Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da si neaparat in zona mentionata adica in partea stanga jos.

    Comment


    • Si care este, ma rog, sanctiunea pentru faptul ca o tin in buzunar, geanta, torpedou, etc in luneta sau mai stiu eu unde?

      Iti spun eu,,,niciuna
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • In fine cred ca tu le sti pe ale tale de ce sa fac asa cand pot so fac altfel ,nu am timp si chef sa iti explic acum de ce si cum ,dar ai vazut vreo data o masina venita din vest aia au toata partea stanga a parbrizului plina cu tot felu de autorizatii de aste pt. Autostrazi si ce mai au ei pe acolo daca aia sunt in stare sa lipeasca aceste autorizatii fara sa comenteze tu de ce ai face-o te intreb eu ca esti din romanica unde toata lumea vrea sa fie inafara legilor si sa faca cum ii taie capu .Pana la sfarsitu zilei gandestete singur de ce ore trebuie lipit stikaru ala pe parbriz.BAFTA !

        Comment


        • Of,,,greu!
          Dar nu mi-a luat toata ziua,,,
          Motivatia pentru care ei tin lipite acele "tampenii" pe parbriz o stim cu totii: sa poata fi citite de aparate; nu este citita,,,nu "iexista", scoti banu'
          Asadar,,,aceasta este sanctiunea!
          La noi, inca nu au fost implementate aceste cititoare de abtibilduri.
          O norma de lege este alcatuita din trei mari axe: ipoteza, dispozitie si sanctiune.

          De aceea am vorbit eu de sanctiune...
          Nu e sanctiune,,,nu are forta acel act normativ, simplu, nu?
          Spune-mi si mie, te rog, daca stii cate controale pe aceasta tema se fac? (la autoturisme ma refer,,,ca la camioane e jale,,,sunt vanati pentru asa ceva)
          Sunt foarte multe persoane care nici macar nu o platesc...

          Si nu ma vorbi de "Romanica" unde,,,ca niciunde exista dubla impozitare (in acest caz platim pentru drumuri si prin achizitia de carburant si prin aceste rovigniete)
          P.S. Eu am cumparat-o si tin plasticul in dreapta (ca ma irita sa o vad in parbriz, imi stanjeneste vizibilitatea)
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • Datele de la Institutul de Statistica arata ca, in raport cu suprafata tarii, Romania are cea mai mica densitate de drumuri din toate statele membre ale UE, adica 33,5 kilometri la 100 de kilometri patrati.
            Din totalul retelei de drumuri din Romania de aproximativ 80.000 km ,1,4% sunt autostrazi si aproximativ 20% drumuri nationale, restul fiind drumuri judetene si locale.
            Domnii din guvern isi asigura traiul bun, drumuri bune spre cabanutele lor la munte sau la mare. In ceea ce priveste poporul...
            Attached Files

            Comment


            • Eu deabia am dezlipit doua de pe parbriz si nu am chef sa incep sa lipesc iar. Pana nu apar acele cititoare de rovignete pe toate drumurile tot nu lipesc. Si daca nu vrei sa iti iei pe tot anul, dar in cursul unui an esti nevoit sa iti iei mai multe de cateva zile ? Umpli parbrizul de ele ca sa le ametesti aparatele politiei - dupaia iti spun ca ai mers cu 500 km/h si pe 2 roti.

              Comment


              • Pe drumurile care merg eu nu cred ca ar trebui rovignete
                sigpic Alexandria

                Comment


                • taxa de drum+taxa de poluare
                  si mai apar si alele
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • Anul trecut am platit in martie 108 ron acuma expira cat mai este anul acesta taxa de drum?

                    Comment


                    • Eu am platit 112 lei echivalentul a 28 euro.

                      Comment


                      • Nu prea stiu ca spre rusinea mea nu folosesc...dar am inteles ca undeva pe la 120 ron,sper sa nu gresesc.
                        1 point 6 litre 8 vsigpic

                        Comment


                        • Am platit 116 ron,cam acum 1 luna.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Tot atat si eu si tot acum o luna ).
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • da si eu tot acum o luna am luat si tot la frl...o groaza de bani dati pentru nimici un beneficiu
                              http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                              жалюзи плиссе

                              Comment


                              • te scapa de amenda
                                sigpic Alexandria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google