Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Offfffff topic
    Originally posted by radu2008 View Post
    Buzunarul tau ca de la stat greu scoti bani!
    Nu mai da sfaturi daca nu stii raspunsul...ti s-a mai atras atentia si alta data.Dar tu nu batman...batman.

    Originally posted by NPoWer View Post

    Acum o intrebare: Daca le platesc rovigneta iar eu in drumurile lor dau intr-o groapa si imi ramane roata acolo cine suporta reparatiile ?
    Dai in judecata administratorul drumului si iti recuperezi banii pe dauna daca se constata ca din vina drumului s-a produs defectiunea.
    sigpic

    Comment


    • Umbli de iti vine rau pana te despagubeste administratorul drumului nu merita!

      Comment


      • Se tot vorbeste despre acel "buzunar" din plastic care se lipeste pe parbriz si se pune rovinieta in el. Unii spun ca il au de la asiguratori. Eu nu am asa ceva, si unde am intrebat nu aveau. Stie cineva, va rog, de unde pot achizitiona asa ceva (sa fie "la sigur" nu din auzite) ? Multumesc.

        Comment


        • eu inca nu am platit rovigneta
          cum sunt drumurile ............
          sigpic Alexandria

          Comment


          • re

            am si eu o problema
            tata a platit rovigneta dar a pierdut chitanta si cred k a pierdut si chestia aia de se lipeste in geam
            nu se poate elibera o dovada ceva k a platit rovigneta?

            Comment


            • ba da se poate scoate duplicat din acelasi loc din care ai platito dar birocratia ne omoara mai bine o platesti iar 110 ron pe an
              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

              Comment


              • Originally posted by laur2009 View Post
                am si eu o problema
                tata a platit rovigneta dar a pierdut chitanta si cred k a pierdut si chestia aia de se lipeste in geam
                nu se poate elibera o dovada ceva k a platit rovigneta?
                pe ce baza sa iti elibereze dovada si cine ar face asa ceva?! in cel mai fericit caz ar fi sa te duci la firma de unde ai achizitionat vignieta si sa faci o copie dupa bonul fiscal sau chitanta. sau poate are DRDP iasi o baza de date, dar cred ca e putin probabil.
                Last edited by bogdan_1984; 1 February 2010, 09:24.
                sigpic

                Comment


                • Mie mi-au furat actele,printre care se afla si rovigneta.Am fost la Petrom-ul de unde am cumparat-o si mi-au spus ca ei deja au trimis rolele cu bonurile la Bucuresti si ca nu poate sa-mi elibereze o copie.Rovigneta este valabila pana in mai si nici nu o sa mai cumpar alta.Nu stiu cum o sa ma descurc daca o sa mi-o ceara.Am dovada de furt de la politie si atat.Sper sa mearga asa!

                  Comment


                  • re

                    stie careva un numar de telefon de la astia cu drumuri sau unde e sediul central in bucuresti k la mine in dambovita a zis k nu apare nicaieri k a platit

                    Comment


                    • Daca ai chitanta valabila dc te mai complici sa dai telefoane ca tu esti in regula este problema lor ca tu nu figurezi ca ai platit!

                      Comment


                      • re

                        pai tocmai cheestia e k am pierdut chitanta

                        Comment


                        • Nu se merita sa platesti rovigneta pentru drumurile din Romania. Dar, pe de alta parte, legea-i lege. Asta e!

                          Comment


                          • eu inca nu am platito
                            nu am bani
                            sigpic Alexandria

                            Comment


                            • Am platit-o *** (a se citi o injuratura la adresa MT). Trebuie sa plec din localitate si pe praful asta nu am riscat sa-mi i-au amenda.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Sunt curios daca se fac controale de Rovigneta pe drumurile pline de gropi...sunt curios daca vor sa riste flegmele, injuraturile si ocara adusa.

                                Grupul troncanicilor saluta MT-ul cu degetul mijlociu ridicat.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google