Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se plateste renumele firmei!

    Comment


    • Avand low budget am vrut sa pun Montana, dar baietii m-au convins sa iau Firststop Road (produse in Italia sub licenta Bridgestone). Pret total 680 cu montat si echilibrat. Credeti ca am facut o afacere buna?
      Astept pareri, sau cei care au avut asemenea anvelope sa-si spuna parerea
      Last edited by supermario10; 4 March 2010, 10:07.

      Comment


      • @gusi: poate la ei la magazin nu se mai produce semperit. america a fost un fel de petarda pe vremurile cand lucram eu la conti. s-o fi intors roata, dar sincer m-as mira. nu de alta, dar reprezentanta seat/volvo/porsche din tm au in oferta semperit-uri la greu, facute in iarna lui 2009. oarecum recent...ia-ti uniroyal rallye, gusi, n-o sa regreti, chiar daca sunt pe la 300ron bucata. alea-s gume, nu castraveti...
        @radu: o fi si michelin astia vreun benchmark in materie si conti un fel de kormoran depinde ce versiune de anvelopa alegi. de exemplu, desi eco3 de la conti e mai ieftin decat michelin energy, ultimele sunt pocnitori si pe uscat si pe ud, comparativ cu eco3. in schimb bfgoodrich sau energy saver sunt peste eco3.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • @seba- N-am destul cascaval Raman la Conti atunci...
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • In concluzie michelin energy saver sunt de calitate mai buna decat fostele michelin 3A,pe de alta parte energy saver mai bun decat continental eco.Am inteles bine?

            Comment


            • ce sa aleg intre Barum Brillantis 175 lei/buc si Tigar Sigura 165 lei/buc???

              Comment


              • Nici una, nici alta. Alege asta: http://www.anvelopeweb.ro/show/turis...85-65-R-15.htm
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • nu merci, cu matador e echipata Skoda (nu stiu daca toate modelel) si posesorii se plang de ele

                  uite comentariu de pa alt forum
                  "anvelopele Elite2 sunt foarte bune pentru derapaje , senzatii tari , fum la greu si se poate continua asa la infinit , cred ca si cerculete poti sa faci cu ele daca te chinui un pic, au o rezistenta foarte mare la uzura ( morala desigur ) asa ca e pacat ca cei de la Skoda au dat cu mucii in fasole , auzi tu , pe Octi2 , masina cu punte multilink pe spate ei pun pneuri de Dacie 1300 , pacat , mare pacat... asa ca luati-va oameni buni niste pneuri calumea , o sa vedeti , alta viata..." pare ca ar fi ca si kormoranele de pe logan, deci nu merci

                  prefer sa aleg intre Barum Brillantis 175 lei/buc si Tigar Sigura 165 lei/buc
                  as fi vrut dunlop sport 01, dar sunt un pic cam scumpe 245 lei/buc
                  Last edited by gigiman; 5 March 2010, 09:37. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Inseamna ca despre Barum si Tigar ai auzit numai de bine.
                    Mai pune niste bani si ia-ti ceva calumea daca vrei calitate.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • ia-ti altceva. eu vreau s ascap de barum-urile mele dupa 10000km...nu ca ar fi foarte proaste, dar exista gume sensibil mai bune in conditiile in care suma totala nu creste cu mai mult de 100-150 ron pt tot setul de 4 bucati.
                      in fine, ca sa raspund la intrebarea ta, eu as merge pe barum. asta din ce stiam acu vreo 5 ani cand lucram la conti.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Tu cu ce ai vrea sa inlocuiesti barumurile, da-mi idei.Eu am scris undeva mai sus ca as vrea dunlop sport 01 dar sunt un pic cam scumpe.

                        de anvelopele trayal a auzit cineva ceva?
                        Last edited by gigiman; 5 March 2010, 17:04. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Eu am Barum Brillantis pe masina si am ~28000km si iarna si vara si sunt foarte bune. Un raport pret/calitate excelenta. Inainte am condus mult un logan cu Michelin E3A. E3A este mai silentios si arunca mai putine pietre, dar la performante nu e diferenta. Diferenta mai este la treadwear E3A = 400 si la Brillantis = 280 => deci vor tine mai putin km ( estimez 50-60k km pana la minim fata de E3A 70-80k km)

                          Comment


                          • @Gusi: Iti recomand Conti Eco 3 ca solutie buget. Vara si pe udatura isi fac treaba foarte bine.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • @darksid3 -Multumesc Dark! Si ii raspund si lui Seba: am luat 2 Conti, DOT2709, 220 lei/bucata. Daca nu anul asta, la anul pun doua si pe spate. Am gasit la noi in oras si Toyo Proxes la 230 lei/bucata, dar erau fabricate in 2007 si o singura bucata in 2008! Asa cam am preferat ceva mai proaspat, ca sa zic asa, cum recomanda si Vitriol.
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment


                              • Gusi pt mers in oras(calarasi) erau bune si Kormorane,oricum mergi din groapa in groapa ,eu cred ca ma orientez spre niste anvelope pline.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google