computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru recomandari si te astept sa rezolvam si cu resoftarea.

    Mai multe detalii despre diversele activari de functii, resoftari si imbunatatiri ce pot fi aduse la Logan se gasesc pe threadul meu la sectiunea comerciala. Pentru orice alte informatii\ nelamuriri nu ezitati sa ma contactati pe PM.
    Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

    Comment


    • Este cineva care face aceasta operatiune in Rm. Valcea ? Multumesc

      Comment


      • Pentru activare CB la un DCI din 2007 exista cineva in Buzau sau in zona?... Si daca exista... la ce pret?... Cu maneta comanda CB cu tot. Multumesc!
        Adrian

        Comment


        • Buna seara! Ma poate ajuta cineva cu un dump cu soft 6002 si km 132109? Sunt cu bordul deschis, memoria data jos, si cine mi-a facut binul, mi-a scris din gresala 139109. Va rooog!

          Comment


          • 132109, succes
            Attached Files
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • Nelamurire

              Multumesc! Memoriile astea 93c56wp sunt pe 8 biti sau pe 16? Am o clona pickit2 cu adaptoare pentru 24cxx si 93 cxx si la 93cxx imi apar versiuni si pe 8 si pe16....

              Comment


              • Scrie-l pe 8 biti, daca arata pe bord 999999 fa-l swap si e ok.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • Am facut tot, functioneaza ok. Viteza medie 35 km/h , este masina de serviciu. Loganul are debitmetru? Altfel, cum calculeaza consumul instant? O fi o formula in care factorii sunt viteza, turatia si pozitia potentiometrului din corpul clapeta? Oricum, faza ca nu consuma nimic in frana de motor este poveste de Petre Ispirescu. Nu cred asa ceva, motorul ala tot primeste benzina sa nu moara.... Ce spuneti?

                  Comment


                  • Consumul instant e calculat de ecu, functie de cit stau injectoarele deschise si presiunea benzinei in rampa de injectie si de aici rezulta consumul instant, mai departe e matematica .
                    Si daca vrei sa vezi consumul in frina de motor pune si tu un DDT pe motor si ai sa vezi consumul instant in frina de motor, nu zic eu ca e zero, daca ai sa vezi singur ai sa te convingi...

                    Comment


                    • nu am avut timp sa citesc tot topicul si cu riscul de a ma repeta as dori sa va intreb daca eu pot activa consumul instant pe logan kiss fm septembrie 2007!!

                      Comment


                      • Numai daca schimbati placa electronica cu totul.
                        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                        Comment


                        • multumesc!!

                          Comment


                          • Buna! Detin si eu un Logan Laureate dci, fabricare sf. anului 2006, adus personal din Germania. Avea softul la bord - 7112. Am schimbat placa, pe una echivalenta de 6002, acum am CI. Mentionez ca parametrii de afisare a senzorilor de combustibil si temperatura lichid de racire le-am rescris a mele din dumpul original 7112. Am observat ca prima linia combustibil la 6002 este la 5 litri, pe cind la 7112 - 6 litri. Pentru asta am folosit softul LFE2.6. Totul simplu.
                            Si acum ma framinta o intrebare: totusi cum de facut ca procesorul vers. 7 si mai inalt sa afiseze CI. M-am uitat atent la partea unde se gasesc locuri pentru vreo 9 rezistente (patrat de 3 X 3) in coltul dreapta sus pe plata. Dar nam gasit ceva diferente intre 6002 si 7112. Ma gindeam poate vreo configurare prin montarea/demontarea caruiva rezistor in partea mentionata a placutei de bord? Sau altceva? Chiar ar fi interesant de gasit solutia!

                            Comment


                            • Diferenta este in softul din procesor care din pacate este securizat.
                              Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                              Comment


                              • Originally posted by kristikapa View Post
                                Diferenta este in softul din procesor care din pacate este securizat.
                                Multumesc mult. M-am gindit eu, ca nu-i chiar simplu. Am listat forumurile rusesti, la care Loganul se vinde sub marca de Renault, dar nici rusii nu ai gasit solutia la moment (desi se baga sa desfaca totul).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google