Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si gropile tot acolo sunt, chair se inmultesc
    sigpic

    Comment


    • pai pentru gropi e taxa?
      sigpic Alexandria

      Comment


      • se cheama...ROVIGNIETA
        sigpic

        Comment


        • stiu ce e dar banii platiti nu ajung unde trebuie
          sigpic Alexandria

          Comment


          • ajung in burta la aia care sunt votati. nu mai comentez ca deja sunt
            sigpic

            Comment


            • stiu ca se plateste in functie de motorizare.eu am platit pe un an 28 euro.toti stim ce drumuri avem...Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul
              TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

              Comment


              • Nu cred ca conteaza motorizarea 28 euro este la toate conteaza clasa la care e ancadrata.Eu de exemplu pentru un logan van care e bagat la utilitare am platit acum o saptamana aproape 400 lei

                pe un an antreg
                Last edited by marianhorduna; 13 February 2009, 22:11. Reason: Automerged Doublepost
                Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                Comment


                • Rovinieta se plateste in functie de capacitatea cilindrica a fiecarui masini si cel mai important din ce categorie face parte masina (euro 1,2,3,4 sau 5 )

                  Comment


                  • Ai dreptate conteaza ancadrarea la euro ,nu m-am exprimat corect ma refeream la motorizare
                    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                    Comment


                    • Daca te risti si nu platesti taxa de drum si te opreste politia pe un drum judetian nu european ce amenda poti sa primesti care este valoarea ei?

                      Comment


                      • indiferent pe ce drum te afli (comunal,judetean,drum national,autostrada,drum national european )amenda este de 500 de ron si 250 ron in 48 ore,asa ca nu merita sa te risti .

                        Comment


                        • Ms de informatie!

                          Comment


                          • gelica75..si la amenda difera de categorie.stiu un prieten care rula cu o camioneta de firma si a primit 20 milioane pt ca nu avea rovigneta, anul trecut s intamplat.am ramas fara cuvinte.mai bine platesti la timp si stai linistit.
                            TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                            Comment


                            • e asta nu stiu sigur si asa ca nu te contrazic probabil ca daca sant diferentiate pe categorii de autovehicule si mase si gabarite si aceste amenzi sant la fel eu mai sus m-am referit la masinile noastre (logan) ca este amenda de 500 ron .

                              Comment


                              • dap..la logan atat e..nu doresc la nimeni.stiu ca in general rar.ul da mai mult amenda de rovigneta.
                                TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google