Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut ,
    am si eu niste jante 15x6.5j et 35
    ce anvelope sa ii pun cat de cat ok (am niste 185/65 cu 15 se potrivesc pe janta)

    Comment


    • gata, am renuntat la Tigar, am gasit Matador mp44 Elite3 cu 160 lei/buc. maine ma duc sa le iau. eu zic, ca sunt bune. ce ziceti?
      Last edited by Florin_KDF; 17 March 2014, 16:23.

      Comment


      • Primul meu Logan a venit echipat cu Matador; jenant din toate punctele de vedere. Poate intre timp or mai fi schimbat ceva: la banii astia ar trebui sa-ti pui totusi niste intrebari.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Eu am montat continental ecocontact5 se comporta bine
          am doar cate sute de km sa vedem in timp cum o sa se comporte

          Comment


          • mp44 elite 3 is cu totul altceva decat ce ai avut ca prima echipare pe logan , alea cu patratele...
            is bune , le-as da 7 pt aderenta , iar ca calitate/pret 9 , doar ca se tocesc relativ repede.

            ps mi-am luat Fulda EcoControl HP 215 55 R16 pe focus. cam mari dar arata bestial. sa vad ce aderenta au ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Cauciucurile de vara mai au cam 2 mm pana la martorul de uzura. Au 6 ani.
              Sa le mai pun si vara asta sau sa le arunc si sa cumpar altele?

              Originally posted by Florin_KDF View Post
              gata, am renuntat la Tigar, am gasit Matador mp44 Elite3 cu 160 lei/buc. maine ma duc sa le iau. eu zic, ca sunt bune. ce ziceti?
              Last edited by alan42; 18 March 2014, 16:02. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Ce sa aleg intre Hankook kontrol Tehnology("12) si ContiEcoContact 3("11) ?
                Conti am de iarna si sunt multumit, dar de Hankook nu prea am auzit multe lucruri. Niste pareri de la cei care au/au avut?
                Multumesc.

                Comment


                • hankook sunt chinezesti....

                  Comment


                  • HANKOOK sunt mindria coreie de sud in materie auto. si WW are colaborare cu ei

                    Comment


                    • Hankook nu sunt de luat peste picior. Au dat clasa de multe ori marcilor premium consacrate chiar in categoriile de anvelope pentru masini de clasa mare si lux.

                      Una peste alta, poate-i explicati putin colegului e.t. cat de bune sunt anvelopele Kormoran / Montana cu care au fost echipate multe Loganuri.

                      Motivul este c-am fost facut prost pe fata, spunandu-mi ca masina lui, echipata cu Kormorane vechi de 5 ani si vre-o 2 mm profil (ochiometric apreciat de mine din poze) se opreste la fel de scurt, mai ales pe ploaie, pentru ca are ABS, AFU, lichid si placute de uzina, ca si Loganul meu sau altele, echipate cu Michelin, Conti sau alta marca buna ori bunicica de anvelope. In plus, inginerul de service i-a zis ca pana la 10 ani vechime sunt bistoș gumele !
                      sigpic

                      Comment


                      • Din ce-am observat (in parcul auto de la serviciu) hankook, yokohama, kumho sunt din categoria anvelopelor cu o foarte buna aderenta pe orice suprafata, dar ce se uzeaza foarte repede fata de alte anvelope. Oricum sunt de luat in calcul si sunt mai sus decat tigar, matador(au avut la un momentdat contract de veneau pe octavia ca prima echipare, wtf!?!), debica sau kormoran ...
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Ce parere aveti de magazinul de anvelope Vadrexim(Bucuresti)? Sunt seriosi? A mai cumparat cineva de la ei? Multumesc.

                          Comment


                          • @renault De la ei mi-am cumparat acu 2 ani gumele de iarna , sunt seriosi baietii. Eu am dat comanda pe 10 decembrie si cauciucurile au fost fabricate in a3a saptamana din noiembrie 2012 tot ce trebuie sa faci este sa le ceri informatii despre gume, ce/cand/unde sunt facute ... O zi buna!

                            Comment


                            • pare un site serios si niste preturi acceptabile...de tinut cont!

                              Comment


                              • @M4r7z1aNu Multumesc frumos. Cel mai mult ma intereseasa DOT ul. Din ce am cautat(nu prea mult) au cel mai bun pret la Michelin Energy Saver Plus (273lei) + transport gratuit. Am sa le cer info despre DOT cand le comand. Au specificat la "Tara de origine: UK".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google