Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DOC, cu respect... Am un Sandero 1.4 Mpi (75 cp in carte).
    Merita o remapare? Ploiesti

    Comment


    • De ce sa nu merite si la Sandero, daca la Logan 1.4i 75CP toata lumea este multumita. Da-mi un telefon la numarul afisat in semnatura si stabilim o intalnire.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Originally posted by alibaba2005 View Post
        DOC, cu respect... Am un Sandero 1.4 Mpi (75 cp in carte).
        Merita o remapare? Ploiesti
        Un hotarat DA! Eu o am remapata (Sandero 1.4 ~75 cp) si nu as mai reveni la setarile initiale.Facuta de Doc.

        Comment


        • Da ,merita Remapat...
          Fara Semnatura.

          Comment


          • salut, dupa remapare mai ies noxele in standarde?? eu am gaz se merita?? merci

            Comment


            • Da. Trece fara probleme testul de noxe daca au catalizatorul pe masina. Daca merita sau nu, tu ramane sa decizi. Pana acum nu cred ca a regretat nimeni ca si-a facut remapare la Dacia Logan.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • nu am inteles 2 lucruri. ai stage2 ? banuiesc...daca zici c-ar fi 98 cp. nu ? si al doilea lucru e ca mi se pare cam tarziu sa obtii toti caii la 4000 rpm. nu te deranjeaza ? sincer eu n-o urc in 4000 si chiar daca as face-o periodic pt bine injectoarelor, tot n-as putea in majoritatea timpului sa ma bucur de caii aia. nu caut polemici, doar vreau sa ma conving sa-mi fac remapare si vreau sa vad daca e ok si care stage ar fi mai bun.

                Originally posted by FastFurious View Post
                Dupa cum am spus si prima data cand am postat, acest gen de modificari nu se fac la coltul blocului de catre persoane fara cunostiinte.Daca vrei ceva serios apelezi la firme care se ocupa cu asa ceva si care pot sa-ti garanteze ca o sa ai castigul de putere corespunzator pretului platit si tipului de motor pe care il detii.
                tie iti era adresat postul de mai sus dar am uitat sa te citez.
                Last edited by B997NDL; 21 March 2012, 13:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • si eu am stage 2 si masina se comporta foarte bine. ajuta foarte mult in depasiri , la plecarea din semafor... si in orice alta situatie in care ai nevoie de cativa caluti.
                  un DA hotarat remaparii. o recomand oricui. mai ales la diesel
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • B997NDL
                    pai si la masina de fabrica, unde crezi ca ai puterea maxima ,daca nu tot la 4000 rpm ,dar ce sa-i faci,e greu cu goagal.Credeti ca din soft se modifica harta de eficienta a turbinei,profilul axei cu came, de va incepe sa scoata puterea maxima altundeva.Avantajul e ca o sa ii ai aia 65 de fabrica mult mai jos nu 35-40,iar daca ii vrei si pe restul , o duci pana unde trebuie.Oricum motorul potrivit pentru stilul tau de condus e 1.9D...
                    Mai documentati-va si voi cu niste detalii tehnice.
                    Last edited by Cristi_Xp; 21 March 2012, 13:52.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Pe mine m-ati pierdut cu "stage2"...nu inteleg stagiile astea.In fine...

                      Comment


                      • La mine 1.6 GPL a meritat din plin remaparea. Cu atat mai mult cred ca merita la diesel.

                        Comment


                        • Stage 1 si 2 se poate face doar la motorizari turbo-diesel.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Originally posted by sanderizer View Post
                            Pe mine m-ati pierdut cu "stage2"...nu inteleg stagiile astea.In fine...
                            Nu-ti bate capul ca sunt numai la "dizale"
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Am citit despre remapare si doresc sa fac si eu in proportie de 90 procente.am o nelamurire la trecerea pe GPL se va simti diferenta sau trecerea va fi lina cum este acum motor 1.6MPI 90 CP GPL din fabrica 87 CP.

                              Originally posted by Bodanel View Post
                              La mine 1.6 GPL a meritat din plin remaparea. Cu atat mai mult cred ca merita la diesel.
                              Salut Bodanel! M-ar interesa opinia ta pentru ca ai GPL.Ce sfat imi dai deoarece eu sunt incepator pe forum.Multumesc.
                              Last edited by calin38; 21 November 2013, 21:54. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • buna!am dieselul de 90cp si vroiam sa stiu in cat il poti duce cu stage 2 si care e pretul?

                                acum am vazut ca e 350 pt diesel,dar vreau sa stiu daca ai soft pt cel de 90 cp si la cati cp va ajunge dupa remapare.
                                Last edited by Cipcyp Boss; 28 December 2013, 22:02. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google