Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iarna vad ca lumea uite de masini si tuning. Eu credeam ca acum se fac cele mai multe modificari la masina, cat stau prin garaj si la primavara vedem rezultatele. Cam pustiu in aria de tuning.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • @Doc, eu iarna imi pun o mapa mult optimizata pentru consum. Primavara revin la mai multa putere. Cred ca majoritatea nu fac remapare iarna deorece oricum si cu remap sau fara masina va consuma mai mult.
      sigpic
      Vectra C. 1,6i

      Comment


      • Noi,majoritatea nu avem aceasta posibilitate de a schimba softul in functie de anotimp.Iar de alte modificari nici nu incape vorba.Ori ca n-avem garaj,ori chiar de avem,e frig inauntru.

        Comment


        • Eu nu m-am referit la remapari. Alea se fac pe orice vreme. Ma uitam ca cea mai frecventata arie de pe forum, ce a de tuning este acum pustie. Nimeni nu mai scrie despre modificari la Dacia Logan.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • pai si daca modifici cum testezi?

            Comment


            • Ce sa testezi? Doar nu crezi ca lumea face chiptuning doar pentru liniute?
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • am remapat si eu 16v la Doc si chiar cred ca am facut o afacere buna; la tipul asta de motoare se simte un zvac la turatii joase si medii [te ajuta in depasiri] Mai vreau sa o vad pe transfagarasan[ unde sigur o voi forja]; recomand si totodata multumiri lui Doc

                Comment


                • Eu mi-am facut tuning (remapare) si am gasit diferentele din imagini la avans si la injectie. Sint multumit de cum merge masina, in general a scazut consumul pentru ca merg la turatii mai mici, dar as vrea sa stiu totusi daca are cineva vreo parere despre modificari sau idei mai bune.
                  Attached Files

                  Comment


                  • eu stiu cum este si inainte si dupa. imi pare rau ca nu am facut-o mai demult. se merita !
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Acum intervin si eu cu aceia-si parere pacat ca nu am facut-o de mai demult remaparea se merita
                      ym! dorinu2005@yahoo.com
                      BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                      Comment


                      • salutari,
                        stie cineva la cine pot apela pentru o remapare, la 1.4, in zona Oradea?
                        multumesc.

                        Comment


                        • ai incercat la "Dimsport". ar trebui sa aibe pe cineva in zona. recomand pentru seriozitate si promptitudine ...
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • chip tunning dupa remapare?

                            mi-am facut remapare acum vreo 3 ani, logan 1,5 dci 70cp, este rentabil sa mai imi pun un chip?
                            am gasit asta:http://www.donatorstore.eu/shop/inde...oducts_id=3457
                            ce ziceti? are rost sau nu?
                            mersi!

                            Comment


                            • Din ce stiu eu, tuning boxu ala iti anuleaza resoftarea...deci tre sa alegi una sau alta...sa explice cineva care stie mai multe
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by mario_nick View Post
                                salutari,
                                stie cineva la cine pot apela pentru o remapare, la 1.4, in zona Oradea?
                                multumesc.
                                daca ajungi in Timisoara ma poti cauta si te rezolv eu .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google