Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gmv97 View Post
    Am si eu o intrebare ....cati km aveti de cand ati facut remaparea.si cum se comporta motorul..ma intereseaza un numar cat mai mare de km...multumesc


    in jur de 17000, totul e ok .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • Vb cu K, el are vreo 120 000km, iar masina e remapata de multa vreme.

      Comment


      • Buna,sunt nou pe aici,am un Logan de 1,4 si as vrea sa-i fac resoftarea.Am inteles ca la 1,4 este chiar nevoie de 7-8 caluti in plus.Stiti pe cineva prin Mures care face?Multumesc

        Comment


        • salut...aici trebuie sa scrii parerea ta dupa remapare....
          Pai...daca ai inteles ca e nevoie...dai bice...
          eu unu nu simt mare branza la 1.4 remapat
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by mumus View Post
            eu cred ca am de vreo 5000 km..stiu ca e putin...dar sa stii ca e ok pana acum...
            Mersi de incurajareSi aici de ce nu ai scris ca nu-i mare branza?

            Comment


            • ptr ca intrebarea era : cati km aveti de cand ati facut remaparea.si cum se comporta motorul..ma intereseaza un numar cat mai mare de km...multumesc.

              nu e mare branza...in sensul ca nu imi dau seama de 'puterea in plus' am mai tot povestit...citeste si tu tot.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Domnul K era o exceptie ...am pus intrebarea ca vroiam sa mai aud unele pareri oricum multumesc pentru raspunsuri
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • oricum ...din cate stiu eu..acelas soft e si pe superove si solenze...deci....trebuie sa intrebi si la alta taraba...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Dar masina nu are sprint mai bun la depasiri,dealuri daca o calci?Eu asa am inteles de la cei care si-au resoftat masinile.Daca nu se simte nici o diferenta cum spui tu atunci nu merita sa arunc banii pe fereastra.

                    Comment


                    • eu ti-am zis parerea mea...tu o asculti pe a cui vrei...
                      eu 'simt' doar ca la mers normal imi ia cu vreo 0.5 litri mai putin. (ceea ce se poate traduce si in ceva mai multa putere...)

                      Dupa remapare ma asteptam sa 'zboare' si nu zboara...
                      greseala mea este ca nu am facut un test pe tr3 de ex de la 50 la 100...sau pe tr4 de la 80 la 100 inainte si dupa remapare...ca sa stiu cu certitudine ce am primit.

                      oricine iti spune ca la 1.4 se simte bine diferenta....ori minte...ori e placebo.
                      si inca ceva...la fel retrogradez la o depasire din tr5 in 4,sau chiar 3..ca si inainte de remapare.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Las-o draq frate ca nu se poate,la a mea ii dau la 100 a 5 a si trage in continuare cu aceeasi forta,la unu stock treapta a 5a e de consum ca acolo moare,plus ca pot sa-i dau a 5 a la 80 si creste cand am calcat-o binisor,la una stock mori langa ea pana urca in tura,daca simti ca nu merge fa la altcineva o remapare sau scoate bornele 20 de min,baga o carrera 100 si ia-o putin la forje si nu mai schimba la 2200 de ture ca de aia e gatuit.

                        Comment


                        • mersi de info...dar chiar nu ai de unde sa stii ca e 'gatuit' sau nu motorul meu...
                          daca tie ti se pare ca in tr5 de la 80 fuge de rupe...bravo tie.... a mea nu fuge decat din tr 3 la 80...
                          remapare la Doc...
                          probabil masina ta este muult mai tare obisnuita cu forjele.....ai grija sa nu cumva sa fuga prea repede in tr5..mai bine ai pune pinion de diesel...sa ai mai iei din elan.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Vroiam sa-i pun un pinion de Pegas sa fuga mai tare,frate e obisnuita cu forja,si merge bine,remapare la Doc...ce are?Macar ai garantia ca e ceva ok,acu daca tu ti-ai facut-o la baietii dastia de lucreaza pe bordura logic ca nu se simte nicio remapare.
                            Daca tot nu trage scoate-i sigla de 1,6mpi, si pune-i de de 16v

                            Comment


                            • mai...intelege ...am facuta remaparea la Doc...nu mai continuam ca degeaba....bine ca a ta fuge..fi fericit
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Pff,e de rau atunci,ce sa zic,imi pare rau pt tine sa aud astea,mersi pentru urari si tu sa traiesti bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google