Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrsik

    Originally posted by Dragman View Post
    Buna treaba,DadySinaia!Cred ca ti-a pus un L7812...un integrat care stabilizeaza curentul.
    mersi mult..tot ce se poate sa fie un L7812 cum zici..nu ma pricep la astea sincer...dar pana acum sunt multumit...astept sa-mi iau jante si un pic de xenon macar in proiectoare..
    Last edited by darksid3; 6 May 2009, 11:19.

    Comment


    • Sfatul meu e sa nu pui xenon in proiectoare...mai bine pui pe faza scurta...n-o sa regreti.Scurta e baza...proiectoarele bat prea jos si daca mai punem si faptul ca nu ai voie sa mergi cu proiectoarele decat pe ceata(pt asta sunt facute)...eu te sfatuiesc sa pui pe scurta intai si pe urma daca e pui si pe proiectoare asa de fitze...
      sigpic

      Comment


      • ai pus cumva pleoapa de angel eyes tip1?
        sigpic

        Comment


        • ....

          in primul rand nu stiu la ce te referi...tot ce pot spune e ca ploapele se potrivesc la toate farurile angel sau stock..parerea mea este sa cauti ploapele de la pilot care fac toti banii....se potrivesc perfect, sunt din fibra nu plastic si sunt cele mai late posibile pe piata .....da bine cu masina zic eu...si pe angeleyse zic ca trebe ploape..sa dea cum trebe.;)
          Last edited by Cezar; 9 May 2009, 20:23.

          Comment


          • Am terminat de montat iluminarea cerculetelor.Am folosit stabilizatoare de curent-20mA,cate unul pentru fiecare cerculet(4 led-uri).Deocamdata le las alimentate la redresor sa vad daca se intampla ceva...am reusit o iluminare mai buna a cerculetelor f de varianta originala dupa cum se vede si in poze...prima poza e varianta originala,restul sunt modificate.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by florinel_FLN View Post
              mati bagat in ceata cu farurile angel si xenoanele ) pe 15 o sami pun si eu bixenon pe golan pe farurile originale din fabrica si poate la o intalnire facem diferenta intre ange si stock
              Florinel, zi-mi si mie cat te costa bixenoanele, si unde ti le pui ca ma tenteaza si pe mine ideea de a evita angel-eyes, neavad bmw.. zic si yo.. nush
              REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

              Comment


              • ma scuzzati ca ma bag si eu ca musca()nepriceput()cam cat costa un set de faruri angel eyes ca am si eu un set si vreau sa scap repede de ele
                aproape noi pm sau mail pe zafiu_alin@yahoo.com cine e interesat

                Comment


                • dc vrei sa le dai


                  Nu mai da quote la ultimul mesaj, se subintelege ca la el raspunzi.
                  Last edited by Cezar; 9 May 2009, 20:23.

                  Comment


                  • Pt a vinde produse, folositi bursa.
                    Multumesc pt intelegere
                    .
                    Last edited by Cezar; 9 May 2009, 20:24. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ce parere aveti despre cerculetele facute de baiatu asta?
                      http://www.dacia club.ro/-VAND-la-comanda-inele-ange-eyes-page-3-t142372-s60.html
                      Oare se potrivesc pe niste angeluri primul model cu 2 lupe?(cele cu beculete portocali)
                      Last edited by blaze2k; 10 May 2009, 23:48.

                      Comment


                      • Cred ca merg pe toate. Daca aflu cum sa le prind la ale mele, imi cumpar un set.
                        sigpic

                        Comment


                        • cred ca mai bine punem niste inele CCFL...led-uri putem sa adaptam si la cele existente...
                          sigpic

                          Comment


                          • Am gasit ceva "how to" pe youtube. Cine are timp, chef, si indamanare pote sa incerce.

                            http://www.youtube.com/watch?v=0JSMQk61xQ8[/URL]
                            Last edited by Kovy; 11 May 2009, 23:04.

                            Comment


                            • Pai ce vinde respectivul de pe dacia club pare sa fie exact acelas lucru ca si rezultatul muncii tipului de pe youtube.

                              Comment


                              • Da asta va place ? S-a luat dupa mine http://www.youtube.com/watch?v=tqbq4...eature=related
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google