea de undeva.
                    Last edited by mr.K; 13 February 2014, 22:57.

                    Comment


                    • Salutare baieti! Imi cer scuze c-am stricat un topic mort, lipsa atentiei m-a facut sa omit topicul acesta... dar sa revin : a incercat cineva anvelope viking cititech II? Cum se comporta, pentru ca nu am gasit absolut nicio parere referitoare la aceste anvelope. Pe langa debica, tigar si celelalte chestii ieftine parca arata unpic mai bine. Dar totusi, vreun utilizator sa-si dea o parere?

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Costica eu am eco 5 pe sareta...si nu am intampinat probleme gen "sanie" ...
                        Incearca si premium ioane.
                        Am avut eco , echipare originala pe pejo 206 , apoi premium noi. Diferenta majora. Abs-ul intra mult mai greu , aderenta mai buna la premium si e adevarat ca se uzeaza mai repede (cam 10% as zice) si consuma mai mult masina. Acum fiecare ce doreste. Eu aleg aderenta intotdeauna ,pe orice suprafata.
                        Pe portiunea de drum Oituz-Bretcu pe care o fac des ma distrez cu orice masina conduc si acolo vad diferentele de aderenta , unde chiar si vara gasesti portiuni umede.
                        Si despre debica frigo am cuvinte de lauda referitor la aderenta. Zgomot/consum cred ca-s slabe totusi.
                        Ps: la diesel scot consum rusinos chiar si pentru benzina.
                        Last edited by Costi-bc; 13 February 2014, 23:36.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by cristianpaul View Post
                          Salutare baieti! Imi cer scuze c-am stricat un topic mort, lipsa atentiei m-a facut sa omit topicul acesta... dar sa revin : a incercat cineva anvelope viking cititech II? Cum se comporta, pentru ca nu am gasit absolut nicio parere referitoare la aceste anvelope. Pe langa debica, tigar si celelalte chestii ieftine parca arata unpic mai bine. Dar totusi, vreun utilizator sa-si dea o parere?
                          NU LUA VIKING CITYTECH 2 ! Atat iti spun ! Nu face prostia asta ! Ia Debica mai bine. Iti zic ca posesor de jegurile alea de cauciucuri.
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • Nu stiu de ce, dar imi facusem o impresie buna despre ele. Adica din prezentarile de pe site-ul lor si tot marketingul. Comparativ cu kormoranele cum sunt? Totusi am vazut ca au calificativul C la franarea pe ud. Chiar asa irelevante sunt calificativele astea?

                            Comment


                            • cristianpaul, asculta-ma, si lasa marketingul lor si calificativele pe ud si consum si chestii mincinoase. aderenta nu prea ai cu ele dar problema e urmatoarea: se duce foarte rapid carnea de pe ele, am 4 bucati, dupa un an toate 4 au bolfe !!! sunt praf, ia Debica si nu o sa regreti. Kormoran nu am avut, din fabrica am avut Barum, si alea erau extrem de proaste, dar nu mai proaste decat Vikingele astea... Dupa un an trebuie sa le schimb, vorba aia suntem prea saraci sa cumparam ieftin, de acum iau numai anvelope premium. Dar daca chiar nu ai bani, ia Debica. Si inca ceva: fereste-te de All-Season.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • Multumesc frumos. Cred ca ma voi orienta catre BF Goodrich G-grip ca vad ca totusi sunt ieftine, la 211 lei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google