Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @gigelgicuta: Inseamna ca tov. Florian Coman Melus, dir. adj. ARR, prim-vicepres. PDL Mures, ori este idiot (ceea ce nu cred), ori a primit semnale de la magazinele de specialitate din teritoriu ca s-au facut vanzari la anvelope, dar se poate si mai bine. Dar tu, daca dupa ce s-a spus de mii de ori ca M+S este ceea ce se cere obligatoriu, numai atat, tot nu esti convins, si nu vrei sa cauti pe net OUG si Directiva CE ca sa vezi cu ochii tai, atunci nene ia-ti tanc. Da' vezi sa aiba senile de iarna.

    Comment


    • Ceva de genul asta:

      Muntele cu fulgul de la 1 apar pe anvelopele de iarna, semnele de la 1+2 apar pe anvelopele all season.
      Anvelopa din imagine e all season.
      Attached Files

      Comment


      • da, dar are toate certificarile de iarna, inclusiv cele canadiene, deci e considerata legal OK iarna oriunde in lume. Si mai scrie si M+S pe ele, dar n-a intrat in poza. De fapt asta se cere, M+S, nu poze cu stelute si alte chestii.
        Last edited by ParuLuScorilo; 10 October 2011, 14:59.

        Comment


        • Exact. Pe undeva scrie si M+S.

          Comment


          • bai paru`le, care esti tu al lui Scorilo, ia mai zi o data, ca n-am percutat, daca e anvelopa mai ingusta, opresti mai repede la franare ? de exemplu 165 in loc de 185, e mai bine ?
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • De unde pana unde ai mai nascocit pe asta cu anvelopa mai ingusta, ca nu s-a discutat pana acum de asa ceva.

              Comment


              • Originally posted by madi View Post
                De unde pana unde ai mai nascocit pe asta cu anvelopa mai ingusta, ca nu s-a discutat pana acum de asa ceva.
                Nu, nu franeaza mai bine anvelopele mai inguste. Anvelopele mai inguste pe timp de iarna, adica mai exact pe zapada, taie mai usor zapada decat cele mai late care au o suprafata mai mare. Exact ca patinele. Dar asta...........

                Comment


                • @samy0388: Nu. N-ai inteles nimic. Mai citeste o data. Nu am spus asta.

                  Comment


                  • problema e alta mai nou, nu conteaza daca ai anvelope de iarna, trebuie sa ai anvelope de iarna cumparate acum, pentru a avea si rahatul ala de certificat!

                    Comment


                    • Scire asta in legistlatie sau te-ai uitat la tv?
                      Dupa cate vad eu, dezimformarea facuta de anumite posturi TV prinde roade.

                      Comment


                      • Ce certificat?

                        Comment


                        • Nu scrie nicaieri in lege de asa ceva si nici de termenul de 1 noiembrie, s-a luat dupa aburitorii aia Pro-tv. Sa vedeti si voi cat de rau poate sa faca dezinformarea .Cred ca iau comisioane de la distribuitorii de anvelope sa arunce stiri asa aiurea.

                          Comment


                          • va stergeti la coor cu certificatul lor. eu o sa umblu cu 195/50 R 15 semislick. in tm, nu prea tine zapada, ce-or sa faca, o sa aduca garcea zapada de-acasa din frigider si-o s-o insire pe drum?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Asa am auzit si eu la radio intr-o dimineata, cum ca nu ar fi obligatorii de la 1 noiembrie si doar de atunci de cand este zapada.....tara lui papura voda! nu mai inteleg nimic, o sa schimb rotile cu cele de iarna, cu doturile care sunt si sa se duca tare....daca nu le convine dau foc la masina si termin balciul! )

                              Comment


                              • citeste legile si vei intelege.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google