Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • max o tura. Trebuie sa incerci, intre jumatate de tura si o tura intreaga.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Sa inteleg ca acolo e cel mai optim reglaj sau nu afecteaza alte componente? Inseamna ca azi reajustez. Ms

      Comment


      • daca nu ati mai facut niciodata asta... nu va bagati .E o chestie fina si complicata,si riscati sa stricati masina mai rau.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • unde pot sa fac si eu o remapare la un benzinar in Pitesti?

          Comment


          • mai posteaza odata...a 3a ii cu noroc
            culmea ...chiar in pitesti nu face nima soft unde e plin de meseriasi in chiptuning
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Originally posted by Doc View Post
              max o tura. Trebuie sa incerci, intre jumatate de tura si o tura intreaga.
              eu i-am dat 3 spire. dupa ce am dat a patra spira am spart un furtun.
              i-am dat la un 1.5dci 70 cai remapat 6 spire si vad ca nu a comentat nimic, oricum e alb la fata omu' si nu stie cum sa ajunga amu la mine sa- mai iau din ele.
              la inceput i-am dat 3 spire si o zis ca eok, e perfect. dupa 3 zile o venit si o zis ca mai vrea inca unu. i-am mai dat 2, o dat o tura si s-a intors "mai baga una"
              oameni nebuni! nu va luati dupa ei! nu umblati la tija wastegate, o sa plangeti.
              btw, furtunul ce s-a spart la mine costa 750 lei.
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • lai luat de pe schrot?sau tia dat mona $ si apoi meci,oricum do not try this at home
                sigpic

                Comment


                • boris..acum ne traduci?
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • mumus: tragi un joint si ai sa intelegi
                    furtunul l-am luat de la schrot cu 100lei
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • Originally posted by Spown View Post
                      As dori sa stiu cati dintre voi ar fi remapati, si cate piese v-au cazut pana acum!

                      Sunt satul sa aud tot felul de povesti, de genul ca daca pleci mai sprinten..o sa iti pice cutia!

                      pai daca sunt destule alte pierderi mai are rost remaparea??

                      pt o luna de senzatii o sa platesc jumate de masina(poate 2 cumpar!) ca deh am vrut 155CP...
                      Buna intrebarea si totusi greu raspunsul sau complex.
                      Depinde de cine si cum face remaparea.
                      Multi inteleg prin remapare doar crestere de putere si in mare parte asa se face, sincer spun ca nu e corect si ca cei de l farbica au dreptate sa vaneze masinile tunate la garantie.
                      Multe se fac din virtutea inertiei in goana dupa bani sau senzational.

                      Originally posted by crististreulea View Post
                      eu i-am dat 3 spire. dupa ce am dat a patra spira am spart un furtun.
                      i-am dat la un 1.5dci 70 cai remapat 6 spire si vad ca nu a comentat nimic, oricum e alb la fata omu' si nu stie cum sa ajunga amu la mine sa- mai iau din ele.
                      la inceput i-am dat 3 spire si o zis ca eok, e perfect. dupa 3 zile o venit si o zis ca mai vrea inca unu. i-am mai dat 2, o dat o tura si s-a intors "mai baga una"
                      oameni nebuni! nu va luati dupa ei! nu umblati la tija wastegate, o sa plangeti.
                      btw, furtunul ce s-a spart la mine costa 750 lei.
                      Asta subliniaza in ce am spus in postul anerior.
                      Nu va jucati cu focul. Nu umblati la tija acuatorului de comanda de la wastegate, daca trebuie facut ceva se face stintific din electronica.
                      Last edited by RACINGCODE; 10 June 2009, 23:30. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • @ domnul cu pistolul...deja pregateam tabacul
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • la un diesel 1,5 dci de 65 hp recomandati o remapare la 105 hp si ce implica asta (se schimba turbina sau tine doar de soft); si-a mai facut cineva?

                          Comment


                          • nu exista remapare la 105 cp ... ca sa scoti atat tre mai multe modificari
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • ai idee care ar fi modificarile pt. a scoate 105 cp, care sunt costurile si daca se merita?

                              Comment


                              • Softul te costa 350 RON si iti da 20CP, restul sa-ti povesteasca cei care au mai incercat si alte modificari.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google