Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum pot fi cele mai bune cu indice de aderenta E ?
    Preț redus la Anvelope ieftine | Cauciucuri online în magazinul online. Comandă cu reducere pe site sau telefonic orice anvelopă sau set de Anvelope ieftine | Cauciucuri online la cel mai bun preț. Livrare rapidă în toată țara. Garanție 3 ani. Oferte Cauciucuri ieftine și de calitate pentru mașina ta.
    ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

    Comment


    • La Vector a cantarit mult la punctaj faptul ca au performante bune pe zapada. Mai bune fata de Cross Climate.
      Dar Cross Climate sunt foarte bune pe uscat si umed (fara zapada) ceea ce pentru mine a fost mai important, decat performanta pe zapada.
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • Originally posted by ZFMFLORIN View Post
        cum pot fi cele mai bune cu indice de aderenta E ?
        Exact asta voiam si eu sa intreb, dar mi-ai luat-o inainte.
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • pentru ca unii sunt mai realisti si poate altii mai hoti?

          Comment


          • Dunlop streetresponse 2 185/65r15 88t - vara

            Am găsit promoție la anvelope DUNLOP STREETRESPONSE 2 185/65R15 88T - VARA.
            Ce părere aveți de acest tip de anvelope ?
            Sunt cred comparabile cu MICHELIN ENERGY SAVER+ 185/65R15 88T - VARA ... dar e diferență de vreo 80 lei la bucată....
            Last edited by mp74; 31 March 2018, 13:17.

            Comment


            • Originally posted by sorin1983 View Post
              pentru ca unii sunt mai realisti si poate altii mai hoti?
              Care ar fi "unii" si care "altii" din afirmatia de mai sus?
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • spre exemplu chinezariile(gt radial de iarna) cu b pe umed... de multe ori nici marcile consacrate gen dunlop, good year nu au b si niste chinezi la un sfert de pret obtin clase mai bune... nu se mira nimeni?

                Comment


                • Salutare!
                  Ati trecut pe anvelope de vara, se mai asteapta cineva la o noua zapada? Din cate vad, temperaturile "promit" ca nu vor mai scadea sub minime de 2-3 grade..ca deja s-a ajuns ziua la maxime de aprox 20 de grade..
                  Multumesc.

                  Comment


                  • De nins, poate ninge oricand. Anul trecut a nins dupa 20 aprilie, doar ca s-a topit rapid, dupa 1 zi.
                    N-am vazut decat cateva masini cu gume de vara pana acum, cred ca saptamana viitoare incepe sa schimbe lumea anvelopele.

                    Comment


                    • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                      La Vector a cantarit mult la punctaj faptul ca au performante bune pe zapada. Mai bune fata de Cross Climate.
                      Dar Cross Climate sunt foarte bune pe uscat si umed (fara zapada) ceea ce pentru mine a fost mai important, decat performanta pe zapada.
                      Originally posted by Cherubino View Post
                      Exact asta voiam si eu sa intreb, dar mi-ai luat-o inainte.
                      pt cand o fi, mi-ar place asa ceva:
                      GOODYEAR VECTOR 4SEASON G2
                      Nokian Weatherproof 185/65 R15 88T
                      michelin CC , ma enerveaza reclama aia agresiva...

                      Dar posibil sa am in vedere si performanta aceea pe zapada.
                      Pana la urma, asa cum ma stiu ca merg cu masina sunt ok ori care, dar pt niste situatii unde este implicata zapada...., cred ca conteaza prin zona noastra!
                      ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                      Comment


                      • Pentru zona voastra eu nu as renunta la doua seturi de anvelope.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vali2008 View Post
                          Salutare!
                          Ati trecut pe anvelope de vara, se mai asteapta cineva la o noua zapada? Din cate vad, temperaturile "promit" ca nu vor mai scadea sub minime de 2-3 grade..ca deja s-a ajuns ziua la maxime de aprox 20 de grade..
                          Multumesc.
                          Săptămâna viitoare o sa trec și eu la cele de vara, când duc la țară de Paști.

                          Ca să citez o colegă "cele mai bune anvelope, sunt cele de iarna sh la 250 lei/4buc".

                          Nu ma mai mira de ce se merge haotic sau frecventa accidentelor este mare.

                          Comment


                          • Originally posted by mp74 View Post
                            Am găsit promoție la anvelope DUNLOP STREETRESPONSE 2 185/65R15 88T - VARA.
                            Ce părere aveți de acest tip de anvelope ?
                            Sunt cred comparabile cu MICHELIN ENERGY SAVER+ 185/65R15 88T - VARA ... dar e diferență de vreo 80 lei la bucată....
                            Sunt cel putin la fel de bune.
                            Daca au dot bun (<6 luni), go for it!

                            Comment


                            • [QUOTE=aris86;1790974

                              Nu ma mai mira de ce se merge haotic sau frecventa accidentelor este mare.[/QUOTE]

                              Depinde in primul rind de sofer, daca esti beznas nu te scoate nici mama anvelopei/icoane/biserici/dumnne .. asa.. !
                              Pina in 2007 erau decit anvelope de un singur fel, s-a inventat iarna/vara acu decind cu UE, si sa mearga economia de pata, creste PIB vindem gume pentriu toti habarnagiii !

                              Comment


                              • Cred ca e valabil si invers, poti sa fii cel mai bun sofer, fara anvelope potrivite ai probleme. Eu m-am grabit sa schimb anvelopele de iarna la inceputul lui martie, si am prins ultima zapada cu cele de vara. Am evitat la limita o tamponare usoara si niste pietoni pe trecere, desi mergeam incet, cu 20 km/h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google