Cum Mai Vindem Masinile ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Mai Vindem Masinile ?

    eu detin un logan 1.6 ambition din 2005 ... este euro 3 iar taxa este peste 2000 euro

    masina avand 75 000 km parca ma doare inima sa o dau sub 3000 euro ... dar cu siguranta nici pe acestia nu o sa-i iau. Cine o sa ne mai cumpere masinile avand in vedere noua taxa .... cum o sa le vindem? Cum "fentam" noua taxa. Am disperat .. doresc sa schimb masina si am incercat la cateva reprezentante prin buy-back .. si toate mi-au oferit 700-1000 euro pe masina avand in vedere noua taxa.
    Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
    http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

  • #2
    vindem masina dar nu schimbam propietarul. in cazul in care cel care a cumparat masina nu isi achita impozit, etc radiem frumos masina si ramanem cu o mica paguba iar el cu masina neinmatriculata. alta solutie nu vad

    Comment


    • #3
      Stai linistit ca nu o sa ramana asa "jegu'" asta de taxa.... sau cel putin asa sper. Oricum daca dai masina faci procura la notar celui care o cumpara si gata.
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • #4
        solutii incet incet se vor gasi...romanul este inventiv

        Comment


        • #5
          Si ce te faci cu prevederile care Politia vrea sa le introduca in noul cod rutier?
          Cum ar fi faptul ca in cazul in care instrainezi masina esti obligat sa anunti in scris la politie, in caz contrar iei 1400 lei amenda si se suspenda inmatricularea, si faptul ca raspunzi penal daca imprumuti masina unui sofer obosit si ala o comite.Cum poti sa stii ca aluia care ii vinzi masina fara acte nu adoarme la volan si te trezesti la mititica?
          P.S. Avem guvernati destepti s-au gandit la toate.

          Comment


          • #6
            si daca anunt politia ca foloseste alcineva masina ma pune sa platesc o alta taxa?

            Comment


            • #7
              mama mor ... imi vine sa le dau foc la toti care ne conduc tara ... am luat masina anu trecut si acum vreau sa o schimb si nu pot ... din cauza taxei gigantice .. toti vor fugi de masinile noastre ... daca is 2005-2006
              Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
              http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

              Comment


              • #8
                fii sigur de asta mai ales daca mai ai si un logan din 2005 varianta ambiance ( cea mai cheala)

                Comment


                • #9
                  Le tinem pana la casare si gata ! Nu poti vine o masina cu 700-1000e ca in cazul acesta ! Bataie de joc !!!

                  Comment


                  • #10
                    Pai dezmembrari scrie pe ele...

                    Comment


                    • #11
                      Ce timpiti doamne ne conduc. Era asa de simplu sa nu incarci tara de harburi. Pur si simplu impuneai ca masina indiferent de vechime sa corespunda tehnic eventual si estetic unor standarde mai aspre si cu asta basta.
                      Nu era nevoie nici de aceptul U.E. nu mai era nici balamuceala cu plata taxelor ba mai mult decat atat se scapa si de pericolele de pe sosele. Si cred ca nici contestarea in instanta nu mai era asa simpla.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        ii fac casco si dau dauna totala... alta varianta nu este
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • #13
                          Nu e o idee rea !

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by popavlm View Post
                            ii fac casco si dau dauna totala... alta varianta nu este
                            Best post ever !!!
                            A mea e estimată la 3500 de euro din 2005 Preference fără franciză.
                            Excepţional, după care cu banii primiţi cumpăraţi Dacii la 700 euro/buc.
                            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              popavlm presedinte!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google