Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kkhheelloo View Post
    Anvelopele si franele sunt lucruri la care n-ar trebui facute compromisuri....
    Mai bine sa ai anvelope de calitate si sa n-ai nevoie de ele... ... merita efortul financiar pentru niste anvelope de calitate.
    Ok. Am de ales intre anvelope in jur de 200 de lei/bucata sau RATB 2-3 luni. Hmm... tentanta oferta cu RATB-ul. Nu stiu ce sa aleg.

    Comment


    • Debica sunt varza si in plus, nu vei putea utiliza masina extraurban, nu doar in Bucuresti. Prin oras te mai poti descurca si cu cele de vara, in zilele insorite si fara zapada/gheata pe jos.

      Comment


      • Cred ca din contra, extraurban zapada se curata mult mai repede ca in oras/localitate.In afara localitatilor dupa 2-3 zile nu mai exista pic de zapada in schimb printre bloruri e jale.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Debica sunt varza si in plus, nu vei putea utiliza masina extraurban, nu doar in Bucuresti. Prin oras te mai poti descurca si cu cele de vara, in zilele insorite si fara zapada/gheata pe jos.
          Cum le stii tu pe toate amice, crezi ca s-a nascut toata lumea in michelinuri si continentaluri?
          Ce va mai place sa umpleti cu rahat pe unii si pe altii cu cunostintele voastre aprofundate.
          Dupa 5 sezoane cu debica frigo2 pot sa spun ca vorbesti numai prostii cu privire la cat de praf sunt debica, sau poate doar nu stii sa conduci.
          N-am nimic cu tine, dar mai coborati un pic din corcodus
          Nu spun ca debica sunt premium, dar tu mai ai putin si spui ca sunt din hartie igienica. Iti faci treaba cu ele chiar onorabil
          Last edited by 827sam; 19 October 2016, 11:30.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Debica sunt ok, pe zapada si pe uscat, cu un minus pe carosabil umed.

            Ok. Am de ales intre anvelope in jur de 200 de lei/bucata sau RATB 2-3 luni. Hmm... tentanta oferta cu RATB-ul. Nu stiu ce sa aleg.
            Pai cat mergi cu RATB-ul, se face primavara si nu mai ai nevoie de gume de iarna.

            Comment


            • Asa ziceam si eu. Ori ma incadrez in buget, ori las masina in parcare.

              Comment


              • Ia Debica si aia e! Oricum daca e zapada cat casa lasi sareta acasa si iei tancu'.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Keep walking...

                Comment


                • Debica Frigo chiar sunt proaste. E nevoie de vreun stil de mare pilot să poți conduce cu niște anvelope proaste?
                  O spune unul care abia așteaptă să scape de ele de pe mașina de serviciu. M-am căpătat cu ele de la Centrală, când au comandat pentru toată flota. Acum s-au tocit suficient cât să pot face referat de înlocuire. Sper să nu le înlocuiască cu alte Debica, de la Centru.
                  Poate sunt eu prea exigent că le compar cu Michelin-urile de pe personală, dar nu cred: și colegul meu ce conduce mașina a spus-o.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Originally posted by 827sam View Post
                    Cum le stii tu pe toate amice, crezi ca s-a nascut toata lumea in michelinuri si continentaluri?
                    Ce va mai place sa umpleti cu rahat pe unii si pe altii cu cunostintele voastre aprofundate.
                    Dupa 5 sezoane cu debica frigo2 pot sa spun ca vorbesti numai prostii cu privire la cat de praf sunt debica, sau poate doar nu stii sa conduci.
                    N-am nimic cu tine, dar mai coborati un pic din corcodus
                    Nu spun ca debica sunt premium, dar tu mai ai putin si spui ca sunt din hartie igienica. Iti faci treaba cu ele chiar onorabil
                    Nu am avut debica, dar colegii de munca mi-au recomandat sa cumpăr alta marca de anvelope ca sunt varza. Unui coleg i s-a desfăcut anveopa strat după strat după 2 ani de zile și se caia ca nu a pus diferența pentru o anvelopa de calitate.
                    Fiecare cumpăra ce dorește, dar de ce i-as recomanda un produs unui coleg, in condițiile în care alți șoferi nu sunt mulțumiți de calitatea lor. Mai sunt anvelope bune și Vredestein. Iei mașină nouă și îți bați joc de ea, punând gume mediocre și apoi când vine necazul, te gândești ca te-ai calicit la 100 - 150 ron. Toate vin cu un preț, nimic nu este gratis, totul se plătește, mai devreme sau mai târziu.

                    Comment


                    • Nu am găsit ce căutati - Magazinul tau online de anvelope si jante. Oferte si promotii pentru anvelope de iarna, anvelope de vara si anvelope all season.


                      Aseara le-am comandat, azi am fost sunat pt. confirmare, maine o sa le primesc. Am tot cautat, cam asta era bugetul (250 Ron/buc). Prin alte locuri, pretul se invarte in jur de 300 Ron. Pentru ultima generatie de cauciucuri de iarna de la Conti, eu zic ca merita.

                      Comment


                      • Chiar merita
                        Eu am luat modelul anterior, TS850 cu 275 ron.

                        Comment


                        • Merita si la un pret super accesibil

                          Comment


                          • M-am hotarat la astea dar trebuie sa astept pana luni cand vad exact bugetul (revizuit)
                            Ceva pareri? Multumesc anticipat.

                            Comment


                            • Ceva pareri a scris Kojak cu o pagina in urma.

                              Parerea mea: sunt mai bune decat Debica Frigo 2, Tristar, Tigar si Viking.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Am avut eu viking pe fosta laguna si eu au foarte, foarte ok! din pacate le am vazut odata cu masina...
                                Eu o sa merg tot pe viking ptr ca stiu cum sunt. Le am cumparat cu 200 lei parca acum 2 ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google