Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ieri am schimbat gumele si am trecut la Nokian de iarna (cu cca. 14.000Km rulati, au intrat in sezonul no.3)
    Dupa cca. 31.000km rulati si 2 sezoane incheiate cu DunlopSPBluresponse, constat cu amaraciune-n suflet ca mai merg doar sezonul urmator, conform ratei de uzura.
    Oricum, se comporta in continuare fara cusur.

    Comment


    • Asa devreme ai trecut la cele de iarna?

      Comment


      • Pai da...mi-am facut de lucru ca a fost vreme buna ieri. Putin sport la umbra rotii de logan, nu strica.

        Comment


        • In loc sa mai freci un pic Dunlop-urile si sa-ti aduca mos Craciun un set nou.
          Dimineata erau 4 grade, ma gandeam sa caut si eu prin beci. La amiaza daduse soarele, asa ca mi-a trecut.

          Comment


          • Nesemificativa uzura pentru un cadoo de Craciun...2-3000km facuti la asphalt rece.
            Orice investitie intr-un set nou de gume inseamna inca cel putin 3 ani de tinut masina.

            Comment


            • sapt viitoare cred ca trec si eu pe gumele de iarna, daca se raceste in continuare. nu de alta, dar dunlopurile de vara, sunt mai rele ca ale lui kodjak, si-au cam trait cele trei veri de viata. pana si martorul de uzura e uzat. doar de aia-i si zice "martor de uzura", nu?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Scuzati întrebarea, cum arata martorul de uzura?

                Comment


                • Nenea kojak, cu cat ii vinzi lu' nea fane dunlopurile?

                  Comment


                  • Nu le vand bre, n-auzi ca mai bag un sezon cald cu ele.
                    Poate la anu' pe vremea asta, iti fac un pret bun...premium.

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Scuzati întrebarea, cum arata martorul de uzura?
                      Cam asa......
                      Attached Files

                      Comment


                      • Multumesc mult! Azi am facut si eu a doua pana in 42000 de km. Era un por pe lateral la roata dreapta spate. Am umflat roata si am vazut ca se dezumfla si am dat o fuga la vulcanizare.

                        Comment


                        • Azi am pus si eu cauciucurile de iarna,fulda montero 3,si pot spune ca sunt mai silentioase decat cele de vara Good Year Dura Grip.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Nenea kojak, cu cat ii vinzi lu' nea fane dunlopurile?
                            Vezi daca ai vandut roaba veche cu tot cu Falken.... trebuie sa-i pui niste Kormorane sh, numa' bune, si-acu' aveai gume de DTM..

                            Asta noua cu ce ti-a venit incaltata?

                            Comment


                            • A venit cu contieco5. Falken-"ele" au fost date separat.

                              Comment


                              • Pai si, ContiEco nu te coafeaza? Is destul de bune.
                                Sau te-ai obisnuit cu indice A pe umed, iar ContiEco are B, parca?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google