computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pana la urma se poate monta CB pe logan din 12.2006 dar sa aibe si CI?

    Comment


    • Se poate dar numai daca se schimba si placa electronica a tabloului de bord.
      Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

      Comment


      • sau doar cipul! urmariti tutorialul lui streulea!
        si atentie mare, daca face.ti treaba asta acasa, de unde luati cipul sa comunica.ti si numarul de km, deoarece tot in cipul ala e scris si kilometrajul!
        sigpic

        Comment


        • Nea Nicu, nu citi printre randuri. Omul a intrebat daca se poate activa cb dar sa aiba si CI pe o masina fabricata dupa octombrie 2006.
          Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

          Comment


          • da, ai dreptate, luna era octombrie, imi cer scuze!
            inca ceva versiunea de soft cu CI este 6002
            sigpic

            Comment


            • Monteaza careva Cb in Bucuresti ? Pm
              sigpic

              Comment


              • Salutare tuturor.
                Am un logan dci din 2006 septembrie si as vrea sa am informatii referitoare la consumul instantaneu. Stiu ca trebuie sa schimb tabloul de bord, dar ca sa pastrez kilometrajul trebuie reprogramat eepromul, intrebarea mea este: ar putea sa imi indice cineva un tutorial din care sa reiasa cum se poate face treaba asta?
                P.S. in speranta ca gasesc acest lucru pe forum, am rascolit forumul in lung si-n lat, dar nu am gasit informatia dorita - poate am ratat-o, de aceea imi cer scuze.
                Multumesc.

                Comment


                • cunosti pe cineva in constanta care are kit cb sau monteaza ?mersi

                  Comment


                  • Sautare!Aceasta modificare la logan pentru a avea consum instant,merge si la duster?Al meu e din 2011 ,are cb dar nu are aceasta functie si as vrea sa o am.

                    Comment


                    • da, merge si pe duster!
                      sigpic

                      Comment


                      • Este cineva din timisoara sau service care activeaza cb?

                        Comment


                        • Salut baieti, mi-am montat si eu computer de bord si am adus si ceva poze banuiesc ca nu strica nu ? Masina este din 2005 cu cilindree de 1.4 si 263 000 de km.DSC_6967.jpg DSC_6968.jpg DSC_6969.jpg DSC_6970.jpg DSC_6971.jpg DSC_6976.jpg

                          Comment


                          • [ATTACH]472868[/ATTACH] [ATTACH]472869[/ATTACH] [ATTACH]472870[/ATTACH] [ATTACH]472871[/ATTACH] [ATTACH]472878[/ATTACH] [ATTACH]472879[/ATTACH] [ATTACH]472880[/ATTACH] [ATTACH]472881[/ATTACH] [ATTACH]472887[/ATTACH]

                            Imi cer scuze pentru dublu post insa din nu stiu ce motiv nu am reusit sa pun toate pozele in primul post. Daca vreun moderator vrea sa modifice nu am absolut nimic impotriva.

                            Comment


                            • Din pitesti,un nr de contact al cuiva care se ocupa?
                              Am un 1.5 cu cb din 2007 dar vreau si consum instant

                              Comment


                              • Sal am si eu o întrebare legată de CB mai exact pentru activarea unor funcții pe care nu le am se poate face loganul este din 2007 benzină.As vrea să știu dacă este cineva prin Ploiești care se ocupă cu așa ceva și ce îmi trebuie va mulțumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google