Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Ca sa nu ma cert cu nimeni am ales FULDA KRISTALL MONTERO 3 185/65R15 88T
    Am lansat comanda.
    La ce pret?

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Ca sa nu ma cert cu nimeni am ales FULDA KRISTALL MONTERO 3 185/65R15 88T
      Am lansat comanda.
      Si eu tot asa am luat, deocamdata pot spune ca sunt foarte silentioase si au cauciuc foarte moale...

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        La ce pret?
        Doua cu 190,xx lei (ultimele din stoc) + 30 lei montaj si echilibrat si doua cu 197 lei + transport gratuit.
        Originally posted by Peterpan View Post
        Si eu tot asa am luat, deocamdata pot spune ca sunt foarte silentioase si au cauciuc foarte moale...
        Am citit si eu ca ar fi foarte silentioase .

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Ca sa nu ma cert cu nimeni am ales FULDA KRISTALL MONTERO 3 185/65R15 88T
          Cu cine sa te certi?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Nici cu cei care mi-au recomandat Conti, nici cu cei care mi-au recomandat Nokian. [emoji2]

            Comment


            • Aha, deci esti un pacifist.

              L.E. Eu cred, totusi, ca n-ai vrut sa-l superi pe NDL (el a zis de Fulda). Am auzit ca nu prea stie de gluma si e cam fioros...

              L.E. 2 Daca ar fi fost sa aleg din gama middle range, Fulda as fi luat si eu.
              Last edited by vitriol; 31 October 2016, 12:09.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Nu te certi cu nimeni, in fond fiecare e liber sa aleaga ce ii place si ce isi permite.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Aha, deci esti un pacifist.

                  L.E. Eu cred, totusi, ca n-ai vrut sa-l superi pe NDL (el a zis de Fulda). Am auzit ca nu prea stie de gluma si e cam fioros...
                  ... Fulda as fi luat si eu.
                  N-am citit ce a zis NDL de Fulda (am citit ce a scris)
                  De tine mi-era mie, stiam ca tot asta ai fi ales. [emoji38] [emoji38]

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    \

                    Sa-mi imprumute cineva un binoclu, ca nu vad Mislanu'.
                    am luat si eu anu asta in martie "Mislanuri" energy saver... pe sosea umeda imi danseaza masina in ultimu hal (cu debica Frigo de iarna se comporta mai mult decat ok pe umed) si s-au tocit extrem de mult, am facut cam 20.000km cu ele si nu cred ca ma mai tin mai mult de un sezon (tocite uniform toate 4)
                    In concluzie, m-am lamurit cu ele, never again.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • Si Mișlenurile au clasa A e ud, asa-i?

                      Originally posted by vitriol View Post
                      Eticheta aia ecologica este o vrajeala ieftina.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • da, au A... nu am idee ce si cum, ideea e ca imi face la fel ca si cu Vikingurile anterioare (care, ma repet, sunt cele mai penale cauciucuri care exista pe piata), iar cu Debica Frigo 2 de iarna se comporta cu mult, mult mai ok. Nu imi explic.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • K, daca te astepti la Michelin Energy sa aiba performante de Pilot Exalto, n-o sa se intample Si pe topul pe 15, daca faci abstractie de rezistenta la uzura (de parca asta te-ar interesa in mod special), o sa vezi si alte gume cu aderenta buna depunctate la rezistenta la uzura, desi ca aderenta le bateau pe alea mai sus in top.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Eu am zis ca nu se mai vad in top, dupa ce in anii trecuti erau nu chiar la varf, dar acolo.

                            Ca pâna la urma, si Pilot Exalto sunt niste pârciuri fata de Pirelli Ultrasoft din F1, iar pentru Logan e totuna, ca Pilot Exalto nu-s pe dimensiunile potrivite.

                            Iar Energy Saver inca rezista bine la uzura fata de alte gume aderente gen BlueResponse, deci nu stiu de ce ar fi depunctate acolo.
                            Vad ca au ++ la uzura, deci maximum. Nu acolo au pierdut la punctaj. Au doar satisfacator pe carosabil umed. Nasol.

                            Vad ca si pe 17" Pilot Sport 3 tot cu binoclu se vad, la vale.
                            Last edited by mr.K; 31 October 2016, 17:21. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • pt ca eu n-am mai auzit de cative ani de gume Michelin noi, in afara de crosscountry ala se bazeaza pe gume de generatie veche, dar care, inca mai sunt ok, chit ca nu mai apar prin top3.
                              de Pirelli, nu stiu ce sa zic, or fi ein in f1, dar pana anul asta, echipele din f1 voiau gume de strada ca erau mai bune decat petardele alea. Pirelli astia or fi un fel de fiat in lumea gumelor
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Odata am cautat Vredestein, astea care-s acum primele in top la 185/65/15.
                                N-am gasit, se gasesc destul de greu in Romania.
                                Apoi am vrut Uniroyal Rainexpert. Astea erau numai cu DOT de 2 ani vechime oriunde am sunat in tara.
                                Asa ca, m-am ales cu Dunlop SP01 Sport, de care am fost foarte multumit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google