Cum Mai Vindem Masinile ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    in 2007 cam cat era taxa de inmatriculare pt Logan 1,4 ?

    Comment


    • #32
      Cred ca 500-600 de lei.

      Comment


      • #33
        Originally posted by proteinman View Post
        [...]faptul ca raspunzi penal daca imprumuti masina unui sofer obosit si ala o comite.Cum poti sa stii ca aluia care ii vinzi masina fara acte nu adoarme la volan si te trezesti la mititica?
        [...]
        Greu de realizat. Oboseala, trebuie reglmentata si definita ca atare. Apoi, cine sunt eu sa constat ca pretenu' e obosit?! Poate e un prea bun actor...
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #34
          Singura varianta este dezmembrarea. Acum cine are chef poate s o declare si furata dar ... vom vedea.

          Comment


          • #35
            casco un zid de beton pe langa ea si pe urma dauna totala
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • #36
              O vinde-ti in alt stat, membru UE bineinteles. Ia arunca-ti un ochi pe mobile.de sa vede-ti logane la vanzare...

              Comment


              • #37
                Originally posted by Cromatic View Post
                O vinde-ti in alt stat, membru UE bineinteles. Ia arunca-ti un ochi pe mobile.de sa vede-ti logane la vanzare...
                de 2 luni o am la vanzare acolo si degeaba ))
                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                sigpic

                Comment


                • #38
                  nu o mai dau deloc. este un laureat din 2005 fara abs bag in ea 500 euro si o fac ca noua ( amortizoare, bascule, bucsi , capete de bara ) si merg cu ea pina pica tabla si apoi o dau la rabla si iau alta noua .
                  si sa-l f_t eu pe nea baselu ca a mea e euro 3 si ai dau la noxe de-i sar capacele .
                  garantat de la anu-ncolo itp cu spaga si o sa fie ca la daciile vechi cand baga garcea capun motor si spunea ca ai joc la directie si lua certificatu .

                  Comment


                  • #39
                    o vindeti in moldova fara sa o radiati
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • #40
                      Eu m-am tot interesat in ultima vreme si solutii exista . Se face procura notariala cu drept de folosinta + CV si se scoate si fiscalul . Cel care cumpara masina o poate folosi datorita procurii (o poate inmatricula daca pica taxa, are drepturi totale asupra ei ) se ia in evidenta la financiar si ii plateste impozitul . Vorbiti cu un notar garantat va poate da sfaturi , au si ei interesul sa faca un ban .

                      Cei care merg cu numere de BG si au facut procura la procura la procura de nici nu se mai stie cine este proprietar , cine plateste impozit , asigurare sunt ok sa inteleg ? nu am auzit de nici un caz in care sa ajunga la puscarie sau sa aibe un dosar penal .

                      La urma urmei, nu au de ce sa te acuze , masina este inmatriculata in Ro , ai acordul proprietarului sa o folosesti, nu mergi cu o masina neinmatriculata sau cu niste acte scrise "pe genunchi" in fata blocului.
                      Last edited by Rudolf; 19 January 2012, 01:38.

                      Comment


                      • #41
                        - masinile sunt evaluate ok la casco, loganul meu din 2005 cu 115k km e la 3200 euro pus. Ramai cu epava asta e. Iar pentru o dauna totala sunt destui cascadori care cu asta se ocupa - pentru 100 de euro dintr-o lovitura iti fac varza masina. Stiu din start pe cineva care cu asta traieste. Iar asigurarea dca nu e carpatica, nu are de ce sa nu plateasca, sa gaseasca ei hibe etc
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Rudolf View Post
                          Eu m-am tot interesat in ultima vreme si solutii exista . Se face procura notariala cu drept de folosinta + CV si se scoate si fiscalul . Cel care cumpara masina o poate folosi datorita procurii (o poate inmatricula daca pica taxa, are drepturi totale asupra ei ) se ia in evidenta la financiar si ii plateste impozitul . Vorbiti cu un notar garantat va poate da sfaturi , au si ei interesul sa faca un ban .

                          Cei care merg cu numere de BG si au facut procura la procura la procura de nici nu se mai stie cine este proprietar , cine plateste impozit , asigurare sunt ok sa inteleg ? nu am auzit de nici un caz in care sa ajunga la puscarie sau sa aibe un dosar penal .

                          La urma urmei, nu au de ce sa te acuze , masina este inmatriculata in Ro , ai acordul proprietarului sa o folosesti, nu mergi cu o masina neinmatriculata sau cu niste acte scrise "pe genunchi" in fata blocului.
                          Da ai dreptate,daca o "vinzi" cu procura si ala nu plateste impozitul la stat il platesti tu ca doar figurezi ca proprietar,si dupa aia eventual il dai in judecata sa iti recumerezi banii, daca reusesti ..... si pot sa mai apara si alte complicatii.
                          Stiu eu un "destept" care a vandut o dacia 1310, in 2001 si a umblat 2 ani (2009-2011) ca sa gaseasca masina si proprietarul ("desteptu" din Timisoara masina in Buzau, la al 5 propreitar) si s-a rugat o luna de ala sa faca act de vanzare cumparare, a mers pana la Buzau si a platit toate actele, doar sa scape.

                          Comment


                          • #43
                            Eu am calculat la un logan din 02.08.2006 tipul de motor K7J-A7 care am inteles ca este euro 4 si mi-a dat 343.11 E. Daca calculez cu euro 3 este 1171.81. Intrebarea mea este.. acest tip de motor este euro 3 sau euro 4?

                            Comment


                            • #44
                              @maestru, loganul meu e tot din 2006 iulie, si este euro 3
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by pilifida View Post
                                - masinile sunt evaluate ok la casco, loganul meu din 2005 cu 115k km e la 3200 euro pus. Ramai cu epava asta e. Iar pentru o dauna totala sunt destui cascadori care cu asta se ocupa - pentru 100 de euro dintr-o lovitura iti fac varza masina. Stiu din start pe cineva care cu asta traieste. Iar asigurarea dca nu e carpatica, nu are de ce sa nu plateasca, sa gaseasca ei hibe etc
                                Ce naiba, Loganul meu a fost evaluat de astra la 3800 de euro, e inmatriculat in aprilie 2005 si avea 150k km in momentul semnarii contractului. Inca n-am ajuns cu ea la buy-back sa vad cat imi dau ei, dar urmeaza sa merg in lunile viitoare, vreau neaparat noul sandel cu motor de 1.2 TCe

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google