Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golful e din 2009. E mai nou ca loganul tau mpi din 1900 toamna....;).

    Originally posted by mr.K View Post
    Sper ca totusi nu iesi in chiloti afara, pui totusi niste toale pe tine, sa nu sperie vecinii de corpul "sculptat" de lene.
    Nope. Doar la Iasi am vazut moldoveni de genul. Aici e civilizatie totusi.
    Last edited by Archangel80; 8 November 2017, 12:05.

    Comment


    • Acusi face 10 ani, bine ca are CC-uri. E 1.4?
      Vii la Iasi sa te dau o tura cu ailalta, nu cu Loganul. Are si anvelope de iarna premium, nu risti nimic.

      Comment


      • K si arhanghelu, va luati vacanta...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Pai am jante separate, se afla acasa, trebuie sa le car in masina pana la vulcanizare?
          NU ma strang ca altii cu un compromis gen CC, vreau ce e mai bun...
          Sa stii ca unii care circula cu CC-uri o fac pentru ca nu dispun de spatiul necesar depozitarii in conditii bune a unui set de roti suplimentar dedicat pentru iarna/vara, nu din cauza ca "s-ar strange" din alte motive.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Eh, cine e sofer adevarat, face ce poate si lasa rotile/ gumele de vara intr-un hotel d'ala dedicat.
            Oricum se invart explicatiile, se ajunge in acelasi punct, iesi mai ieftin cu CC-urile.
            Eu prefer sa minimieze riscurile, cat tine de mine.

            K si arhanghelu, va luati vacanta...
            Seba, mai bine vacanta decat sa stau capra si sa ascult elucubratiile unora care trateaza de sus semenii lor de pe forum.
            Eu spun ce am de spus, tu decizi daca sar calu'. Eu incerc sa nu jignesc pe nimeni, unii isi dau silinta sa imi aduca jigniri.
            Last edited by mr.K; 8 November 2017, 12:43.

            Comment


            • Wow, unde s-a ajuns.
              Sofer adevarat ? Sunt multe altele care definesc un sofer adevarat inaintea anvelopelor ...
              De astia cu resapate ce sa mai zicem ?
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Sofer adevarat ? Sunt multe altele care definesc un sofer adevarat inaintea anvelopelor ...
                Dar anvelopele raman unul din criteriile dupa care iti faci o parere despre sofer.
                De exemplu cand vezi o masina cu anvelope de iarna prin august, zice sau nu ceva asta?
                Eu cred ca zice ceva de genu':
                -sofer neglijent, care nu e interesat decat sa aiba anvelope pe masina cat sa nu mearga pe jante si sa nu ia amenda, ori care habar nu are ceva legat de masini/anvelope .
                ori
                -sofer care n-are bani de 2 randuri de anvelope/e prea zgarcit, asa ca a cumparat doar anvelope obligatorii din punct de vedere legal iarna, dar care nu-s interzise vara.
                Sau ambele.

                De astia cu resapate ce sa mai zicem ?
                Aia-s soferi meseriasi. Si fraieri, la cat costa o reesapata acum, mai pui 3 franci si iei o petarda de anvelopa noua, care prezinta mai multa siguranta sa ramana intreaga decat reesapata.

                Tu nu ai luat CC-urile ca si compromis financiar?
                Last edited by mr.K; 8 November 2017, 13:28.

                Comment


                • Ba da, au fost un compromis financiar, dar dimensiunea mea e al dracului de scumpa, iar diferenta dintre gume si pret, ca raport, nu merita.
                  Nu e ca si cum as fi luat debica navigator, cu banii pe care i-am dat eu pe cc, la logan luam 2 seturi de gume premium.

                  Oricum factorii dupa care m-am ghidat au fost mai multi, nu doar banii. Daca stateam in brasov cu siguranta ca un allseason nu facea fata.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Peste toate celelalte, primul criteriu sunt intotdeauna banii. Nu doar la anvelope.
                    Si nu ma refer la banii pe care-i are cineva, ci la banii pe care vrea sa-i bage in ceva.

                    Originally posted by Archangel80 View Post
                    Golful e din 2009. E mai nou ca loganul tau mpi din 1900 toamna....;).



                    Nope. Doar la Iasi am vazut moldoveni de genul. Aici e civilizatie totusi.
                    Tu compari Iasul, a 2-a capitala a tarii dupa Bucuresti, orasul cu prima universitate din tara, cu ... Tulcea?

                    Toti locuitorii din Tulcea incap intr-un cartier din Iasi. Numarul la traseele de autobuz a depasit cifra 4?

                    Vezi si tu vreo stire cu un moldovean beat si gata, toti sunt la fel.
                    Uite ca nu-s restul pun mana si muncesc, la un nivel competent pe bani mai putini decat bucurestenii.
                    Sunt satul de civilizatia sudului, Tulcea, Constanta, Slobozia, Braila...
                    Last edited by mr.K; 8 November 2017, 15:29. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • "Uite ca nu-s restul pun mana si muncesc, la un nivel competent pe bani mai putini decat bucurestenii.
                      Sunt satul de civilizatia sudului, Tulcea, Constanta, Slobozia, Braila..."

                      sunt total de acord.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Sunt satul de civilizatia sudului, Tulcea, Constanta, Slobozia, Braila...
                        Ai uitat de Galați, Călărași, Alexandria...și alte "enclave" de-astea.

                        Comment


                        • daca vrei sa vorbesti de civilizatie adevarata, zi Caracal.

                          Comment


                          • incetati acum!
                            urmatoarele atentionari vor fi ban direct, nu mai trecem prin cartonase rosii. si n-aveti decat sa ma raportati ca ma comport abuziv...
                            Last edited by Seba; 8 November 2017, 18:14.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Dupa aproximativ 5000 km parcursi cu CC-urile nu pot sa spun decat ca sunt milultumit de ele
                              Azi chiar am avut un drum mai lung de facut cu ele
                              Carosabil ud , 8 grade afara s-au comportat excelent
                              Acum astept si zapada
                              sigpic

                              Comment


                              • Asta vara, cum te-ai descurcat cu ele?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google