computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    A tras fir de la UCE injectie la tabloul de bord, mai exact.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #92
      sal la toata lumea.vreau sa activez si eu cb la preferance-ul meu.sunt din slatina.stiti pe cineva din apropiere care face asa ceva.multumesc anticipat.

      Comment


      • #93
        Salut. Eu pot sa iti furnizez kittul pentru computer de bord daca te intereseaza. Trebuie doar sa il montezi.
        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

        Comment


        • #94
          Cititi TOT TOPICUL

          Am tot spus si pe celalalt forum LIPSESTE INSTALATIA ELECTRICA la cele fara CB, se leaga pinul 11 UCE la pin19 bord(mufa gri) si maneta asa cum edescris mai inainte in topic..dar mare atentie un sg scurt la masa cu firul de la uce si se arde portul de informatii CB din uce...adica nu mai afiseaza nimic.

          Acum cu kit-urile...vad ca toti au copiat ideea mea...si macar o bere nu am vazut - cine vrea sa isi activeze cu chit...inlocuire de eeprom cu 8 pini SMD..trebuie sa stie ce face...altfel faceti ca altii care au ars CPU tablou de bord
          Daca nici aici nu gasesti ce te intereseaza mai cauta prin forum...sigur este ascuns pe undeva. foloseste "Search"

          Comment


          • #95
            sal. Am un logan 1.6 MPI cumparat in 14.09.2006. Am toate functiile computerului de bord mai putin cea cu consumul mediu. As putea face ceva sa-l am?
            Inca ceva, exista vreun dispozitiv pentru afisarea consumului mediu pe gaz daca nu e din fabrica instalatia?
            NU ZBURA MAI REPEDE DECAT INGERUL TAU POATE SA O FACA

            Comment


            • #96
              Salut,
              Daca poti sa ma ajuti, spune-mi si mie cum gasesc "pinul 11" al UCE Delphi pentru Pickup dci 85 fabricat iunie 2008. Din toate configuratiile (vreo 5) pe care le-am gasit nu corespunde nici una cu mufa din aripa, iar pe UCE injectie care are 3 mufe, notarile sunt 1-4 cu A-M?
              Multumesc

              Comment


              • #97
                Salutari la toata lumea....pt. cei din Timisoara recomand kit-ul lui Dydycom, el mi la trimis iar eu l-am montat in fata blocului...si asta se intampla la sfarsitul lui 2006....asadar pot sa ajut cu sfaturi celor care vor sa-si monteze....numai bine.

                Comment


                • #98
                  computer bord dacia

                  dydycom ma poti ajuta si pe mine am un logan 2008 sunt din onesti bacau si vreau si eu un kit cb sau cineva sa mi instaleze dar din zona mea cu cine as putea vorbi.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by laurika_law View Post
                    sal. Am un logan 1.6 MPI cumparat in 14.09.2006. Am toate functiile computerului de bord mai putin cea cu consumul mediu. As putea face ceva sa-l am?
                    Inca ceva, exista vreun dispozitiv pentru afisarea consumului mediu pe gaz daca nu e din fabrica instalatia?
                    desi cu intarziere, cred mai degraba ca ceea ce n-ai tu e consumul instant, cel mediu il ai. vezi la anunturi online sunt cateva topicuri ale unor colegi ce vand kit de activare sau activeaza ei consumul instant.
                    la partea cu gpl, nu ma pricep
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Computer de bord cu consum instant,mediu,km de parcurs cu benzina din rezervor, pt un Preference PH2, 2009, daca se poate. In brasov? Unde si cat costa? (kit,maneta,manopera,garantie)
                      Multumesc!

                      Comment


                      • daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu CB in craiova....sau cu un kit si sa ma invete sa il montez!plsss
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • Salut. Am eu kitt-uri pt cb. Id-ul meu de messenger este: cristim1988.
                          Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                          Comment


                          • am dat add
                            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                            Comment


                            • salut,am un logan 1.4 75cp preferace,si nu am CB,stie cineva prin Bucuresti un centru,ceva, sa imi instalez si eu CB?Mersi

                              Comment


                              • La mine arata doar media ,se pote face sa arate si instantaneul ??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google