computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa trebuie sa ai maneta ca sa ai CB,cea din poza e de la alta masina,dar trebuie sa ai si tu butonul din capatul manetei
    Attached Files

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by wallace View Post
      In cazul asta ce trebuie facut?Schimbat doar softul nu?
      Se schimba integratul de pe placa bordului practic memoria care are softul si care tine minte kilometrii efectuati. se trage cablu de la ecu la bord si se pune buton pentru derularea datelor ,se poate pune orice buton plasat pe undeva prin bord nu trebuie neaparat maneta noua.Exista un site cu imbunatatiri logan ,acolo sunt kituri pentru activarea CB si cum se monteaza daca ai mana dibace.
             Pentru variantele de Logan care nu au din fabrică instalat computerul de bord, există posibilitatea activării acestuia şi ulterior folosind acest kit.      Kitul conţine un cip...
      Last edited by GFN; 12 September 2010, 05:17.
      Captain of the black pearl

      Comment


      • Originally posted by skorpionking View Post
        asa trebuie sa ai maneta ca sa ai CB,cea din poza e de la alta masina,dar trebuie sa ai si tu butonul din capatul manetei
        c masina e aia de seamana la maneta, plastice si bord cu loganu? scuze de off
        sigpic

        Comment


        • Clio/clio symbol masina din poza postata de skorpionking
          Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

          Comment


          • ms adyta...erau bune setarile alea si pentru logan, ca e vai mama lui sistemu de stergatoare...
            eu am luat tutorialul de pe situl celor cu Imbunatatiri Logan, am bord de prestige de mult, da nu pot sa mi dau seama exact de acolo ce fir tre sa trag si unde
            sigpic

            Comment


            • Trebuie sa ajunga semnal de la ECU pinul 11 la bord mufa gri pinul 19.
              ECUFix
              Please don't visit my homepage!

              Comment


              • cu mufa gri m am prins, da unde anume la ecu? am inteles ca undeva in cutia aia cu sigurante de la motor?
                sigpic

                Comment


                • Din pinul 11 de la ECU pleaca un fir in cutia de interconectare din partea stanga a masinii.
                  Este cutia neagra de langa baterie peste care trece un cablu alb (gri) de reglat farurile.
                  In cutie gasesti o mufa cu mai multi pini.
                  Cauti cu un aparat de masura care pin din mufa partea dinspre parbriz corespunde pinului 11 din ECU. De regula e un fir portocaliu.
                  Sper ca ai inteles ceva, recunosc ca nu prea le am cu explicatul.
                  ECUFix
                  Please don't visit my homepage!

                  Comment


                  • m am uitat in seara si mi am dat seama care e mufa..pur si simpul atasez mufei portocalii firu care vine de la bord?
                    sigpic

                    Comment


                    • ...... firului.
                      ECUFix
                      Please don't visit my homepage!

                      Comment


                      • firului portocaliu..nu mufei..corect, am scris repede...o sa vad maine ce iese ms

                        am identificat pinii si firele unde tre sa le pun, doar ca n am apucat sa cumpar fir si papuci din aceia ca sa rezolv treaba am maneta cu buton montata si ea, mai tre sa trag vreun fir si de acolo pe undeva?

                        masina e abs plus noiembrie 2007..deci bazata pe preferance
                        Last edited by - Geo -; 15 September 2010, 16:58. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • nu mi raspunde si mie nimeni?
                          sigpic

                          Comment


                          • Uite aici un ghid, sper sa iti fie de folos
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • in oradea pune cineva cb?eu am un logan ambiance. se poate pune la el?
                              sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

                              Comment


                              • Computer

                                Decii... cei care si-au cumpart variante simple fara computer de bord...... Adica fara butonasul acela la stergator........
                                Am o veste buna daca vreti sa aflati cati litri mai sunt in rezervor...
                                Si aici am sa va explic pasurile urmatoare
                                1. puneti cheia in contact
                                2. apasati butonul de la kilimotraj/ceas
                                3. tinetil apasat
                                4. dati o cheie
                                5. tineti apasat
                                6. Apare pe bord 7101
                                7. Dati click la buton
                                8. Mai dati odata click
                                9. Apare cati litri sunt in rezervor

                                Nota:1. Ambiance, Preferance, si toate cele care nu au computer de bord indiferent de model...
                                2. Sa nu va speriati daca ceasurile o iau razna miscanduse aiurea in timp ce vedeti consumu...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google