Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai dai 50 si trage mai bine ca un 1.4 (in toate conditiile). Nu e OK?
    Mie chiar imi place si cand mai am pe cineva in dreapta (60 kile de obicei) sa vad ca la demaraj tot rup 1.4 stock.
    In conditii de trafic e periculos, ala care e mai nebun face si 1.6, acolo nu puterea da rezultatele intotdeauna.

    Comment


    • pai e foarte ok chiar ideea era ca daca iei un topic din asta cap coada 20% zic ca nu e buna de nimic si n au facut, 20% zic ca si au facut si sunt multumiti, 20% zic ca si au facut si nu sunt multumiti, 20% n au da viseaza ca e mega schimbare dupa si 20% stiu care e treaba cu adevarat deci intrebarea e cam redundanta...eu astept sfarsitu lunii sa iau banii sa fac revizia si in secunda doi dupa, fac resoftare )
      sigpic

      Comment


      • am si eu remaparea de ceva vreme deja. cine zice ca nu se simte diferenta nu a mers cu 1.4 resoftat . nu e racheta, dar ajunge undeva la jumataea distantei intrei 1.4 stock si 1.6 stock . cel mai important, curba de cuplu coboara putin, si trage la 2000 de ture cum tragea inainte la 2500-2700. de astea se simte "ca trage" ca un 1.6. ai 123 NM fata de 128 cat are stock 1.6-le. dar tot nu ai puterea....

        Comment


        • Originally posted by Octavian___32 View Post
          Pai d-aia faci resoftare sa faci 1.6-le? ))
          Seba zice bine ce zice. Softu ofera un mic plus (mic) care daca poti sa-l ai, e bine, dar poti trai si fara el.
          Poti trai cu multe alte neajunsuri si chiar mai grave.Nu cred ca poate spune cineva ca mai bine nu facea remaparea.Poate spune ca i-au fost inselate asteptarile,dar toti cei care au facut-o stiau ce vor primi.Sa ma scuzati dar sa-ti inchipui ca prin resoftare vei ajunge sa nu te mai dai jos din loganul de 1.4 din dragoste e o dovada de naivitate.N I C I O D A T A nu vom putea face din magar,armasar si cu bani putini.

          Comment


          • asa daca discutam pur in cifre, e bine si nu prea...depinde si pentru ce ti trebuie si cum stii s o conduci...de ce mor io e faptu ca pe strazi toti mosii au 16v sau duster 4x4 mai nou si merg ca mortii, fac praf motoru, incurca drumu si intotdeauna cei care stiu ce sa faca cu o masina n au bani si ne am luat 1.4...mai modifici la ea da cand te gandesti ca motoru nu prea e asa fasnet parca nu ti vine sa bagi multi bani in rest...si nu cred ca e cineva indragostit de 1.4 incat sa nu poate renunta la el...faci ce poti cu ce ai..in momentu in care iti permiti altceva, foarte bine...da nici sa fac leasing la skoda pe toata viata doar ca e straina si fuge de rupe..ceea ce nu prea cred oricum )
            sigpic

            Comment


            • Daca aici se discuta asa, atunci ce sa mai zic de discutiile de aici.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Asta e cel mai mare regret al meu.Atunci cand am luat-o(oct.2005)as mai fi strans un pic din dinti si mi-as fi luat 1.6,dar am crezut ca 75CP vor fi suficienti.(eram sub impresia unui renault 21 cu motor de 1.7 si tot 75CP).Recunosc ca a fost una dintre greselile vietii.

                Comment


                • deja dramatizezi prea mult...chiar asta sa fie cel mai mare regret? ca ai luat o masina noua care te duce fara prea multe investitii si nu te lasa in drum cand ti e lumea mai draga, chiar daca duce lipsa de putere?si eu am facut aceasi greseala, da m a deranjat maxim cateva zile, dupa ce am mers prima data cu un 1.6...da de aici, la cea mai mare greseala a vietii..ce sa mai zici cand iei nemtoaica la 10 mii euro cu 100000 de mii la bord si afla ca are 300 si ti pica turbina si tu faci naveta 100 de km zi de zi pana la munca )
                  doc, inteleg ca vrei sa spui ceva, da nu mi merge linku
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu merge pentru ca este cenzurat linkul. Pune in loc de stelute ********* si o sa vezi ca merge.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Da Geo,asa e exagerez putin(intre noi fie vorba,sunt putine masini de 7500 euro noi cu care faci 40000km si schimbi doar ce trebuie si te duce decent de colo colo),dar daca ar fi fost 1.6 sau 1.616v si ar fi avut si ABS as fi fost mult mai fericit.Oricum,remaparea costa atat de putin (multumiri inca o data lui Doc)incat chiar nu merita sa nu o faci.Imi pare rau ca nu am facut-o mai demult.Si n-a fost nici macar din cauze financiare.
                      Last edited by dragospv; 3 January 2011, 18:53.

                      Comment


                      • Eeee greseala vietii...nu vorbi asa de grav, putea fi si mai rau )) (sau nu...?)
                        Crezi ca daca luai 1.6 mpi faceai afacerea secolului? Zic asa, ca tot vorbim pe extreme.
                        Sigur ca-i greu sa vorbesti din p d v al altei persoane. In cazul meu am stiut bine ce o sa am in ograda si n-am absolut nici un regret vizavi de motorizare nici acum dupa 3,5 ani. Regret faptul ca nu am castigat mai multi bani (nici acum) , asta n-are treaba cu motorul.
                        Iaca mai cateva martoage acolo din remapare si se mai rozaleste situatia )
                        Daca te gandesti ca nici alte masini cu puteri similare 75-80 cp nu sunt mai rasarite (ba chiar din contra uneori) e si mai ok.
                        Last edited by Octavian; 3 January 2011, 19:20.

                        Comment


                        • Originally posted by dragospv View Post
                          Da Geo,asa e exagerez putin(intre noi fie vorba,sunt putine masini de 7500 euro noi cu care faci 40000km si schimbi doar ce trebuie si te duce decent de colo colo),dar daca ar fi fost 1.6 sau 1.616v si ar fi avut si ABS as fi fost mult mai fericit.Oricum,remaparea costa atat de putin (multumiri inca o data lui Doc)incat chiar nu merita sa nu o faci.Imi pare rau ca nu am facut-o mai demult.Si n-a fost nici macar din cauze financiare.
                          da , fara abs la banii astia e cam naspa..eu am avut noroc cu editiile limitate ca au avut abs, ca altfel nu mi luam in nici un caz asa e, orice ajutor minor la motor ajuta...da sa fim macar sinceri, daca nu era doc/dimsport cu oferta asta pentru membrii, nu cred ca ar fi meritat atatia bani...noroc cu el )
                          sigpic

                          Comment


                          • Unde mai pui ca o remapare la alte marci "straine" chiar si la motoare din astea aspirate lesinate care nu castigi cine stie ce e de la 100 euro in sus.......
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Da,ai dreptate,nu cred ca as fi dat mai mult 50-60EU pentru remapare la masina asta.M-as fi resemnat si as fi lasat-o in banii ei.

                              Comment


                              • noroc ca suntem o comunitate unita cand am luat masina, aveam un coleg care se ocupa cu asa ceva si mi a cerut vreo 70 de euro si am renuntat la idee, pana am descoperit forumu
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google