Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine a auzit de astea http://m.anveloshop.ro/product.php?i...-185/65R15-88T

    Comment


    • Foarte aproape de pretul ala iei arhicunoscutele debica frigo2 care sunt de o calitate medie
      Eu intru in a6a iarna cu un set si n-am nici cea mai mica emotie.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Am vazut ca astea au indice C si la aderenta si la consum.
        Bine... sunt mai zgomotoase decât debica frigo care are indice E la aderenta.
        Last edited by Fanez; 9 September 2016, 19:29.

        Comment


        • Originally posted by prometheus View Post
          Bun pretul.
          Eu le-as lua in considerare si pe astea, daca vrei Bridgestone.



          Daca nu vrei musai Bridgestone, spun ca Falken Sincera e best buy. Cat au fost pe Logan le-am rupt fâșul, n-au protestat niciodata, isi merita indicele A pentru aderenta pe asfalt umed.
          Si-s tot japoneze.
          Last edited by mr.K; 9 September 2016, 22:06.

          Comment


          • Danke pentru sfat , cele din link-ul tau au indice B pe ploaie fata de cele din link-ul meu respectiv indice C. Par mai bunisoare B280-urile! Nu este batut in cuie Bridgestone , testez piata.
            Last edited by prometheus; 9 September 2016, 22:13.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Pe anveloshop.ro am vazut ca au pret bun Falken Sincera.
              Last edited by Fanez; 9 September 2016, 22:33.

              Comment


              • Salutare dragi colegi!

                Vreau sa-mi incalt masina pentru iarna.Ce parere aveti de aceste produse?

                Anvelope

                Jante

                Masina este un Logan 2 Laureate din iulie 2016.A venit cu jante de aliaj de 15 inch, iar rezerva este de tabla cu ET 40.Are anvelope Continental 185/65 R15 88T.
                Deci trebuie sa cumpar ptr toate rotile numai jante cu ET 40?
                Sunt "compatibile" produsele pe care as vrea sa le cumpar?

                La reprezentanta DACIA am primit urmatoarele preturi:

                senzori presiune roti - 160 lei/buc ---------->am inteles ca a mea are senzori in ABS
                jante - 245 lei/buc
                anvelope - de la 150 - 400 le/buc

                Multumesc anticipat!
                Last edited by Old Driver; 6 October 2016, 23:56.
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • ideal ar fi sa ai acelasi et pe toate rotile, in caz ca pui rezerva sa nu se schimbe nimic la geometria masinii. oricum, diferenta de 2-3-5mm la et n-o s-o simti la mers normal, decat daca nu mergi cumva in campionatul mondial de turisme

                  gumele sunt ok, michelin alpin sau conti wintercontact sunt cam cele mai bune, sau ma rog, in top5 la mica distanta unele fata de altele in cam toate testele. uneori se ma baga un Dunlop, bridgestone, nokian pe-acolo, dar Michelin si conti sunt mereu in top. adica eu tot la astea doua m-as uita. desi intre o guma de 300lei si una de 400lei diferenta nu-I de 25% la performanta, uneori si 5% diferenta merita aia 400 de lei. mai bine un numar indoit decat doua masini facute muci pentru 30cm diferenta distanta de franare...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by Old Driver View Post
                    Salutare dragi colegi!

                    Vreau sa-mi incalt masina pentru iarna.Ce parere aveti de aceste produse?

                    Anvelope

                    Jante
                    eu sunt foarte multumit de alpin4, dar ale mele parca sunt MO, nu GRNX.
                    nu stiu exact care e diferenta.

                    uite-le aici mai ieftine si cu tranport gratuit pana la usa, daca iei 4.
                    si in general au marfa proaspata, nu de anul trecut, acum doi ani...etc


                    dar se zice ca astea ar fi mai bune. si mai ieftine. nu inteleg de ce nu mai au ts850, care cica erau cele mai bune.



                    si fulda sunt bunicele. uite meniul. studiaza-l



                    jantele alea sunt foarte bune si destul de ieftine
                    Last edited by B997NDL; 7 October 2016, 00:30. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Va multumesc mult prieteni!

                      Am ales anvelopele

                      si jantele alese de mine de la Emag.

                      Numai drumuri bune sa aveti!!
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • Alegere Anvelope Iarna

                        Salut,

                        Ca tot se aproprie iarna ma gandesc sa-mi incalt Loganul cu anvelope de iarna; dupa lungi cercetari (pret, calitate, performanta) m-am oprit asupra acestor 3: 1. Michelin Alpin A4 Grnx 185/65 R15 88T; 2. Yokohama V903 185/65 R15 88T sau 3. Kumho WP51 EC 185/65 R15 88T, care ar fi cea mai buna alegere?

                        Comment


                        • Dintre cele expuse de tine, Michelin Alpin A4. Dintre cele mai bune de pe piata, Continental TS860.
                          Last edited by vitriol; 8 October 2016, 12:52.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • La mica distanta vin si Goodyear UltraGrip 9 si Dunlop Winter Sport 5.
                            E de unde alege, bani sa fie.

                            Kumho de vara au ajuns sa se bata cu brandurile de top. La iarna inca nu au ajuns asa populare.

                            Ca tot vine iarna, nu mai cumpara nimeni Michelin CrossClimate? Ca era iures pe aici cand s-au lansat.
                            NDL?



                            Daca mi-ar trebui niste anvelope de iarna, cred ca as cerceta piata la Nokian Hakkapeliitta.
                            Last edited by mr.K; 8 October 2016, 15:52.

                            Comment


                            • era iures din cauza publicitatii, de fapt alpinul bate crossclimate pe zapada, doar pe ud bate cross-ul. iar pe timp de vara, pilot e mai buna decat crossclimate insa ce-i al lor, e-al lor, sunt cele mai bune all-season-uri de pe piata, si daca tot e sa fim drepti pana la capat, a luta bataie la diferenta mica de la doua gume de top, pe care ca sa le ai pe masina, platesti 3 seturi de cross-climate.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post

                                Ca tot vine iarna, nu mai cumpara nimeni Michelin CrossClimate? Ca era iures pe aici cand s-au lansat.
                                NDL?
                                tocmai la asta ma gandeam zilele trecute. dar din pacate nu prea am bani de ele. mai fac un an cu a4 si energy saver, dupa care revopsesc aliajele si pun cross-uri, ca sa nu mai aud de schimbat... etc
                                pate mai iau si cate 200 de lei pe fiecare set, , iarna-vara,ca se prezinta foarte bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google