Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar după tine ...de cine aparţine centura?? Bucureşti sau Ilfov?
    Crezi că mă interesează denumirea?
    Oricum..eu o plătesc pe tot anul şi numai stau să îmi pun astfel de întrebări.

    Comment


    • Eu unul sunt bulversat total.

      Deci..

      Ca sa merg pe centura am nevoie de rovinieta..

      Insa.. daca merg pe oricare din drumurile din poza (exceptand centura si intrarea pe autostrada) mai am nevoie?

      Avand resedinta in Ilfov, are vreo importanta? Pot merge in tot Ilfovul fara rovinieta?
      Attached Files

      Comment


      • Avand resedinta in Ilfov, are vreo importanta? Pot merge in tot Ilfovul fara rovinieta?
        ...pe sectoarele de DN din INTERIORUL municipiilor resedinta de judet si municipiilor.

        Poti merge tot Ilfovul fara rovinieta pe drumurile judetene si pe cele comunale.
        Last edited by mr.K; 10 November 2013, 17:05.

        Comment


        • Ivane, centura apartine de Ilfov

          Comment


          • Păi şi eu ce am zis? Că aparţine de Ilfov.
            Cătălin, circuli peste tot în Ilfov, dar dacă ai trecut "graniţa " trebuie să o ai plătită.

            Comment


            • Comunicat de presă
              02.12.2013
              Compania Naţională de Autostrăzi si Drumuri Naţionale din România anunţă participanţii la trafic că, începând cu data de 01.12.2013 au fost puse în funcţiune patru (4) noi puncte fixe de control pentru verificarea rovinietei, amplasate în judeţele: Timis, Călărasi, Tulcea si Brăila.
              Astfel, începând cu luna decembrie 2013, vor fi funcţionale 33 puncte fixe de control pentru verificarea rovinietei, la care se adaugă un număr de 14 puncte mobile.
              CNADNR SA
              Se inmultesc punctele de verificare/camerele video fixe.

              Comment


              • Ca sa ajungi pe drumurile alea trebuie sa traversezi centura. Deci trebuie rovinieta.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • E nevoie de rovinieta, in cazul masinilor care circula cu numar de inmatriculare provizoriu?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Sigur ca este nevoie.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • NU e nevoie



                      a se vedea raspunsul la intrebarea 10
                      Last edited by gigiman; 6 August 2014, 13:18.

                      Comment


                      • Nu este nevoie de rovignieta ptr nr rosii.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • La numerele provizori nu trebuie rovinieta , de curand mi-am luat un logan II si mam dus pana la tara si inainte de a iesi din oras am oprit la peco pentru amo lua rovinieta , doamna de la peco mia spus ca nu imi trebuie la numere provizori.
                          Opel Vectra A 1995
                          Logan Preferance 2009
                          Logan Editie Limitata 2014

                          Comment


                          • Inseamna ca s-a schimbat legea. In 2007 am iesit cu masina pe poarta dealer-ului, am oprit la benzinarie sa alimentez si am cumparat rovinieta.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • In 2005 am mers o luna moca, mi s-a spus ca nu e nevoie de rovinieta. Am oprit la prima benzinarie ca era becul la benzina pe rosu inca din reprezentanta.
                              Last edited by mr.K; 6 August 2014, 13:59.

                              Comment


                              • Intrebare:

                                Azi mi-am inmatriculat masina, dar mai am si numerele rosii si dovada, mai sunt valabile 2 zile. Teoretic pot merge cu ambele? Adica cu care vreau eu?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google