Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu mai conteaza cati sau porci etc. conteaza ca trage mult mai bine .crezi ca daca iti zice ca o sai 100 de cai o sa te simti mai bine sau crezi ca poti numara tu caii ?.important e ca se modifica schimbarea bafta
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • razvanypo nu mai prosti omu nu se "modifica schimbarea" ci se "schimba modificarea" si se strica si motoru si creste si consumu, cred sau poate nu, oricum important e ca se modifica ceva

      Comment


      • daca e facut bine softul, nu se strica motorul, stati linistiti...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Am intalnit masini asa zise remapate (modificate) cu 200-250RON de diversi tuneri locali, insa surpriza mare pentru clientii respectivi a fost sa vada ca acestea de fapt nu prezentau nicio modificare in soft. Totul era placebo, pur si simplu li s-a facut o rescriere cu softul original. Si nu este vorba de 1-2 cazuri, ci de mai multe. Am intalnit cazuri frecvente in cateva orase mari din Moldova si unele din zona Turda, Sibiu si Cluj.

          Originally posted by B1zar View Post
          As vrea sa stiu cat costa un remapat la dCI 70 hp. Mersi

          poate sa-mi zica cineva cat costa un remapat la dCI?
          600 RON oferta pentru membrii acestui forum.


          Originally posted by utilizatorul View Post
          Sal Doc ,
          Spune-mi si mie te rog daca merita si ce performante obtii dupa o resoftare la 1.6 mpi, 90cp ??
          La modelul de 1.6i 8V 90CP se poate obtine o crestere de 8-10% din puterea initiala. Modificarea de soft se simte daca asta intrebi si merita facuta.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Buna la toti! Sunt nou pe acest forum si as vrea sa il intreb pe Doc daca exista reprezentante/ dealeri de la OBDTunning in Bacau, Iasi? Am un Logan 1.5 Dci 70cp si as vrea sa ii fac o remapare. De asemenea as vrea sa stiu daca se aplica pretul special de 600 Ron la dealerii din Moldova? Nu cred ca mai are rost sa intreb daca se merita aceasta procedura deoarece majoritatea se declara multumiti din cate am citit pana acuma. Multumesc Mult si va salut pe toti din nou. ( membru nou )

            Comment


            • in iasi au sigur reprezentanta...
              > Chiptuning si flashtuning auto
              > Iasi: 0740.412.901
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • mersi mult stii cumva niste preturi?

                Comment


                • in Iasi din ce stiu nu se aplica pretul din Bucuresti; e alta politica; eu imi facusem acum 1 an la 850 lei; acum e in jur de 900 lei; sunt multi care fac asa ceva si poate mult mai ieftin;l am preferat o treaba facuta de profesionisti mai ales ca la ei s-au perindat multe loganuri sonore pe acest forum si multe din ele nu au avut absolut nici o problema si plangere
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • Salut.
                    Am si eu o intrebare. Sepoate face remapare,imbunatatire soft(adica castigul ala de 6-7 caluti la 1.4 doar prim mufa aia din torpedo? va multumesc anticipat

                    scuze pentru postatu aiurea dar...nu vedeam rostul ca sa fac un thread nou doar ptr aceasta intrebare

                    Comment


                    • Sigur ca da.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • Doar pe acolo se face . Ca e mufa de diagnoza , si in service tot pe acolo se conecteaza la CB-ul masinii .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • remapare

                          stiti cumva in iasi unde se poate face o remapare pe un 1.4

                          Comment


                          • In Iasi daca vrei poti face remaparea la cei mai buni din tara adica la Dimsport,mai multe detalii aici pe site-ul lor http://www.dimsport.ro/?s=content&id=8

                            Comment


                            • Originally posted by Bubala View Post
                              Buna la toti! Sunt nou pe acest forum si as vrea sa il intreb pe Doc daca exista reprezentante/ dealeri de la OBDTunning in Bacau, Iasi? Am un Logan 1.5 Dci 70cp si as vrea sa ii fac o remapare. De asemenea as vrea sa stiu daca se aplica pretul special de 600 Ron la dealerii din Moldova? Nu cred ca mai are rost sa intreb daca se merita aceasta procedura deoarece majoritatea se declara multumiti din cate am citit pana acuma. Multumesc Mult si va salut pe toti din nou. ( membru nou )
                              Dealer Dimsport/Obdtuning Iasi
                              > Andrei: 0740.412.901

                              Originally posted by Bubala View Post
                              mersi mult stii cumva niste preturi?
                              Discuta direct cu dealerul de acolo, politica de preturi este diferita de ceea ce oferim noi pentru membrii din Bucuresti.

                              Originally posted by seiko View Post
                              Salut.
                              Am si eu o intrebare. Sepoate face remapare,imbunatatire soft(adica castigul ala de 6-7 caluti la 1.4 doar prim mufa aia din torpedo? va multumesc anticipat

                              scuze pentru postatu aiurea dar...nu vedeam rostul ca sa fac un thread nou doar ptr aceasta intrebare
                              Da se poate face o modificare de soft direct prin mufa OBD, cu un castig de 8-10% din puterea initiala.
                              Ai PM cu datele de contact si pretul pentru o astfel de modificare.

                              Originally posted by paco15 View Post
                              stiti cumva in iasi unde se poate face o remapare pe un 1.4

                              Dealer Dimsport/Obdtuning Iasi
                              > Andrei: 0740.412.901
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Mersi Doc pentru informatii si toti ceilalti. Trebuie sa strang niste bani si imi duc si eu Loganul de la 70cp in sus . De abia astept

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google