Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.


    Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.




    Ai acolo mai multi vanzatori

    La pretul falkenului, nu are competitor.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • andreyi, pt 1-2 ani, la 450 lei, conti alea sh nerulate ar trebui, cel putin teoretic, sa fie mai mult decat ok. daca vrei sa le tii mai mult, nu lua sh, dar conti pc5 noi sunt la 250lei bucata. la 180lei/buc, bugetul pe care ma gandesc ca-l ai in vedere, cauta altceva. dar sa aiba indice minim B la aderenta pe ud...

      Originally posted by IancuMIC View Post
      ...Evident vorbim si de latimi diferite si masini diferite...
      cu asta ai cam spus tot, vb de logan ingust si inalt, cu suspensii moi si gume tip "cremvurst", versus masina mai lata, cu o mai buna repartiziare a maselor, mai joasa, suspensii mai rigide, cu gume normale.
      Last edited by Seba; 6 March 2018, 12:27. Reason: Automerged Doublepost
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Eu nu m-as crampona atat de clasificarea aderentei pe ud.
        Zic asta pentru ca clasificarea aia si-o face fiecare producator in parte si se face in cazul normelor EU la o viteza de 80km/h. Daca nu ma insel pt aderanta/ franare pe ud clasificarea se face in 7 clase intre A si G diferenta fiind ca o anvelopa din clasa A are distante de franare cu pana la 18m mai scurte decat G. Teoretic poti sa ai anvelope clasa A care franeaza cu de la 0.01m pana la 3m mai scurt decat o anvelopa clasa B. And so on...
        Folosind Conti atat de vara cat si de iarna pe logan de cativa ani, pot sa le recomand fara rezerve.
        Insa nu dai gres nici cu bf goodrich sau falken

        Comment


        • aia 3m eu zic ca-s de luat in calcul
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • un metru face diferenta intre dat cu subsemnatul pe la polis( si nevinovat) si mers acasa linistit.

            Comment


            • Aia 3m sunt la capatul scalei sa zic asa, pentru ca poti avea anvelopa clasata A care opreste cu doar 10 cm mai bine decat una din clasa B.
              In fine, important e sa nu ajungem sa avem nevoie de aia 3 metri

              Comment


              • corect. acu' fiecare ar trebui sa stie, sincer fiind cu el, cat de rapid reactioneaza, daca merge in curul celui din fata, etc. conteaza si asta cand iti cumperi anvelope. o diferenta minima de pret poate justifica si acei 10cm. si 10cm pot fi diferenta intre amiabila si o "fir-ar, ce era sa-l pocnesc". eu personal, ma uit la teste, apoi la pret. daca e sa aleg intre un set cu 10% mai scump, dar cu 1% mai bun, il iau epe ala mai scump pt aia 1%. 100 de lei la 1400 merita pt acel 1%. la o distanta de franare de 38m, 1% sunt 38cm, adica bara, faruri, capota, radiator la mine si bara si stopuri la ala din fata, plus posibilitatera de marire a rca-ului in urmatorii 3 ani, sau poate chiar pieton pt o luna. daca poti sa dai suta aia d elei in plus, da-o, indiferent de cum conduci. nu stiu daca e cel mai bunsfat, cea mai buna gandire, zic doar ca eu asa fac.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Multam' tuturor de sfaturi si linkuri, am reusit printre picaturi sa sun la o firma din cele din link dar nu aveau nici Conti nici Falken in stoc, cica dupa jumatatea lunii primesc marfa proaspata. Mai astept pana la sfarsitul lunii si poate iau ceva cu DOT cat mai proaspat.

                  Comment


                  • E cel mai bine.
                    Din aprilie incolo ai sanse foarte mari sa prinzi dot din ianuarie - februarie a.c.

                    Comment


                    • Depinde si la ce preturi ai sa gasesti. Marfa cea mai ieftina e aia de pe stoc.
                      Singurele promotii primavara si toamna sunt la petarde, nu la gumele de calitate.

                      Comment


                      • Pe cea de a doua masina am incaltato cu anvelope Landsail 4 Seasons
                        Buget foarte restrans cat de bune sunt ramane de vazut
                        sigpic

                        Comment


                        • le-ai luat de la astia?
                          Anvelope All season LANDSAIL cu dimensiunile 195/65R15 pentru Turisme. Aceste anvelope au indice de viteza H si marcajele M+S. Livrarea rapida in 24/48h.

                          Comment


                          • Da exact le-am epuizat stocul la banii aia [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]
                            Am luat la un Megane Cabrio 195 50 R15
                            sigpic

                            Comment


                            • O parere despre anvelopele Nexen allseason?
                              M-ar tenta modelul asta.

                              Comment


                              • mult mai bune ar fi astea si diferenta nu e mare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google