Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In zona Albesti-Paleologu-Valea Calugareasca sunt 4 camere montate deasupra drumului, alea sunt de rovinieta?

    Comment


    • Originally posted by leutzul View Post
      Nu greseste cu nimic mr.K, asa este lucrez in sistem si stiu cum este !
      Si unde vezi tu in link-ul dat de tine ca se gaseste radierea la vanzare-cumparare ?
      tocmai asta era ideea..... mai da-i acolo.

      Comment


      • Originally posted by Dan_Ionut View Post
        In zona Albesti-Paleologu-Valea Calugareasca sunt 4 camere montate deasupra drumului, alea sunt de rovinieta?
        da. camere pentru control rovinieta.

        Comment


        • Originally posted by pedroo View Post
          Am intrebat la financiar. Mi-a zis lady de acolo ca ori ii instintez pe aia care mi-au trimis amenda sa o redirectionez catre ala, ori sa merg la politie sa le declar acolo ca am vandut si amenda a venit tot la mine.
          Doamna de la financiar e experta in PVCC-uri sau doar le incaseaza?

          PVCC-ul nu ti-l anuleaza decat instanta, e a 3-a oara cand ti se spune asta.
          Pune mana si fa contestatie la PVCC, nu-l trimite inapoi, ca ramai cu el de plata oricum.

          Comment


          • Originally posted by viorel993 View Post
            da. camere pentru control rovinieta.
            Si daca la 20min dupa ce am trecut prin ele(fara rovinieta) mi-am luat rovinieta pe 7 zile, o sa primesc amenda?

            Comment


            • Da. pe rovineta e trecuta ora achitarii, la fel si pe poza.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                Si daca la 20min dupa ce am trecut prin ele(fara rovinieta) mi-am luat rovinieta pe 7 zile, o sa primesc amenda?
                Nu, nu primesti amenda. Rovigneta o faci pe 7 zile, iar daca o faci la ora 23:59 cu incepere din ziua care inca nu s-a terminat, tu poti sa fi trecut pe langa 70 de camere ca nu mai conteaza.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Se acorda un singur "premiu" la interval de 30 de zile.

                  Comment


                  • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                    Si daca la 20min dupa ce am trecut prin ele(fara rovinieta) mi-am luat rovinieta pe 7 zile, o sa primesc amenda?
                    99%, da . Pe PVCC iti va aparea pozitia kilometrica, data, ora si minutul cand ai fost in dreptul camerei. O sa scrie ca proba se face cu foto:105101_20120.....................

                    Tu poti contesta acel PVCC si sa iti motivezi cum vrei actiunea, dar la ora si minutul fotografiei, tu NU aveai rovinieta valabila in sistem.

                    O cunostinta zeloasa avea rovinieta cap coada pe ani de zile, dar intr-o zi a cumparat rovinieta pe 12 luni la ora 16 dupa amiaza, rovinieta precedente expirand la ora 23:59 a zilei precedente. A primit PVCC cu ora 12,59 din ziua cand a cumparat rovinieta aia la ora 16.
                    Last edited by mr.K; 7 October 2014, 08:09.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Nu, nu primesti amenda. Rovigneta o faci pe 7 zile, iar daca o faci la ora 23:59 cu incepere din ziua care inca nu s-a terminat, tu poti sa fi trecut pe langa 70 de camere ca nu mai conteaza.
                      Da, sa stii tu ca primesc ei plati retroactive.Si atunci de ce scrie ora pe rovinieta?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                        Si daca la 20min dupa ce am trecut prin ele(fara rovinieta) mi-am luat rovinieta pe 7 zile, o sa primesc amenda?
                        Nu, nu primesti.
                        De asemenea, nici la un eventual control ISCTR, daca esti depistat fara rovinieta, dar o achizitionezi in cursul zilei respective, tot nu primesti amenda.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • la cat timp primesti ameda acasa daca esti prins de o camera fixa pentru rovinieta

                          Comment


                          • In termen de cel mult o luna de la data aplicarii acesteia.
                            Comunicarea procesului-verbal si a instiintarii de plata de face prin posta, cu aviz de primire, sau prin afisare la domiciliul sau la sediul contravenientului. Operatiunea de afisare se consemneaza intr-un proces-verbal semnat de cel putin un martor.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Doamna de la financiar e experta in PVCC-uri sau doar le incaseaza?

                              PVCC-ul nu ti-l anuleaza decat instanta, e a 3-a oara cand ti se spune asta.
                              Pune mana si fa contestatie la PVCC, nu-l trimite inapoi, ca ramai cu el de plata oricum.
                              Ok, am înțeles. Problema ar fi ca procesul verbal are mai mult de 25 de zile.de când a sosit. Mai pot face contestație?

                              Comment


                              • In 15 zile puteai face contestatie.

                                Probabil ca scrie undeva asa ceva:
                                Prezentul PVCC neatacat în termen de 15 zile de la data comunicării, devine potrivit legii, titlu executoriu fără investire sau altă formalitate şi cu privire la obligaţia de plată.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google