Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar de Kormoran Snowpro sunt de nivelul altora low budget, de ce sa nu alegi altceva? Odata ce un produs al unei firme nu ti-a placut (K801), nu cred ca mai vrei sa faci experimente pe banii tai, cand alaturi, la concurenta gasesti la aceeasi bani ceva de care ai auzit lucruri bune in general.

    Comment


    • Din acelasi motiv din care unii nemultumiti de Logan diesel, au trecut la Logan benzina.

      ps: Cezar zicea ca Firestone Winter nu-stiu-cum nu sunt ok (probabil si altii au aceeasi parere). Din asta rezulta ca toate cauciucurile Firestone is proaste?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Nicidecum. Dar la suma pecare o dai pe Firestone, alternative sunt destule.
        Asa si cu Kormoran.
        Culmea e ca prieteni care au Kormoran Snowpro sunt multumiti. Cu toate astea la bugetul asta as inclina oricand spre Debica Frigo.
        Ideea e ca nu poti alege obiectiv ceva pana nu ai verificat tu cum se comporta. De aia, zvonurile/parererile apropiatilor au o mare importanta, ca nu avem acasa laborator de testat cauciucuri. Si cum auzi denumirea, o stergi cu totul din lista, indiferent ca e vorba de gume de iarna sau de vara, in speta.
        Last edited by mr.K; 3 December 2010, 12:06.

        Comment


        • Mai depinde si de "zvonaci". Ca daca pleci urechea la taximetristi o sa afli caKormoran ii 'al mai mirific cauciuc.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Originally posted by gigelgicuta View Post
            Mi-am luat eu Motrio, miercuri ma duc sa le montez. La prima vedere par super ok. Profil frumos (atat functional cat si estetic dupa parerea mea), indice de viteza T, si indice de greutate (surprinzator) 92, scrie MADE IN ROMANIA pe ele. Pana cand nu va da inghetul, zapada, poleiul, nu prea am ce sa va spun despre ele.
            dupe incercarea esuata pe acare am avut-o cu niste anvelope SH, astazi mi-am luat doua anvelope de iarna motrio de la continental. ce parere aveti despre ele?

            Comment


            • Originally posted by jelly View Post
              Cica anvelopele Kormoran de iarna sunt bune chiar laudate de unii vanzatori de anvelope. Mentionez ca am vazut anvelope Kormoran de iarna montate pe masini superioare loganului, parerea mea e ca nu toata lumea le considera atat de proaste
              ieri cand am fost sa imi iau gume de iarna , i-am dat vanzatorului marimea si l-am intrebat ce are.mi-a recomandat kormoran , kebler si inca o marca de care nu auzisem.
              Nici nu pomenise de michelin alpin a4 , pe care noroc ca le-am descoperit eu in magazin cand ma uitam la cele recomandate de el.Si chiar mi-a zis cand l-am intrebat de ele....a da astea is 320 bucata.Deci pe timp de criza e normal sa fie recomandate cauciucurile ieftine.

              Comment


              • ti-ai luat alpin a4, cum sunt???????????
                sunt foarte curios, eu luandu-mi dunlop acum 3 ani, care au fost ok, dar imi curgeau ochii la alpin a3, dar erau cu 80 RON pe bucata mai scumpe atunci.
                astept raspuns, mersi.

                Comment


                • Originally posted by criraducanu83 View Post
                  dupe incercarea esuata pe acare am avut-o cu niste anvelope SH, astazi mi-am luat doua anvelope de iarna motrio de la continental. ce parere aveti despre ele?

                  Pana acum am mers cu ele pe polei si udatura si si-au facut treaba foarte bine. Am trecut si cu 80 km/h prin balti si nu am acvaplanat (dar lucrul acesta cred ca e valabil la toate cauciucurile de iarna indiferent de marca datorita profilului). Cei care cunosc Ploiestiul stiu ce lacuri se formeaza pe sosea la iesire spre Paulesti. Zapada inca nu a dat pe aici, sper sa vina cat de curand (sunt fan zapada ). In privinta zgomotului la rulare nu am observat o diferenta foarte mare (aproape de insesizabil) intre acestea si continentalurile de vara. O sa vin cu mai multe detalii dupa prima zapada pe care o voi prinde.

                  Eu iti recomand sa iei 4 cauciucuri de iarna nu numai doua.

                  Comment


                  • Originally posted by gigelgicuta View Post
                    Pana acum am mers cu ele pe polei si udatura si si-au facut treaba foarte bine. Am trecut si cu 80 km/h prin balti si nu am acvaplanat (dar lucrul acesta cred ca e valabil la toate cauciucurile de iarna indiferent de marca datorita profilului). Cei care cunosc Ploiestiul stiu ce lacuri se formeaza pe sosea la iesire spre Paulesti. Zapada inca nu a dat pe aici, sper sa vina cat de curand (sunt fan zapada ). In privinta zgomotului la rulare nu am observat o diferenta foarte mare (aproape de insesizabil) intre acestea si continentalurile de vara. O sa vin cu mai multe detalii dupa prima zapada pe care o voi prinde.

                    Eu iti recomand sa iei 4 cauciucuri de iarna nu numai doua.
                    mai am inca doua pe spate tot de iarna de anu trecut. sant echipat complet. intradevar in privinta sunetului am constatat si eu ca nu sant zgomotoase deloc ptr niste anvelope de iarna. asa cum ai zis si tu astept iarna sa vad cum se comportadar nu cred ca o sa ma dezamageasca. (sant mai optimist din fire

                    Comment


                    • Originally posted by vllad View Post
                      ti-ai luat alpin a4, cum sunt???????????
                      sunt foarte curios, eu luandu-mi dunlop acum 3 ani, care au fost ok, dar imi curgeau ochii la alpin a3, dar erau cu 80 RON pe bucata mai scumpe atunci.
                      astept raspuns, mersi.
                      eu am alpin a3 ... sunt super, pe zapada nu am mers inca ! ... toate 4 au costat 1300lei dar cativa ani nu am treaba cu gumele de iarna
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • Originally posted by driver_2010 View Post
                        Zilele urmatoare o sa cumpar si eu Dunlop 3D.
                        @ grecu george : la ce pret le-ai gasit?
                        Salut,

                        Eu am cumparat 4 buc Dunlop Winter 3D Sport luna trecuta cu 1060.Se poate sa gasesti mai ieftin pe net, dar eu nu am stat sa caut.
                        Parerea mea ,buna alegere.

                        Comment


                        • Originally posted by vllad View Post
                          ti-ai luat alpin a4, cum sunt???????????
                          sunt foarte curios, eu luandu-mi dunlop acum 3 ani, care au fost ok, dar imi curgeau ochii la alpin a3, dar erau cu 80 RON pe bucata mai scumpe atunci.
                          astept raspuns, mersi.
                          Pe zapada inca nu am avut ocazia sa le testez.Insa le-am destat pe noroi si pana sa se umple trenule de rulare cu namol s-a cunoscut ca tragea mai bine decat cu kormoranurile.

                          Comment


                          • intrebare : meerge sa pun 175 70 15 pe janta de 6,5 J ?

                            Comment


                            • probabil ca da, dar vor sta ceva cam ciudat..

                              Comment


                              • si cei din rally folosesc iarna gume inguste , deci nu degeaba se zice iarna sa fie cat mai inguste anvelopele.
                                PS . la arbitru ii era prea cald
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google