Idei modificare stopuri cu led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idei modificare stopuri cu led

    nu am vazut alt thread asemanator asa ca m.am hotarat sa deschid eu unu, cateva idei de integrare a ledurilor in stopuri
    1 e coleg de pe forum, insa nu stiu cine ca l.am gasit pe you tube - click
    2 idem cu 1 - click
    3 cum a facut colegul thejocker - click
    4 si sa nu.l uitam pe domnul matheo - click
    mai aveti si alte idei?
    de exemplu am analizat mai bine niste stopuri de wv passat si am vazut ca ledurile sunt smd.uri, a incercat cineva sa puna smd.uri in locul ledurilor normale?
    intreb deoarece (cred ca nu numai eu am vazut asta) acele stopuri au tenta aceea de clipire
    sigpic

  • #2
    tare topicul dar mi se pare ca mateo a pus pasii cum sa iti faci stopurile asa....cauta si pe celalant forum dupa mateo ca mi se pare ca acolo am vazut

    succes
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Nu stiu desre care forum e vorba, insa atat timp cand nu e thread asemanator pe logan club e bine, ideea topicului, in afara de a arata cum se face, este si de a da idei de asezare a ledurilor in stop, si ce ma intereseaza cel mai mult e daca a incercat cineva sa puna smd.uri.
      Puteti pune si schite (idei personale) cu asezarea ledurilor, nu numai poze sau video.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Daca vrei sa faci cu led,vezi cum faci sa le poti pune si oglinzile acelea,scazi numarul de leduri si se vad mult mai bine
        O sa postez toate pozele cu
        "making of".
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #5
          Foarte interesant prima pozitie........mai faine decat celelelate..parerea mea.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Originally posted by matheo66c View Post
            Daca vrei sa faci cu led,vezi cum faci sa le poti pune si oglinzile acelea,scazi numarul de leduri si se vad mult mai bine
            O sa postez toate pozele cu
            "making of".
            da, la asta nu m.am gandit, insa cu ceva bani s.ar putea cumpara niste stopuri "obosite" (eventual de la dezmembrari) din care sa se extraga oglinzile alea
            sigpic

            Comment


            • #7
              sunt lanterne pe led care au ce-ti trebuie prin piete/bazaruri..cumperi mai multe si ii ceri reducere ))
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • #8
                dintre cei de mai sus care au operat aceasta modificare, nu face nimeni si pentru altii? contracost, normal!!!
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • #9
                  Eu pun pretul,pe mine m-au costat sa le fac (facute de mine PA persoana fizica),300-350 de euro.,crezi ca sunt altii destul de "dusi" sa le fac?,si daca da,cat sa le cer.?..ca multi fug de langa mine de la semafor cand le zic pretul .
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • #10
                    e drept ca e cam mult! as fi facut eu dar ... era un 400 500 lei poate! dar asa...ma las pagubas...
                    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                    Comment


                    • #11
                      Intrebare:
                      la montarea ledurilor pe semnal uch.ul va detecta bec ars din cauza consumului?
                      Va trebui marita durata intre "clipiri", ca mi s.a intamplat sa se arda un bec si clipea mult mai des, daca e asa la cat ar fi ideal sa fie reglata clipirea?
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        da,si se poate rezolva din soft, sau se monteaza o rezistenta
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by matheo66c View Post
                          Daca vrei sa faci cu led,vezi cum faci sa le poti pune si oglinzile acelea,scazi numarul de leduri si se vad mult mai bine
                          O sa postez toate pozele cu
                          "making of".
                          ziceai ceva de niste poze!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            pun,pun...sa ajung acasa
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • #15
                              ok, asteptam!
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google