Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la banii aia iei anvelope de top.

    Comment


    • Da. Multumesc.

      Comment


      • De top sunt si Bridgestone Blizzak si Pirelli Snowcontrol.
        Lumea n-a inceput cu Michelin si se termina cu Conti.
        Din cate stiu eu, cauciucul vulcanizat a fost descoperit de un domn numit Goodyear.

        Topul pe 14" din 2015.
        Automarket a conspectat testele germanilor de la ADAC pentru anvelope de iarnă din ultimii 3 ani şi vă prezintă o sinteză a rezultatelor pentru fiecare dimensiune testată, uşor de înţeles de orice cititor.

        Conti e pe 6, Goodyear pe 1.


        Topul pe 15", 2015.
        Link-ul si pagina cautata nu mai sunt valabile. Revino pe homepage pentru o noua cautare pe anveloshop.ro de anvelope, jante sau accesorii auto.


        Conti e pe 3, Dunlop pe 1.


        Aici gasiti topurile pe mai multi ani si dimensiuni.
        Link-ul si pagina cautata nu mai sunt valabile. Revino pe homepage pentru o noua cautare pe anveloshop.ro de anvelope, jante sau accesorii auto.
        Last edited by mr.K; 8 October 2016, 22:34.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Daca am "auzit" ca se discuta despre pareri, cer si eu niste pareri
          Fane ia in calcul si Goodyear ultragrip 9 sau Continental TS 850-860.
          Eu am pe carutza TS830 si Alpin A4. TS830 sunt peste A4 din toate punctele de vedere.




          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Keep walking...

          Comment


          • Am vazut ca astia de la conti au mai multe "sortimente" de iarna. Poate gasesc vreo oferta mai convenabila pe undeva. Inca nu ma grabesc. Spers sa nu ninga prea curand.
            Pana la urma a ramas legea cu gume de iarna doar daca ninge sau la 1. Nov. indiferent de vreme, ca nu mai stiu!?
            P.S. Merci Jonnie
            Last edited by Fanez; 8 October 2016, 23:00.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              De top sunt si Bridgestone Blizzak si Pirelli Snowcontrol.
              Lumea n-a inceput cu Michelin si se termina cu Conti.
              Din cate stiu eu, cauciucul vulcanizat a fost descoperit de un domn numit Goodyear.
              da, goodyear e la o dimensiune, probabil de matiz sau de smart.
              iar ts 850 la 5 dimensiuni, in linkul postat de tine.

              Comment


              • Eu daca mi-as lua maine sandale pt cotiga...as lua fie GY UG 9, fie Conti TS 860.
                Am avut pe Octavia GY UG 7+ ...si parca aveam senile.
                La Logan Conti le pun pe fata si Michelinu' pe spate.
                Intr-un an le-am inversat si nu trageau deloc bine frantuzele.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Keep walking...

                Comment


                • La conti TS860 am gasit doua variante: una M+S si alta M+S 3PMSF. De mud+snow stiu si eu dar 3pmsf ala, nu stiu. Ce reprezinta?

                  Am gasit ceva https://youtu.be/pbxQ_ymaDSE
                  Last edited by Fanez; 8 October 2016, 23:30. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Three Peak Mountain Snow Flake
                    3 PMSF ( "*Trei-vârf de*munte fulg de*nea)
                    Last edited by micutzu666; 9 October 2016, 09:33.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • La TS850, sunt foarte bune pe zăpadă și umezeala, sunt cam zgomotoase și distanta mai mare la frânare pe uscat vs umed. În rest, nu am ce sa le reproșez. Foarte mulțumit de ele, 290 ron/buc în 2013. Acu sunt mai ieftine.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        da, goodyear e la o dimensiune, probabil de matiz sau de smart.
                        iar ts 850 la 5 dimensiuni, in linkul postat de tine.
                        Deci pe matiz se pun gume de 15".
                        Link-ul si pagina cautata nu mai sunt valabile. Revino pe homepage pentru o noua cautare pe anveloshop.ro de anvelope, jante sau accesorii auto.

                        GY are gume pentru toata gama de rable de pe glob.
                        Fugi si te ascunde. Dupa o reclama Michelin. Sau Elf.

                        Pe 14", pe 15" GY sunt peste Conti. Asa ca, nu vad unde e o singura dimensiune.
                        De Michelin nu mai vorbesc, pe 16" sunt pe la mijlocul clasamentului.
                        Last edited by mr.K; 9 October 2016, 10:39. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • pentru 185/65r15, ultimele teste pentru gume de iarna au pus GY, Michelin si Nokian pe primele 3 locuri, Conti nefiind testate deloc la momentul respectiv, pe gume de vara primele 3 locuri sunt Vredestein, Conti, Dunlop, iar la allseason Michelin cross, vredestein si nokian. pentru alte dimensiuni, ne certam degeaba
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Acusi vin cei cu motoare de 1.2 si gume pe 16" .

                            Comment


                            • poti sa pui si de 17, unele sunt mai mici decat gumele stck. vezi topicul cu diferenta dintre vitezometru si gps.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Ce părere aveți de următoarele cauciucuri ? Sunt clasa B la frânare pe umed ,clasa C la consum și nivel de zgomot de doar 66db ,aspect deloc de neglijat.
                                Anvelope Iarna PIRELLI cu dimensiunile 185/65R15 pentru Turisme. Aceste anvelope au indice de viteza T si marcajele M+S K1. Livrarea rapida in 24/48h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google