Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Pitesti avem dealer? As vrea si eu resoftare!

    Comment


    • La Pitesti pot ajunge eu in Aprilie sau Mai. Detalii in PM.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • re

        Pentru un 1.6 16V Softul de calitate(DIMSport) este o mare diferenta si merita intradevar la toate motorizarile.
        Super Oferta ,Capota Logan Carbon 3D (Texturat) La numai 130 Ron!!

        Comment


        • Salut
          DOC, de curiozitate ati pus vre-un 1.6 8v pe DYNO inainte de remapare si dupa?
          Daca da ce valori s-au obtinut?
          sigpic

          Comment


          • depinde la de la motor la motor
            adica la un motor iti da 5 cai , la atu` poate iti da 7 cai

            Comment


            • [QUOTE=CataFOF;559821]depinde la de la motor la motor
              adica la un motor iti da 5 cai , la atu` poate iti da 7 cai[/QUOTE

              Am inteles, dar as fi fost curios ce putere are un 1.6 obtinuta pe DYNO.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by CataFOF View Post
                depinde la de la motor la motor
                adica la un motor iti da 5 cai , la atu` poate iti da 7 cai
                Cred ca depinde de zona in care locuiesti, sau de drumul pe care il faci. Daca locuiesti in zona de munte si ai mult de urcat, softul performant de calitate o sa-ti dea numai 5 cai, daca locuiesti in zona de campie sau ses, softul de calitate o sa-ti dea chiar si 7 cai bengosi (asta numai peste infima turatie de 5000 RPM, eventual la vale) ...

                Comment


                • intrebare ? pot sa ma duc la service si sa le cer contra cost sa imi puna ultima versiune de soft pe ecu ? exista mai multe variante (mai vechi mai noi ) pentru 16v ?
                  sau cel mai bine este sa ii fac un soft custom (care este cam scump.)

                  - mentionez ca nu ma intereseaza putere. nu vreau sa cresc puterea. vreau sa obtin o functionare optima si cat mai unsa a motorului.

                  Comment


                  • la fel de bine poti alegere o remapare cu 1.5 mil Dimsport .
                    Masina neavand niciun fel de modificare , nu are ce soft custom sa iti trebuiasca .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • pai am inteles de pe alte threaduri de pe forum ca fiecare motor difera de celalalt. au abateri si erori diferite. acestea se rezolva prin soft custom. intreb pentru ca nu stiu.

                      Comment


                      • nu. dar un soft"custom"pentru masina ta va fi 99.99% identic cu cel pentru o alta masina cu acelasi motor. Deci, ACELASI motor. get it? de aceea si este ieftin chip-ul, la Doc si ceilalti. E un SINGUR soft, valabil pentru 1.4, un SINGUR soft pt DCI. Daca vrei tu neaparat sa ai soft CUSTOM< vei da probabil multi euro pentru o calibrare pe DYNO, si vei ajunge tot pe acolo, poate cu 2% mai bine. La un cost de cateva ori mai mare.

                        Comment


                        • la soft nu ma pricep absolut deloc. de aceea intreb. pe al thread scria ca sunt abateri intre injectoare si de 25 30 % ceea ce nu mi se pare chiar asa putin dar mi se pare si inadmisibil si incredibil de mult. un custom stiu ca este undeva la 150 200 euro. intreb si pentru ca vreau sa vad cat mai multe pareri, le strang si le analizez pana imi fac o parere corecta.

                          Comment


                          • sal, mie imi place mai mult superchips,

                            Comment


                            • marx, aceleau erau cazuri izolate. chiar si asa, softul normal va fi la fel ca ala "custom", dar sunt sigur ca nu te refuza nimeni, doar de dragu de a-ti lua banii...

                              Comment


                              • Originally posted by viovio74 View Post
                                sal, mie imi place mai mult superchips,
                                cine`s aia ? fac chipsuri faine ? eu prefer mai mult chio chips,m-am obisnuit cu ele
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google