Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu vreau sa fac reclama, dar in oferta Selgros au intrat Debica Frigo 2 185/65/R15la 198 Ron..eu am avut iarna trecuta si si-au facut treaba. Curios e ca anul trecut am dat 210 ron per bucata.. ce-i drept sunt de clasa E, dar la motor de 1.2 am preferat noi cu DOT-ul de cateva luni, in detrimentul SH..au mers si mai au de mers..

    Comment


    • tavi, kormoranele sunt michelin-uri facute in ungaria. conti, la capitolul "low cost", face barum, viking, america...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Nu stiu de cine erau facute Kormoranele, dar eu locuiesc in Predeal si m-au cam dezamagit.Am impresia ca se intaresc foarte mult la temperaturi scazute.

        Comment


        • daca vrei categoria budget ia kleber facute de michelin

          Comment


          • La carrefour a intrat in vigoare o serie de promotii la raionul auto. Numai cauciucurile sunt scumpe ca porcu`, 250 lei frigo 2 de logan ... prea scump. In schimb mi-a atras atentia mobil 1 0w40 la 200 lei 4L si mai ales philips xtreme vision sau xenon effect la 39 lei bucata. Or fi de 2,3 ani pe acolo dar e un pret bun pentru becuri cu luminozitate foarte buna.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Ce parere aveti de Barum Polaris 3 , ieri seara mi-au venit, le-am luat la pret de angajat Continental
              Sunt curios la celelalte cauciucuri, in comparatie cu astea, ce scrie pe eticheta asta noua cu coeficientii de franare, zgomot etc...
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by biancamarius5 View Post
                da sava eskimo si se comporta mai prost ca cele de vara pe zapada.acum la polei nu pot spune nimic pentru ca toate gumele mari minuni nu fac pe polei
                Ai Eskimo S3+ ? De-asteam am si eu pt. iarna si par ok.

                Comment


                • dragii mei , sunt sarac si nu vreau sa mai cheltui mult cu masina. iarna nu umblu asa mult decat pana la lucru si inapoi cam 6 km dus intors; pe drumurile nationale nu mi mai fac griji ca am vazut ca iarna trecuta la fiecare zapada au inchis drumurile, drumarii stateau la cafele in peco- uri, deci nu vad nici un risc sa raman pe undeva.
                  asa ca mi as lua niste pneuri resapate de la pracktiker. sunt la 160 lei.
                  ce parere aveti de ele, se merita au ba.
                  cat te tin astea resapate? si daca sunt bune de ceva sau mai proaste decat michelinurile de vara de le am eu pe masina acu..
                  aa, mentionez ca cu ale mele michelinuri n am avut niciodata probleme pe gheata sau zapada. astea de iarna le iau numa sa scap de militie gratie nobilei legi date de guvernu p.. anu trecut.
                  va salut
                  JIJI

                  Comment


                  • @Bad_Wolf Sunt foarte ok. Iarna trecuta am mers cu un logan echipat cu asa ceva si s-au descurcat foarte bine. Daca nu sunt indiscret, imi zici te rog pretul cu tot cu reducere? Ca angajat conti, Continental WinterContact TS 850 sunt la 262 lei.

                    Comment


                    • Preţul a fost 186 ron bucata.Eu sper să fie mai ok ca Frigo 2.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pret bun (205lei),clasa E,Debica Frigo2 la magazinul Progres Group,GAESTI, DOT 2012,pret calitate OK!

                        Comment


                        • Eu sincer nu am fost prea multumit de Frigo 2, pretul este ok totusi .
                          sigpic

                          Comment


                          • azi mi-am luat si eu anvelope de iarna din cora,debica frigo 2.
                            pretul a fost 230/buc iar la a doua reducere 50%.deci m-au costat toate patru 690,garantie 2 ani montaj gratuit,fabricate in 2012.
                            la banii astia eu sunt multumit.sub 200 de lei si noi, greu sa gasesti ceva(chinezesti prin targ la 190 buc)
                            pt. logan aveau o gramada.(cora militari)

                            Comment


                            • Salut fratilor. Am cam ~7500 cu anvelopele cu care a venit masina, continental.
                              Dar am luat un surub in cea de pe fata-stanga(sau l-a pus careva) si acum are snur din acela in ea.
                              Credeti ca ar fi bine sa pun rezerva in locul ei si sa o tin pe respectiva "ingaurita" rezerva?Sau 7500 km e deja prea multa diferenta intre ele.
                              Sau merg in continuare asa, nu cred ca s-a "slabit" anvelopa de la acel snur.?
                              Multumesc
                              Attached Files
                              Last edited by vdmihai; 9 October 2012, 19:06.
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Crezi ca esti singurul care are snur in anvelope? Eu as spune ca n-ai motive sa fii stresat pentru asta; daca tii neaparat poti sa pui rezerva, daca e de aceleasi dimensiuni, dar daca vei face alta pana ce faci? La nr. asta de km. anvelopele sunt ca si noi.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google