Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Costa 28 EUR la cursul BNR din ziua in care mergi sa o achizitionezi.
    It's nice to be important but it's more important to be nice!

    Comment


    • Cand mai scade cursul euro o sa o cumpar pana atuncea nu cred ca nu merita in ce hal sunt drumurile mai mult merg in oras si pe un drum judetian la vara cand plec in vacanta poate o iau.

      Comment


      • radu2008... e o idee sa mai astepti pana scade euro...dar vezi sa nu te prinda fara ea.oricum..toti stim ce fel de drumuri avem
        TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

        Comment


        • fara rovigneta doar in localitate se poate circula nu ? in rest oriunde si pe orice drum ai fii daca esti in afara localitatii te poate amenda nu ?

          Originally posted by raduprov View Post
          fara rovigneta doar in localitate se poate circula nu ? in rest oriunde si pe orice drum ai fii daca esti in afara localitatii te poate amenda nu ?
          gata am aflat
          Doar in localitate poti fara rovigneta , in rest peste tot ai nevoie de ea ...
          Last edited by raduprov; 26 April 2009, 04:22. Reason: Automerged Doublepost
          Its just a car ...

          Comment


          • si daca.... ma prinde fara rovigneta din asta la 5km in afara orasului inafara de amenda ce poate sa-mi mai faca? Poate sa-mi retina cartea de identidate sau sertefecatul de inmatriculare.

            Comment


            • O amenda de 500 ron pe care o poti plati in 24 ore jumate in rest nu iti ia nimica ramai cu toate actele!

              Comment


              • Cam mare amenda asta...... ca eu nu as da nici un leu pe rovigneta tinind cont ce drumuri nasoale avem. Am mai mers fara rovigneta pe drumu national si cu toate ca am trecut pe linga un filtru de politie si nu aveam nimic lipit pe parbriz nu m-au oprit.

                Comment


                • Eu nu murdaresc parbrizul cu asa ceva!

                  Comment


                  • Un articol interesant
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • Este perfect adevarat ce scrie acolo. Decat sa platesti ditamai amenda, mai bine pierzi putin timp in tribunal.
                      Meria platita rovigneta?Clar nu. ))
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Originally posted by radu2008 View Post
                        Eu nu murdaresc parbrizul cu asa ceva!
                        eu am lipit rovigneta anul trecut cand am luat-o dupa inmatricularea masinii, si rca la fel, dar am zis ca nu le mai lipesc. rca-ul deja expirase asa ca l-am dat jos si astept sa expire si rovigneta pe 3 iunie si o zbor si pe aia de acolo. si le tin in torpedo ca doar nu ma doare nimic
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • o aberatie mai mare in articolul ala n-am mai vazut. cum sa nu scrie ora cand ai cumparat rovigneta pe bon? SCRIE! se contrazic singuri in cuvinte. numarul de inmatriculare se trece pe bon cat si pe spatele rovignetei.

                          total dezinformant acel articol. verificati-va chitanta si rovigneta si o sa va convingeti...
                          Last edited by bogdan_1984; 16 May 2009, 23:33.
                          sigpic

                          Comment


                          • Si eu le tin tot in torpedou !

                            Comment


                            • Ora scrie pe bon dar nr. de inmatriculare al masinii pe Rovigneta nu scrie (daca nu o ai cu totul si e doar lipita). O am in fata mea (e d-aia p-o sapt. si e expirata de o luna)
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • asta depinde de la vanzator la vanzator, dar pe spatele rovignetei este un camp liber, special, in care trebuie scris numarul de inmatriculare al masinii
                                Last edited by bogdan_1984; 16 May 2009, 23:38.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google