Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fratilor normal injectia taie la unii la 5200 , 5500 , 5700 , mie nu mai imi taie deloc trage pana la 7000 si putin pana se pune masina incap , adica nu mai poate vibrochenu , oo sa ne vedem la o intalnire sa vedetisi voi cum sta una de 1,4 linga 1,6 16v ..pana la 140 sa va dau si filmulet in curand ca nu stiu cum se pune ca vad ca nu ma intelege nimeni , la fel ca la alte masini gen cupra , rs , gti, sunt mai multe softuri , norma ca producatorul care face chipul spune domneee am asta si asta, in zona olteniei mai pe linga bucuresti este posibilitatea de a alege mai multe harti pt chip , nu merge una pui alta pana vezi cam cum iti comvine , ceee asa greu si lasa-ti benzina in pace ca nare nimic a face cu masinile nu mai suntem pe vremea oltciturilor , sau mai stiu ioo ce ..cascati bine ochii si cereti la cel care va face tunincg..ma rog chip, mai multe detali mai multe variante ..inteles
    Last edited by alexandru o; 11 February 2009, 18:18.

    Comment


    • Da'mi un pm cu numarul ... si cand te vad te "provoc"... Nu ai nici'o sansa sa stai langa un 1.6 16v .

      Sa vad cum te descurci cu 1.4 16v 1280kg.

      Comment


      • Originally posted by sorin_pss View Post
        si totusi, cum de e o asemenea diferenta de pret????
        Ieri era 350 ron, azi e 150 ron, mai mult de 50% superoferta. E pe o perioada determinata de timp?
        E criza . Generala .Se simte si la tuning .

        Originally posted by alexandru o View Post
        fratilor normal injectia taie la unii la 5200 , 5500 , 5700 , mie nu mai imi taie deloc trage pana la 7000 si putin pana se pune masina incap , adica nu mai poate vibrochenu , oo sa ne vedem la o intalnire sa vedetisi voi cum sta una de 1,4 linga 1,6 16v ..pana la 140 sa va dau si filmulet in curand ca nu stiu cum se pune ca vad ca nu ma intelege nimeni , la fel ca la alte masini gen cupra , rs , gti, sunt mai multe softuri , norma ca producatorul care face chipul spune domneee am asta si asta, in zona olteniei mai pe linga bucuresti este posibilitatea de a alege mai multe harti pt chip , nu merge una pui alta pana vezi cam cum iti comvine , ceee asa greu si lasa-ti benzina in pace ca nare nimic a face cu masinile nu mai suntem pe vremea oltciturilor , sau mai stiu ioo ce ..cascati bine ochii si cereti la cel care va face tunincg..ma rog chip, mai multe detali mai multe variante ..inteles
        Tu realizezi ce zici ? De unde stii tu ca la unii la taie injectia la ....si la altii la....? Poate motorizari diferite si atunci nu avea rost sa zici asta . Si zici ca stai langa 16 16v ? Ma faci sa rad . Tu crezi ca ajunge doar un cip , un filtru si o evacuare sa faci masina avion ? Si aripile ? Dau portanta ? Ca daca dau iti iei zborul .

        Acum lasand gluma deoparte , te-am mai rugat sa ne arati un test dyno . Daca il ai . Sau da-i nr masinii lui Seba si te afla el .

        Originally posted by Razzvan View Post
        Da'mi un pm cu numarul ... si cand te vad te "provoc"... Nu ai nici'o sansa sa stai langa un 1.6 16v .

        Sa vad cum te descurci cu 1.4 16v 1280kg.
        M-am prins , are si el AVEiOn .
        Last edited by FLORIN77; 11 February 2009, 18:54.
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • O surpriza placuta preturile noi pentru remapare, iar faptul ca se aplica la toti dealerii din tara o sa fie chiar mai frumos . De abia ajtept sa imi fac si eu remaparea

          Comment


          • acu chiar merita sa faci remaparea! dar eu ce sa mai zic? ca am dat 250 E pe o remapare anu trecut?

            Comment


            • de unde era sa stii ca vine criza economica

              Comment


              • @alexandru_o: spune-ne un timp 0-100km/h si 0-400m facut cu loganul tau si-ti zic daca stai langa 1.6_16v. cred ca mai am un log de gtech pe-acasa, oricum, ca idee, tre' sa scoti 10,3s de la 0-110km/h pe ceasul de bord si 17,2 secunde 0-400m. astia sunt timpii scosi cu un 1.6_16v stock.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • In your dreams la 1.4 )))

                  Comment


                  • iar aparu unu din craiova cu 1.4 transformat in avion da-mi prietene nr de telefon si vedem daca te ti de 1.4 nu vorbim de 16v ) ca pe ala cu FBL la-m rezolvat joia trecuta ca zicea ca face 1.6 si a luat de la mine 3 masini

                    Comment


                    • Altul care se crede in MOST WANTED! Lasa frate ca tu ai ferarri numai designul ii ca la logan.
                      I HAVE A !sigpic
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • A aparut unul care a aruncat o bomba si am sarit toti ( mai ales ca au fost primele lui posturi ) . Probabil asta a fost si intentia , sa arunce spiritele in aer . Mai bine il ignoram pana poate aduce dovezi care sa sustina cele afirmate si terminam cu tot balciul .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • Originally posted by anonimboy View Post
                          iar aparu unu din craiova cu 1.4 transformat in avion da-mi prietene nr de telefon si vedem daca te ti de 1.4 nu vorbim de 16v ) ca pe ala cu FBL la-m rezolvat joia trecuta ca zicea ca face 1.6 si a luat de la mine 3 masini
                          Cica nu e din Craiova... mi'a trimis mie pm ...

                          Comment


                          • pacat....;))

                            Comment


                            • S-a speriat saracul.
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • Deci nu va mai trageti pe cur si bagati-va remapare acum ))
                                Pret d-asta nu mai prindeti voi.
                                Daca mi-ar mai fi de folos, eu mi-as lua o remapare la pachet, s-o am acolo...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google