Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva care e diferenta intre aceste jante? 403002053R vs 403001040R vad ca le vinde Emag si la una este recomandate anvelope 195/55R16 iar la cealalta 205/55R16. Stiu ca una e pt sandero si celalalta pt logan(una mai scuma si una mai ieftina), dar nu vad diferente in specificatii e ceva ce nu vad eu sau e bataie de joc?

    Comment


    • Una este pentru Sandero Stepway, care are anvelope 205/55 R16, iar cealalta este pentru Logan SL10, care are 195/55 R16.

      Latimea jantei este aceeasi, 6J. Nici eu nu inteleg de unde e diferenta de pret...
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • eu nu vad in descriere nici o diferenta, dar sa pui gume de 8" pe jante de 6"... 195 merge bine, 205 deja e cam la limita. janta de 6" (6J) are 152mm latime si ei pun gume de 205, hai sa fie un 180 la inelul talon. alea de 196, care au cam 170 la talon, inca se potrivesc bine la latime de 150, dar pe 6J se pun normal 175, 185 si 195. pentru 205, macar 6.5J...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Originally posted by alinn28 View Post
          Stie cineva care e diferenta intre aceste jante? 403002053R vs 403001040R vad ca le vinde Emag si la una este recomandate anvelope 195/55R16 iar la cealalta 205/55R16. Stiu ca una e pt sandero si celalalta pt logan(una mai scuma si una mai ieftina), dar nu vad diferente in specificatii e ceva ce nu vad eu sau e bataie de joc?
          Pai una este un produs de serie (205/55R16) si are un rulaj mai mare de vanzari si alta este o anvelopa atipica (195/55R16) care se fabrica pentru un lot redus de vehicule.
          Last edited by aris86; 25 October 2016, 10:21.

          Comment


          • Hopa! Noi vorbim de jante, nu de anvelope, iar in cazul de fata, emag vinde la preturi diferite aceeasi janta, pe care, zic ei, se pot pune ambele tipuri de anvelope.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Fanic, dar pe tine cine te plateste? Esti setat pe ceva si nu citesti decat lucrurile bune ca sa te convingi ca esti pe drumul cel bun.
              Am citat laudele pe care "cineva platit de continental" le aduce concurentei . Pe mine ma plateste Danubiana. [emoji38]
              Last edited by Fanez; 25 October 2016, 14:33.

              Comment


              • Astazi au sosit si la mine anvelopele de iarna, un set de 4 buc. Kelly Winter ST 185 65 15 88T.
                Par ok la prima vedere, urmeaza sa vedem cum se descurca la iarna,

                Comment


                • Originally posted by Seba View Post
                  Hopa! Noi vorbim de jante, nu de anvelope, iar in cazul de fata, emag vinde la preturi diferite aceeasi janta, pe care, zic ei, se pot pune ambele tipuri de anvelope.
                  Poate difera calitatea otelului utilizat, ramforsarea. Ceva calitate pe undeva ar trebui sa facă diferenta.

                  Comment


                  • @Casper
                    sunt foarte tari... nu le-am gasit niciunde.
                    la banii aia, care or fi fost, gaseai ceva mult mai bun.
                    acum e cam tarziu sa ne spui.

                    aici sunt cam toate marcile. le vezi pe undeva ?!
                    ca sa nu mai zic ca au F pe ud. mai exista ceva dupa ? W ?!

                    Looking for new tyres? Tyre reviews has unbias information for hundreds of tyres, along with group tyre test results and tyre data

                    Comment


                    • Sunt cam 150 lei/bucata. Si-a luat un coleg de-al meu. Foarte incantat ca a gasit gume la super pret.

                      Comment


                      • stiu, le-am gasit la 148.
                        dar merita o diferenta de 30 de lei pe anvelopa, 120 pe set ?
                        n-as vrea sa le testez. au pret de resapate.

                        Comment


                        • http://anvelope-discount.ro/anvelope.../r15/88t/20399 cu livrare gratuita la minim 4 bucati cumparate.

                          Am vazut ca nokian se gasesc la acelasi pret cu continental. Difera indicele pe ud A-nokian, B-conti si zgomotul la rulare, 68 vs 71. Par mai bune nokian (in ciuda testelor)
                          Last edited by Fanez; 26 October 2016, 07:24. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Ce producator le fabrica?Am avut la alta masina niste Tigar-uri,ieftineaua de la Michellin parca,le-am tinut 3 ierni in care n-am avut probleme,din cate mi-amintesc erau si cred ca inca mai sunt cam pe la 120 lei bucata

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              http://anvelope-discount.ro/anvelope.../r15/88t/20399 cu livrare gratuita la minim 4 bucati cumparate.

                              Am vazut ca nokian se gasesc la acelasi pret cu continental. Difera indicele pe ud A-nokian, B-conti si zgomotul la rulare, 68 vs 71. Par mai bune nokian (in ciuda testelor)
                              http://www.compari.ro/anvelope-c3615...8t-p339979534/
                              Trece iarna pana te hotarasti
                              nu o sa gresesti cu nici una dintre ele
                              eu cu ts850 am undeva peste 15000 km in 2 ierni si jumatate si sunt in continuare foarte multumit de ele in orice conditii climaterice intalnite

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Am vazut ca nokian se gasesc la acelasi pret cu continental. Difera indicele pe ud A-nokian, B-conti si zgomotul la rulare, 68 vs 71. Par mai bune nokian (in ciuda testelor)
                                http://www.compari.ro/anvelope-c3615...8t-p339979534/
                                Am cumparat Nokian WRD4 anul trecut, cand erau abia aparute, nu am avut probleme cu ele, e drept ca nici iarna trecuta nu a fost cine stie ce!

                                Sambata trecuta le-am pus pe masina, lamele de cauciuc sunt inca suficient de moi. Zgomotul este OK, la fel ca la GY-urile de vara cu care a venit masina de noua. Am parcurs 30 de km pe ud si m-am simtit in siguranta!

                                Lamurire suplimentara, Nokian-urile mele sunt "Made in Russia"!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google