Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @marius_sv nu ezita. Nu uita dupa aceea sa nu uiti sa impartasesti impresii.(Eu dupa remap, simteam ca am schimbat masina cu una cu un motor mai puternic.)
    sigpic
    Vectra C. 1,6i

    Comment


    • Nu ai decolat cumva?
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • Tu dizalar trebe sa stii ca la dizal se simte foarte bine remaparea.
        Incomparabil cu benzinarele.

        La colegu care astepta comentarii (sper sa-si fi facut remapare) sper ca a fost asa ca o metafora ca vrea sa mai faca ''minim'' 400000 km ))) , si fara remapare sunt km multi pentru un dizal turbo (adica dupa adunare vreo 500000 km...)

        Comment


        • E mult pentru injectie. Motorul ar trebui sa tina, dar in km astia o sa schimbe injectia de 5-6 ori.
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • Originally posted by Octavian___32 View Post
            Tu dizalar trebe sa stii ca la dizal se simte foarte bine remaparea.
            Incomparabil cu benzinarele.

            La colegu care astepta comentarii (sper sa-si fi facut remapare) sper ca a fost asa ca o metafora ca vrea sa mai faca ''minim'' 400000 km ))) , si fara remapare sunt km multi pentru un dizal turbo (adica dupa adunare vreo 500000 km...)
            Stiu, am zis ca gluma
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • pe 1.4 cat poti scoate din remapare maxim, maxim 10 Cp ?

              Comment


              • maxim 6 cai , minnim 2 cai frumosi

                Comment


                • da, asta i veche, din 1.4 scoti undeva 82 cp cu remap, 85 Cp

                  Comment


                  • vrei sa te mint sau nu ?
                    bine , te mint , sigur scoti 10 cai , daca ii pui si filtru(eventual filcor) , sari la peste 15 cai garantat !

                    Comment


                    • acum faci si u ca beblusii, eu am vrut sa stiu exact cat merge la remap la 1.4 nu vraji si din astea 6 pana n 8

                      Comment


                      • Pai nimeni nu stie exact cata putere iti da...ar trebui sa faci un test innainte si dupa resoftare ca sa vezi diferenta
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • La remap 1.4 nu se simte foarte mult puterea in sine cat cuplu mai mare la turatii joase plus ca trage constant pe plaja de turatii, nu se mai plafoneaza la nicio turatie pana la limitare , iar ca putere , acul de viteza urca un pic mai sus .... se merita pentru orice motor un remap la Doc .

                          la 1.4 cel mai real asteapta-te la 5 cai , dar sunt chiar frumosi si sunt pusi acolo unde trebuie, ajuta .
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • vrei sa sti exact ?
                            dute cu masina stock la un stand dyno , iti masoara caii 9care sigur nu o sa fie nici 75) si dupa dute si fa`ti soft, dupa care iar la dyno si vezi cat rezulta.
                            esti lamurit acuma ?
                            sau o sa zici ca nu vrei sa dai bani la dyno ?? atunci o sa ajungi la postul meu mistocar , 6 cai maxim , minin 2 cai frumosi ...alceva ?

                            Comment


                            • pai ti-a zis FOF-ul. 6 cai maxim doar din soft. Sau sperai vreo 20?
                              sigpic

                              Comment


                              • A facut cine unicip pe logan? As fin interesat cum se comporta, si daca merita investitia.
                                LA VOLANUL UNEI MASINI DE CURSE NU CONTEAZA CINE ESTI, CONTEAZA NUMAI DECIZIA PE CARE O IEI INTR-UN FRAGMENT DE SECUNDA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google