Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • flavio daca te referi la RAR adica registru auto roman acesta nu are nici o legatura si nici o autoritate sa iti dea tie amenda ca nu ai platit rovinieta acesta iti verifica doar stare tehnica si estetica a autovehiculului .

    Comment


    • Eu am o idee fixa: atata timp cat circul pe pseudo drumuri nu voi plati rovigneta. De vreo 5-6 ani nu mi-am mai cumparat una, iar in tot acest timp am fost oprit o singura data de catre un echipaj RaR + politie si nu mi-au cerut nici o rovigneta.
      E drept insa ca merg rar pe drumuri nationale, mer mai mult pe drumuri judetene + prin oras.
      Sa-i ia dracu de nenorociti, drumuri nu, taxe mari, taxa de drumuri si in accizele din combustibil...nici vorba sa cumpar o mizerie de rovigneta.

      Comment


      • Pentru cine intereseaza: in ultimele 2 saptamini am fost des pe A2. De 2 ori m-au orit tienii si m-au puricat: rovigneta, RCA, etc. Cina a fost in culpa a platit amenda.

        Comment


        • e foame de bani. ce sa faca si ei. iar cei vinovati trebuie sa plateasca, mi se pare normal. dar, ma repet inca odata, strazile tot de maro sunt

          si pe mine m-au intrebat de rovignieta, cand erau filtrele la intrarile in oras din cauza armamentului ciordit
          sigpic

          Comment


          • Noi platim taxe peste taxe dar masina tot din bani nostri trebuie sa o reparam din cauza gropilor unde se duc paralele din buzunarul nostru in buzunarul baietilor destepti.

            Comment


            • Luni am avut si eu drum spre Bcuresti si m-au oprit.
              Faza este ca stau doar 4-5 saptamani pe acasa si imi iau pe cate o luna.
              LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
              CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

              Comment


              • cat e rovigneta acum pt 1 an ? 100 lei ?
                Its just a car ...

                Comment


                • A luat tata azi, de la posta, rovigneta pe un an 118,5 ron (28E - pretul e in functie de cursul euro)

                  Comment


                  • merci trebe sa imi cumpar ca pe logan nu mai am :|
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Originally posted by cosmin112 View Post
                      A luat tata azi, de la posta, rovigneta pe un an 118,5 ron (28E - pretul e in functie de cursul euro)
                      Corect,
                      si eu am luat azi de la Petrom cu acelasi pret.
                      It's nice to be important but it's more important to be nice!

                      Comment


                      • si eu mi-am luat amenda.............tot asa am zis ca nu- o platesc si m-a oprit politia cu cei de la regia de drumuri.........si mi-am furat-o . banii ca banii dar si alergatura ca trebuie platita in 2 parti

                        Comment


                        • la ce drumuri sunt ,imi stic masina, asa k nu platesc nimic, ma risc;))
                          BC-69-PAD,,,va saluta
                          sigpic

                          Comment


                          • Te risti, dar te risti cam rau. Asa a zis un prieten de-al meu, eram cu el in masina cand ne-a oprit Politia cu ADP-ul...cere rovineta, asta zice ca la cum arata drumul cum mai au tupeu sa o ceara...mai discuta ei ce discuta cand ala de la drumuri zice: In lege nu specifica, ca daca drumul are gropi nu trebuie platita rovineta. E drumul national, adevarat ca is gropi, dar drumul e in lucru, e marcat cu semnul "Drum in lucru" ai restrictie de viteza la 40km/h ca sa nu faci accident din cauza gropilor, nu se poate lucra din cauza vremii, asa ca plateste amenda. A platit vreo 5 milioane,si si-a luat si rovineta...
                            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                            Comment


                            • da si eu stiu pe cineva care a luat 25 de nil amenda..dar amuitat cu ce fel de masina era
                              http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                              жалюзи плиссе

                              Comment


                              • Ieri mi-a expirat taxa de drum si nu stiu daca sa o mai cumpar sau nu nici nu stiu cat mai este?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google