Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai nu e bine sa fie tari. Trebuie sa fie moi.
    Fuldele mele se comporta foarte bine. Sunt mai silentioase decat conti de vara si reactioneaza foarte bine la mers.

    Comment


    • Am incaltat-o si eu pt iarna, sper doar sa merite invetitia facuta. Asta am observat si eu, desi pare ceva imposibil, anvelopele de iarna sunt mai silentioase ca cele de vara.Screenshot_2.jpg

      Comment


      • Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

        Originally posted by spulbercris View Post
        Michelin Alpin A4. Super tari. Le-am incaltat saptamana trecuta.


        Concluzia mea dupa 5 ani de utilizare, e ca Alpin A4 sunt sub TS830, in special pe zapada.



        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Keep walking...

        Comment


        • Sunt curios daca a incercat cineva GoodYear UltraGrip 9 si Acele Alpin4 , care este mai bun ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Eu zic ca UG9 le da clasa.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Keep walking...

            Comment


            • Asa zic si eu dar n-am avut nici d-alea nici d-alelalte. Tu ai avut ambele variante?

              Comment


              • Astia de la ADAC le-au testat pe amandoua si spun ca sunt "cam pe acolo".

                Im ADAC Winterreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Am avut GY UG7+ si parca aveam senile.



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Eu am GY UG8 , foarte multumit , insa au cam imbatranit si trebuie sa trec pe ceva mai tinerel poate un UG9 sau Alpin4.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by ursamajor View Post
                      Debica Frigo chiar sunt proaste. E nevoie de vreun stil de mare pilot să poți conduce cu niște anvelope proaste?
                      O spune unul care abia așteaptă să scape de ele de pe mașina de serviciu. M-am căpătat cu ele de la Centrală, când au comandat pentru toată flota. Acum s-au tocit suficient cât să pot face referat de înlocuire. Sper să nu le înlocuiască cu alte Debica, de la Centru.
                      Am scăpat de mizeriile de Debica Frigo. Au trimis Hankook. Diferență destul de mare, în primul rând la zgomot (mult mai mic la Hankook) și grip (foarte bun la Hankook).
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Frigo astea au devenit din ce in ce mai slabe calitativ de la an la an, observ.
                        Au taiat din reteta, mai putina ciocolata, mai multa faina.

                        Comment


                        • cred ca au au devenit alealalte mai bune frigo sunt de ani de zile pe piata, cred ca de cel putin de 3-4 ani n-au innoit generatia.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Am avut un set de Frigo 1 directional, cu profil in spic.
                            Decente pe asfalt, bune pe zapada mica, si mai bune pe zapada mare.
                            Acum, aud numai plangeri despre Frigo 2.

                            Mai bune pe asfalt si zapada mica au fost un set de Kleber Hrisalp HP2. Nu prea au vanzare prin Romania.
                            Last edited by mr.K; 12 November 2016, 22:24.

                            Comment


                            • Eu am cumparat Michelin Cross Climate. Sper sa faca treaba buna in toate sezoanele. In testele AutoBild au iesit foarte bine. Singurul semn de intrebare este cat de repede sau lent imbatranesc.

                              Un coleg are Good Year Vector 4 seasons de care de asemenea a fost foarte multumit atat pe zapada cat si vara.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • pai vector4 se bate cu crossclimate, au iesit diferenta mici intre ele in teste. eu desi am cochetat cu crossclimate-urile, am decis ca iarna asta s-o fac inca pe gume dedicate. si inca doua sezoane de vara, cat mai duc gumele de pe spate plus un set nou pe fata, dupa care recalculez varianta all-season
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google