Vopsire Interior Portiere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsire Interior Portiere

    Salut
    o idee mai ieftina de schimbare a culorii portierelor pe interior ar fi vopsirea lor gen cum e la sandero, pe negru; a facut cineva lucrul asta? ce fel de vopsea e buna pentru plastic si partea cu panza a portierei? care ar fi pasii?
    daca a facut cineva lucrul acesta sunt deschis pentru sfaturi.

    mersi!
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

  • #2
    Cred ca se mai discuta dar ar fi bine sa ramana deschis strict pentru portiere ... In primu l rand se dau jos) dupaia se degreseaza, se dau cu premier, si se ia vopsea pt plastic ceva mat semilucuios ... Ceva de genu asta am citit pe undeva ... Un moderator sa puna un link sau sa se continue acolo
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      Scuze daca a mai fost; eu am cautat si nu am gasit doar topicu cu portierele de sandero; deci se dau jos ... Interesant ar fi de stiut daca a facut cineva...
      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

      Comment


      • #4
        Se mai discuta acelasi lucru si aici

        Poate un moderator sa uneasca thread-urile?

        PS: Eu deja am inceput probele de vopsit plastic cu spray-ul. Fara primer. O sa va anunt cat de rezistent la uzura este.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          din ce am inteles se continua aici da nu a mai pus nimeni nici o poza; sunt curios ce culori ati folosit si cum a iesit; cei cu experienta ii pot influenta pe cei fara
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • #6
            am vopsit eu fete de usa negru mat ai poze la my ride
            low....&.....slow

            Comment


            • #7
              Si eu as vrea sa le vopsesc sa ma tem sa nu se cojeasca in timp, plus ca trebuie schimbat si partea de material care vine pe usi.Eu tot stau sa ma gandesc de unde au scos astia de la dacia culorile astea tampite.Cred ca ar da mai bine daca am pune material pe ele gen Golan91

              Comment


              • #8
                nu au avut treaba cu estetica cand au proiectat fetele portierelor; materialul respectiv se poate vopsi si el sau se poate pune pe deasupra o bucata de material plusat sau imitatie de piele ; parerea mea; nu am vazut la nimeni de aia am starnit iar topicul sa vad ce au mai facut ceilalti....
                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                Comment


                • #9
                  Am gasit o poza (pe la tunning parca) si tare as vrea sa stiu cum a procedat.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    salutari , mi-a spus cineva , de un oarecare "spray cauciucat" . a auzit cineva de asa ceva !? ar fi bun pentru ce ne trebuie noua !?
                    sigpicSa traiasca urile , si

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by s3q280384 View Post
                      Am gasit o poza (pe la tunning parca) si tare as vrea sa stiu cum a procedat.


                      iti spun cum cred eu ca a procedat....a facut din fibra bucata aia care prinde difuzorul si apoi a imbracat totul in piele...eu asa cred ca a facut
                      0.9 tce SL plus

                      Comment


                      • #12
                        gasesti poze la my ride la mine. e usor de realizat vopsirea!

                        Comment


                        • #13
                          pur si simplu pregatesti fata de usa ......si ori cu vopsea auto.....ori spray........se vopseste foarte usor daca vrei sa o faci..
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • #14
                            Nu e chiar asa de usor cum pare... mai ales ca o sa se vopseasca pe plastic... In poza de mai sus cu fata aceea de usa se vede clar ca e imbracata cu un material... Fara primer nu cred ca s-ar putea pune problema de reusita... Am vazut eu niste fete de usi vopsite negru... bleach... nu ii iesisera omului deloc... mai bine stati rezemati daca nu ati dat cu vopsea niciodata...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Sau se pot duce la o vopsitorie buna, pentru o treaba mai buna.
                              GL-22-TOF

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google