Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai trebuie sa spunem ceva??? nu mai avem ce ca ne-ai inchis gura ! Arata demential !
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • am vazut pe site-ul dat de dan.gutu la lucrari efectuate niste poze cu faruri de logan. ce parere aveti se merita ?
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Eu cred ca se merita ! La 165 de euro ai si bixenon si lupa + angels cu neon.Am vorbit cu baietii,lupa aia are un fel de surub mai mare care se baga pe gaura prin care intra becul in far.Trebuie doar deslipit dispersorul farului.Cu asta ai si posibilitatea reglarii pe inaltime la greutate,practic becul este inlocuit de ansamblul ala cu lupa.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • ma cam bate gandul. ma intereseaza un kit bixenon de 55w, si sa pun lupa asa. nu vreau sa pun direct in far deoarece m-am saturat de cate ori am fost orbit de persoane cu logan si cu xenon sau bixenon in far normal. ma interesa cat de bine bat, distanta mai mare, etc
          sigpic

          Comment


          • Fii tu primul care incearca ! Oricum este o alternativa foarte buna,parerea mea.De fapt nu este bixenon,este bec simplu si probabil are un obturator magnetic pentru faza scurta.
            Last edited by dan.gutu; 1 February 2009, 00:16.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • o sa ii sun luni sa vorbesc cu ei. ti-am zis eu vreau sa pun lupe ca sa pot bune un kit bixenon, si sa nu ii deranjez pe ceilalti. daca nu s-a gasit nici o firma sa faca un far pt logan cu o lupa mai mare, ceva frumos.

              ti-au iesit super tare farurile ;)
              sigpic

              Comment


              • totusi cum se leaga farurile angel la masina aceasta avand mufa pentru bec h4?
                http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                Comment


                • Am postat ceva aici aseara si acum a disparut ! Farurile de la angels sunt tot cu mufa pentru H4,mufa ''tata''.Pentru cei care vor cumpara faruri cu 2 lupe,am vazut ca au aparut oferte tentante,nu va grabiti sa le puneti pe masina asa cum le cumparati,intra apa in ele si se aburesc.Desfaceti geamul,este foarte usor,ungeti suruburile alea de reglaj,fixati mai bine lupele in suporti,cam balangane si apoi cu silicon rezistent la apa umpleti canalul ala unde se incheie geamul cu corpul farului,binenteles dupa ce a fost curatat bine siliconul ala vechi,care nu este asa de mult .Daca va loviti de ceva greutati, intrebati-ma,deja le desfac cu ochii inchisi.Spor la treaba !
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • ok ms acum m-a sunat curierul ca ajunge cu ele. ms de sfat deci intai le desfac si dupaia le pun
                    http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                    Comment


                    • buna seara.scuze pt intruziune.ce mi-am achizitionat un set de angel-eyes ca si cel postat mai sus ;cel cu 2 lupe. rugamintea mea consta in 2 intrebari..mai degraba sfaturi utile ..1) din cate am vazut in manualul original al masiniii la farul original exista acel reglaj din interior.am vazut procedura de demontare a farului.ma interesa cum se scoate acea piesa din farul vechi.din cate am inteles ar putea fi aplicata totusi si la angel? are avea vre-un rol util? ma refer la acel celebru motoras"? si 2) pe acestea nu exista nici o sigla cu C.E. si nici cu E... .n am primit nici o hartie nimic...oricum nu m am costat f mult.undeva pana in 5oo ron.stiu faza cu r.a.r. -ul insa n-am de gand sa ma trezesc cu vre-o surpriza. vre-o sansa sa aiba careva vre-o matrita sa stampilam"?) glumeam. astept ceva materiale ..scheme etc. interesant thread-ul.f util. multumesc anticipat. o zi buna.
                      SIC CUNNECTANDO REM

                      Comment


                      • neoreal: de unde ai luat farurile? merci de sfaturi privind montajul, ITP man!!!
                        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                        Comment


