Despre Obligativitatea Anvelopelor De Iarna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Eu credeam ca vb doar de puntea spate...
    Cu 5 milioane si montaj iei doar SH. Eu nu am deloc cauciucuri si vreau sa imi pun doar pe puntea fata, cea tractoare la logan, acum intelegi?
    PS: in 5 milioane e inclus bradul de Craciun, cadouri pt bunica, purcica, sotie, soacra, masa de Craciun, 3 curve siliconate si o excursie in Las Vegas
    Treaba cu inclusul a fost o gluma, te-ai prins, nu?
    Last edited by Cezar; 24 December 2011, 11:41.
    sigpic

    Comment


    • Am inteles perfect, doar ca n-am inteles de ce n-ai mai da inca 2 milioane pe unele sh si scapi de orice fel de stress. Amenda tot iei daca pui doar pe 2 roti motoare, eu asta tot incercam sa subliniez.
      Stiu ca a fost o gluma, umfland-o si eu putin, ca doar e Craciun

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Am inteles perfect, doar ca n-am inteles de ce n-ai mai da inca 2 milioane pe unele sh si scapi de orice fel de stress. Amenda tot iei daca pui doar pe 2 roti motoare, eu asta tot incercam sa subliniez.
        Stiu ca a fost o gluma, umfland-o si eu putin, ca doar e Craciun
        Am inteles ce zici si tu...si stiu ca iau amenda....dar eu sunt un timp mai razvratit un pic asa pe sistemul asta al nostru unde interesele unora din..Parlament da in astia mai amarati, intelegi? Ma gandeam ca poate le dam in cap cu propria lege ca nu prea au scriso prea clar. Dupa ce ca sunt avari mai sunt si batuti in cap....in fine.;)
        sigpic

        Comment


        • Nu prea ai cum sa le dai in cap. De fapt, te legi singur la cap.
          Exista alte metode prin care sa mai fraieresti statul

          Comment


          • Originally posted by Cezar View Post
            Nu prea ai cum sa le dai in cap. De fapt, te legi singur la cap.
            Exista alte metode prin care sa mai fraieresti statul
            Eu nu vreau sa fraieresc statul ci STATUL SA NU NE MAI FRAIEREASCA PE NOI, intelegi acum?
            sigpic

            Comment


            • Si cum vrei sa faci asta? Luand amenzi si pierzand timpul prin tribunale? Proasta alegere...

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Si cum vrei sa faci asta? Luand amenzi si pierzand timpul prin tribunale? Proasta alegere...
                Nici chiar asa....de obicei m-am conformat legilor lor....caci neavand pile si nici bani sa te dai in judecata....faci ca ei , dar ma revolt asa in mine cand vad atata bulangeala...intelegi? In fine...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Pe ce te bazezi cand spui ?

                  In actul normativ de vorbeste de autovehicule sub/peste 3,5 tone, unii avand obligatia sa puna anvelope de iarna doar pe rotile de tractiune.

                  Atat ca pentru tonajele mari nu se fabrica anvelope de iarna ci doar allseason.
                  Ai citit degeaba coane toate posturile de aici.

                  Asa-mi place cand vine cate unul care face discutia sa se reia de la zero.

                  Prima amenda pentru lipsa anvelopelor de iarna a fost data tocmai pentru o masina de marfa.
                  Nu prea esti la curent cu ce se fabrica pt tonajele mari, toate cauciucurile le la 17,5 in sus pt axa de tractiune sun M+S, nu vei gasi allseason sau de vara, la fel cum nu vei gasi M+S pt axa directoare.

                  Comment


                  • Eu ce am zis de "nu prea sunt la curent" cu ce se fabrica pentru tonajele mari?
                    M+S scrie si pe majoritatea all season.
                    Daca citesti inca odata, am zis ca pentru tonajele mari nu se fabrica anvelope de iarna. Sau pentru tine M+S inseamna automat anvelope de iarna?

                    Comment


                    • Si astea ce doamne iarat-ma sunt: http://www.michelintransport.com/ple...20050512111937
                      http://www.michelintransport.com/ple...20050512111937 si de la goodyear http://www.goodyear.eu/uk_en/tires/t...ragrip-wtd.jsp
                      Last edited by einstein1984; 27 December 2011, 16:07.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Le poti verifica indeaproape sa vezi daca sunt de iarna sau all season.

                        Comment


                        • Cu denumiri gen winter, snow si ice ma gandesc ca sunt totusi de iarna, ca nu sunt facute de chinezi.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Anvelopele de camion au o alta clasificare fata de cele pentru turisme. Alea din link probabil se folosesc preponderent pe portiuni cu zapada, pe axa de tractiune.

                            Comment


                            • Adica excat alea care ziceai tu ca nu se fabrica, sau cum?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Ma bag ca musca in lapte cu un fapt real. Am un prieten cu firma de camioane: Trebuie stiut faptul ca, marea majoritate a transportatorilor (cel putin in Romania) folosesc anvelope resapate.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google