Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ca recomandare din acea lista ar fi :





    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #17
      aruncati un ochi si pe foxoffer gasiti produse mult mai performante decat cele de pe piata din romania (care sunt vechi si slabe calitativ). eu am dat comanda pe 8 dec. pana pe 10 imi aparea comanda in procesare, iar pe 12 a fost inregistat cu tracking nr. la posta din singapore. In data de 13 a plecat din china si pe 17 a ajuns la bucuresti. de atunci astept avizu sa ridic coletul. posta romana se misca cu mult talent. revin cu primele impresii cel mai propabil luni

      Data (ZZ LL AAAA) Ora (HH:MM) Starea trimiterii
      17.12.2013 09:34 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
      17.12.2013 11:50 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
      18.12.2013 11:49 In prelucrare - BSI Bucuresti
      19.12.2013 00:00 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
      19.12.2013 15:12 In prelucrare - Oficiul Postal Targoviste 1
      19.12.2013 15:30 Avizat - Oficiul Postal Targoviste 1
      http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

      Comment


      • #18
        Hai cu impresiile lancer_kta, ca ne-ai facut curiosi.


        Am mai aflat cateva sugestii despre ce dotari ar mai trebui sa aiba aparatele pe care vrem sa le achizitionam:
        -Functia de filmare in conditii de luminozitate slaba (noapte) adica fara leduri sau infrarosu.
        Adica e mai bine sa avem o camera mai sensibila. Din cate am inteles ledurile oricum nu prea ajuta si in plus se reflecta lumina lor din parbriz in imagine si nu e prea bine.
        -Cardul de memorie trebuie sa fie unul decent ca si calitate si de minim 16 GB si sa nu il folosim si in alte scopuri cu alte aparate.
        -Cu cat aparatul are mai multe camete de filmat cu atat mai bine. Ex. fata spate.
        Last edited by merlasviorel; 5 January 2014, 16:03.
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • #19
          Originally posted by merlasviorel View Post
          -Functia de filmare in conditii de luminozitate slaba (noapte) adica fara leduri sau infrarosu.
          Din cate am inteles ledurile oricum nu prea ajuta si in plus se reflecta lumina lor din parbriz in imagine si nu e prea bine.

          GRESIT AICI... la mine nu se reflecta nimic

          -Cardul de memorie trebuie sa fie unul decent ca si calitate si de minim 16 GB si sa nu il folosim si in alte scopuri cu alte aparate.
          PARTIAL ADEVARAT..card trebuie mare si de viteza,,dar il poti folosi si la alte aparate, ca nu sughite
          Mai incolo o sa iti pun o filmare de noapte si o sa vezi ca nu reflecta nimic in parbriz de la ledurile alea.

          Apropo,,
          ,aruncati un ochi si pe foxoffer gasiti produse mult mai performante decat cele de pe piata din romania (care sunt vechi si slabe calitativ).
          Ce bani,,ce aparat ai comandat din China?

          Comment


          • #20
            Se poate sa nu fi inteles eu bine, informatiile le-am primit de la nenea asta care vorbeste in engleza:
            An introduction to Car Cameras and an explanation of their basic features.My Dashcam Reviews - http://www.youtube.com/playlist?list=PLFB79814F24001328AFFLIAT...
            Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

            Comment


            • #21
              Atunci intreaba-l tu pe nene ala in ENGLEZA, de ce la camera mea de 200 de lei nu se reflecta ledurile in parbriz si de ce eu pot folosi cardul de memorie si la aparatul foto si la camera, de cate ori vreau, fara sa am vreo problema in sensul asta!

              Apropo,, de ce pe cardul meu de memorie de 2 GB si clasa 4, se poate inregistra fara probleme la rezolutie medie? Acum am un card de 1 GB in camera si ca sa vezi, se inregistreaza si pe ala.
              Poate tot nene ala imi raspunde prin tine de ce tocmai mie mi se intampla chestiile astea?

              Mai zic odata,,cardul de memorie trebuie sa fie NEAPARAT DE CLASA cat mai mare, daca este clasa 10, e perfect, pt ca pe ala poti inregistra fara probleme la rezolutie maxima fara sa apara frame-uri.
              Acum daca,cardul are 16 sau 32 de gb si este de clasa 10, este mai mult decat perfect, dar poate cardul ala costa mai mult decat camera in sine.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Ivan Marian View Post
                Acum daca,cardul are 16 sau 32 de gb si este de clasa 10, este mai mult decat perfect, dar poate cardul ala costa mai mult decat camera in sine.
                Calculul acesta l-am făcut şi eu găsind o cameră Auto DVR la 100 lei, chiar îmi spuneam că un card de 16 Gb clasa 10 mă costă 69% din valoarea camerei video!