                        • salut lucialina. am un tip care le aduce de la o firma de prin bucuresti.tot am zis ca imi i-au si daca tot a fost sa fie apoi de ce nu?..insa acum am dat de bug`ul asta cu compatibilitatea si cu alte cele fire si ma rog..nu pot sa zic ca nu ma bag insa masinuta e in garantie si nu prea as vrea sa ma trezesc ca ..vorba aia:lucru manuele`. asta e..daca e sa ingros buzunarul la altii macar daca e ceva apoi aia sa raspunda.in caz ca te intereseaza pot sa intreb si sa vad la cat le aduce.eu am si discount la omul asta asa ca..ma intelegi. fiecare cum poate. avea si stopuri clare din alea cu marginea rosie jos la 200 ron setul. precizez ca nu sunt dectane sau alte cele ..negre si etc. sunt luate sub licenta am inteles si comercializate de connex distribution bucuresti.insa vin bulk ..adica fara manual sau alte cele informatii si se prea pare ca o sa ma duc si o sa cer ceva lamuriri..desi mai mult ca sigur ca va trebui sa imi procur separat.aia zic ca nu pot ..ailalti ca sunt omologate deja..etc.ca la noi.am si pe spate si mi-am luat ceva admonestari de la domnii cu cascete mai suparati pe viata din bucale`.si m-am invatat minte si mi-am facut rost de hartiute lamuritoare".mai cu amenintari mai cu ..saru`mana..da..sunt utile.mai ales de e si le ai cu ..ziua a 7a ). o seara buna in continuare.
                          SIC CUNNECTANDO REM

                          Comment


                          • Nu vreau sa te dezamagesc dar ai dat mult pe faruri,aceste faruri deja se vand cu 280 roni setul,nu se poate pune reglaj pe inaltime pentru greutate,nu sunt omologate si dupa mai multe sapaturi am descoperit ca sunt facute in Turcia.Daca pui farurile asa cum le cumperi pe masina o sa fii total dezamagit,intra apa in ele,lupele sunt prinse ca naiba si multe alte neajunsuri.Eu am scris si mai sus trebuiesc desfacute ,fixate lupele mai bine si izolate.Oricum aceste faruri nu cred ca sunt importate la o suma mai mare de 30 de euro,asa cu indulgenta.Intradevar se vede mai bine decat cu cele care au o singura lupa dar calitativ lasa de dorit.
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • salut.asta am realizat si eu.asa la o analiza sumara. in esenta daca stai sa te gandesti unii inca mai platesc 1000 ron pe asa ceva.si din cate am vzt nu difera f multe de ale mele.oricum in mare...ce sa zic.imi inchipui ca o sa fie de munca.dar cum nu prea mai frecventez spalatoriile astea autohtone de cand mi am luat la zgarieturi si impunsaturi..ce sa zic.pp ca nu o sa fie potop si o sa/sau traversez vre-un rau ceva..pp ca o sa fie in ordine.m-as aventura sa le desfac insa ,la o analiza mai atenta, mi-e ca raman cu geamul intr-o mana si cu restul langa.fara vre-o sansa alta decat poxipol.in caz ca totusi o sa fie cazul o sa ma risc.multumesc pt reply.vroiam doar sa stiu cum sa scot porcaria aia de reglaj.am inteles ca se roteste o treieme inspre interior..apoi se misca ..se scoate protectia aia de cauciuc si se scoate cablul.insa..vb aia.una e in poze alta e faptul practic.

                              bine normal..si logic ca m-ar interesa si pe mine eventual cu ceva materiale foto/video vre-un crash course in scos/montat..chiar si cu/despre releele alea sau orice tine de upgrade uri la asa ceva.precum ziceam..nu sunt expert insa mi-ar place sa invat.multumesc.
                              Last edited by Guest; 5 February 2009, 12:51. Reason: Automerged Doublepost
                              SIC CUNNECTANDO REM

                              Comment


                              • Daca te referi la cablul de reglaj pe inaltime,este foarte usor.Il intinzi bine cu mana si il scoti din agatatoarea aia.Prima data tragi mansonul de cauciuc,si apoi iti dai seama unde sta agatat.O sa incerc sa fac un tutorial cu desfacerea acestor faruri si cu imbunatatirile aduse.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google