Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by popavlm View Post
    Asa s-a spus asta toamna si de Viking Snowtech II, ca-s varza, ca fac bolfe, ca una alta si iata-ma aproape la sfarsit de iarna cu ele intacte + ca la tractiune si franare pe zapada te uimesc...
    le-ai folosit 3 luni, sunt noi, normal ca au tractiune daca au carne pe ele, stai sa vezi iarna urmatoare sau peste 2 ani daca o sa mai fii asa multumit de ele... Ca si eu eram foarte multumit de Viking Citytech II in primele luni, pana au facut toate 4 bolfe... la alea din fata e posibil, dar cu alea din spate nu am dat in borduri. Plus ca s-a dus carnea de pe ele intr-un an, cat la altele in 3.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Dunlop-urile mele de iarna s-au cam rigidizat dupa 5 sezoane.
      Nici la carne nu stau mai bine, mai au putin (inca un sezon ) pana la martoru' de uzura.
      Oricum...m-au servit de nota 10. Si iau nota de trecere si-acum fara probleme.

      Comment


      • Originally posted by geo_ultras View Post
        hai ca asta cu flancurile moi la BFG ar fi un dezavantaj e cea mai tare
        Hai sa radem, ca unul care a fost legat de stalp a facut o poanta buna...
        Pune mana si testeaza si razi dupa aia.
        Last edited by mr.K; 15 February 2014, 23:11.

        Comment


        • Nokian, o companie finlandeză producătoare de anvelope, a lansat un nou concept de cauciucuri de iarnă cu nituri retractabile, care oferă aderenţă...

          apesi pe un buton si ai aderenta mai buna.
          sigpic

          Comment


          • Un singur cuvant: GENIAL
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Interesant, asa puteau pastra loganistii Kormoranele pe masina si vara si iarna .
              Totusi nu spune cum sunt actionati pinii aia de metal. Conform kurpapierului zf, nu reiese decat ca apesi un buton.

              Comment


              • si poate te duci la vulcanizare sa le schimbi, si iti zice ala:
                "Ce le-ati facuta ca erau pline de cuie. Cat m-am chinuit sa le vulcanizez..."

                Comment


                • Tre sa fie un electromagnet incorporat in fiecare anvelopa + sistem electric de alimentare a acestuia adaptat pe autoturismul in cauza. Nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa. In plus marja de uzura a acestor anvelope e foarte mica. In 2-3 ierni ajungi la cuie si nu mai trebuie sa apesi butonul...
                  Nu vom vedea asa ceva decat pe prototipuri.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • despre Tigar Sigura ce parere aveti? am gasit o oferta si parca m-ar tenta, mai ales ca imi trebuie toate 4, deci cheltuiala mai mare cu ceva mai bun.

                    Comment


                    • la ce pret ? poate gasesti ceva mai bun la banii aia.

                      Comment


                      • 170 lei bucata cu montaj inclus pentru toate 4

                        Comment


                        • La banii aia nu poti avea si noi, si bune.

                          Comment


                          • cred ca ar fi mai bune astea

                            Comment


                            • B997NDL ai vazut litera G de pe folia cu informatii despre anvelopa
                              G=anvelopa grea=comsum marit

                              Comment


                              • G inseamna "grea" ?! si F ? Fasneatza ?
                                nu pre cred are legatura cu greutatea, ci cu rezitenta opusa la rulare. e vorba de material si de profil.
                                pot sa m cele mai usoare anvelope, daca am un bagaj in plus fata de unul cu Passio s-a dus naibii avantajul ?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google