Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da, saracii nu stiu nici macar sa citeasca pe talon...Dar de ce nu ti-au facut -o Euro 4? Cum Dumnezeu se intampla, doar in plusul lor gresesc, mai toti? Am auzit si eu , din surse de finantze, ca dispare rovigneta...Dar nu va bucuratzi, stie el statul sa bage alte dari-taxe-biruri...Ca doar n-o sa-i impoziteze pe barosani, sa colecteze bani la buget!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #47
      Mersi dani p, o sa astept, fireste ca vreau sa raman cu 100 ron in bozonar(ii bag si eu in imbunatatiri). Dar sa nu ma astepte vreun militian la intersectie cu o amenda....
      zoom-zoom

      Comment


      • #48
        Originally posted by gusi View Post
        Da, saracii nu stiu nici macar sa citeasca pe talon...Dar de ce nu ti-au facut -o Euro 4? Cum Dumnezeu se intampla, doar in plusul lor gresesc, mai toti? Am auzit si eu , din surse de finantze, ca dispare rovigneta...Dar nu va bucuratzi, stie el statul sa bage alte dari-taxe-biruri...Ca doar n-o sa-i impoziteze pe barosani, sa colecteze bani la buget!
        asa am auzit si eu, ca rovigneta in viitorul f apropiat va disparea
        la partea a 2'a cea cu "bagatul" in alta parte sunt deja covins

        Comment


        • #49
          La mine pe rovigneta sunt trei categori: non euro,euro 1 si euro2+(care este si bifata)

          Comment


          • #50
            Ce se mai aude cu rovinieta? Mai trebuie sa o platim, ca a mea mai e valabil doar 2 zile si sa stiu daca o mai platesc sau nu?
            zoom-zoom

            Comment


            • #51
              Inca nu se aude nimic dar cind va aparea stirea o vom vedea la teve
              demisia guvernu taricel!
              sigpic

              Comment


              • #52
                Ce se aude ce nu se aude .....eu tot nu iau rovigneta
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Eu nu m-am uitat ce scie pe ea insa am dat foarte mult in comparatie cu voi. am platit-o la posta la Petrosani si daca nu ma insel ceva aproape de 100 lei da o sa pun pretul exact cand o sa ajung acasa cel mai probabil maine.

                  Comment


                  • #54
                    Alex86Vezi pe bonul fiscal ce scrie Euro 2 , 3 sau 4 .

                    Comment


                    • #55
                      O sa ma uit maine cand ajung acasa si o sa va comunic.

                      Comment


                      • #56
                        Asteptam pe primu dintre noi care va lua o amenta pt ca nu are rovigneta sa vedem pretu`l
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          M-am uitat si spre surprinderea mea nu scrie nimic de euro 2 sau 3 insa stiu sigur ca valoarea pe care am platit-o a fost de 101.79lei si cred ca am fost furat. de ce la anumite puncte de vanzare a rovignetei difera pretul?

                          Comment


                          • #58
                            Alex86Pe bonul fiscal scrie: ROVINIETA AUTO E...(euro 2,3,4)

                            Comment


                            • #59
                              Din cate stiu eu, sa ma corecteze lumea daca sunt prost informat, la plata rovignetei sunt doar trei categorii: Non-euro, Euro 1 si Euro 2 (unde sunt taxate masinile cu Euro 2 si peste). Deci o masina cu Euro5 va plati aceeasi taxa ca si noi cu Euro 3 sau 4.

                              Comment


                              • #60
                                Confirm cele spuse de vali007 (cu toate ca nu prea este corect)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google