                Momentan încă mai stau şi reflectez dacă să-mi cumpăr sau nu, însă sincer mai mult de 200 de lei nu cred că aş fi dispus să cheltuiesc pe un asemenea gadget.

                Din ce am văzut pe Youtube filmează destul de decent şi cele mai ieftine modele, aşa că din punctul meu de vedere nu merită investiţia într-una foarte scumpă, doar nu o să filmez la nunţi sau botezuri cu ea!

                Comment


                • #23
                  Daca ai bani de dat, merita investitia, daca nu NU,,e simpla ecuatia.
                  Totul se rezuma la banii disponibili pt a investi in asa ceva.

                  Comment


                  • #24
                    Asta folosesc eu de aproape 2 ani:
                    Try again or contact support by phone +357 25 041 660 or via live chat

                    Pentru cine nu are pretenții de George Lucas e mai mult decât ok.
                    O să caut un filmuleț de pe mașina mea și îl voi posta.
                    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                    Comment


                    • #25
                      Eu urmeaza sa-mi iau un Rollei, momentan astept sa primesc in magazin modelul cu GPS, desi nu stiu daca merita sa dau 200 de lei in plus doar pentru functia aia.
                      Legat de voi astia care nu vreti sa dati mai mult de 200 de lei pe asa ceva, va dau un sfat: Decat sa luati pocnitori care filmeaza mai prost decat un telefon, mai bine puneti niste bani in plus si va luati una mai performanta, care filmeaza fullHD

                      Comment


                      • #26
                        salut

                        si dupa cum am promis. (imi cer scuze de intarziere)
                        camera (Shadow GT680w Black) a trebuit sa o ridic din targoviste pentru ca acolo exista asistenta vamala. omul de la posta a tinut mortis sa-mi ia diferenta de tva pentru ca coletul meu depasea valoarea de 45euro (97dolari, am mai avut colete din afara ue si tot asa cu valoare mai mare de 45euro si nu am avut probleme, dar asta e am dat 38 de lei in plus)
                        camera pare ca este facuta dintr-un plastic mai calitativ decat ce am gasit si testat la noi pe piata in acest segment de pret (300-500ron). nu cred ca are rost sa enumar specificatii pentru ca le gasiti pe net
                        eu o folosesc cu un card de 16gb class 10 si reusesc sa filmez in jur de 2 ore in full hd + sunet (camera filmeaza cu un bit rate cuprins intre 15000kb/s si 15500kb/s, asa ca este recomandat un card de clasa 10)
                        pe intuneric vede tot ce este iluminat de faruri in caz ca nu exista alta sursa de lumina. pe timp de zi filmeaza absolut suberb e o placere sa te uiti pe un tvfulhd de diagonala mare pentru ca se observa orice amanunt
                        Am cochetat si cu un vico tf2+ saptamana trecuta si nu cred ca diferenta de pret (3x mai scump) reflecta diferenta de calitate, adica vicotf2+ nu fimeaza de 3x mai bine ca gt680w (la fel se gasesc pe net fimulete brute cu ambele camere, nu cele de pe youtube pentru ca nu sunt concludente (youtube micsoreaza bitrate))
                        o chestie foarte misto pe care am observat-o, eu o tin setata pe 2min/filmulet (235mb ocupa un fiml de 2min), in momentul cand se creeaza urmatorul film cateva cadre din precedentul sunt si in urmatorul film, asa nu se pierde deloc cadre.
                        in fine pentru 330ron(platiti chinezului)+38ron(tva la noi) sunt foarte multumit
                        o sa las un fimulet cu toate ca bitrate-ul este undeva la 5500kb/s pentru clipurile urcate pe youtube se vede foarte ok/ recomand redare in fullHD

                        daca se considera reclama va rog sa scoateti filumetul postat
                        pentru orice nelamurile legata de Shadow GT680W ma puteti "aposta" cu un pm, o sa incerc sa v-a ajut in limita cunostitelor ingineresti
                        o seara faina sa aveti
                        Last edited by lancer_kta; 26 January 2014, 23:40.
                        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                        Comment


                        • #27
                          Mdaaa,,tare faza cu ”AUDIUL”

                          Ps..nebunie de camera cu UNGHI DE 230 de grade..acopera toata fata.
                          Last edited by Ivan Marian; 27 January 2014, 10:34.

                          Comment


                          • #28
                            eu am dual dvr i1000 de la chinezi cu 160 lei filmare aici ziua si aici seara

                            Comment


                            • #29
                              Ma bate gandul sa-mi cumpar modelul acesta. Ce parere aveti, merita ?
                              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                              Comment


                              • #30
                                Go for it ! e ok.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google