Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La numere rosi trebe rovinieta?

    Comment


    • S-a mai spus: pentru numarul rosu rovigneta ai platit-o deja, odata cu numarul. Numai ca eu cand am luat Loganul dealerul mi-a cerut sa duc inapoi numerele rosii dupa ce inscriu masina definitiv, ceea ce am si facut. Si nu mi-a luat bani in plus pe numar. La un alt dealer, alta marca de masina, tot anul trecut, numarul provizoriu m-a costat 100 RON si nu mi l-a mai cerut inapoi. Poate cineva care stie mai bine legea ne poate lamuri mai bine cum vine asta...

      Comment


      • cat costa o rovinieta pentru un sandero 1.4? am 30 000 de km si un an si nu am luat inca o rovinieta...da trebuie sa plec la mare si pe autostrada sunt controle.
        fara

        Comment


        • Eu cand am luat masina in octombrie 2007 nu mi-au zis sa duc numerele rosi inapoi si am dat 100 ron pe ele si cu ele am ramas!

          Comment


          • radu@ si eu la fel.
            fara

            Comment


            • Puteau sa zica ca daca aduceti numerele rosi inapoi o sa primiti ceva bani inapoi ca nu ii durea gura, le-am pus in pod la o grinda ca nu am ce face cu ele!

              Comment


              • 3-euro saptamana
                7-euro trei luni
                28-euro 12 luni

                Comment


                • pe Cehia,Ungaria stau cei de la drumuri prin parcari si verifica vigneta.
                  cehul te controleaza si daca stai pe langa autoturism,ungurul doar atunci cand te pui la volan,asa mi s-a imtamplat mie dar de putine ori.
                  pe Ungaria,Austria am mers fara vigneta numai noaptea dar nu va sfatuiesc sa faceti la fel.

                  Comment


                  • Nu am Logan, dar la voi pe forum am gasit chestia cu buzunarele pentru parbriz. Sper ca nu aveti nicio problema cu intrusii Stie cineva unde pot gasi 3 buc din aceste buzunarase? Am incercat la benzinarii OMV, Petrom si nu au
                    Multumesc

                    Comment


                    • De la Asirom am primit.

                      Comment


                      • Le gasesti la toti care fac asigurari.e de la tichetul rca ce se completa cu pixul.uneori uita sa-ti dea,asa ca poti cere una/doua.am cerut mai multe ca pun acolo tichetul de parcare,bulina de acces moca la spital.

                        Comment


                        • Bandit este ministru transporturilor berceanu a dat ordin drumarilor sa nu ii ajute pe cei inzepeziti daca nu au platita taxa de drum este o tara de c..a!

                          Comment


                          • Asa si daca am rovigneta platita vine ministrul personal sa ma scoata din zapada?
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Da vine el cu masina lui personala ,hai sa fim seriosi sti la ce ma refer!

                              Comment


                              • Dar cei care au platit taxa de drum si stau si ingheata pe drumurile inzapezite ale lu' Berceanu ce pot sa faca ????? Nimeni nu a pus problema asta !!!!
                                Daca exista drumuri blocate de zapada , ar fi decent si moral sa-si dea demisia !!!! Dar cum definita politicienilor din Romania este 60% tupeu si 40% nesimtire , nu vom asista la o demisie ........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google