jante 17"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ho ho, vad ca a-ti dezgropat un topic mai vechi si se pare ca ar fii chiar de actualitate!!! a venit primavara si baietii vor sa-si faca masina mai aratoasa? daca da ma bag si eu cu jafu' meu si confirm sau infirm urmatoarele; am de 2 ani si jante pe 17'' si le-am luat intentionat si mai late, gume la fel si motorul 1,4 si 75 de martoage dar ma bucur de ele ca un copil de jucariile lui!!! vreau sa zic ca la deal folosesc trp 4'' si sa vezi ce merge, de cate ori pot dau scarturi ca mam saturat de gume si vreau sa le mai tocesc sa iau altele, a crescut consumul cam rau 14l -15l vara iarna(oras) da nui bai compensez cu iesiri in afara, optic jos palaria cu ''zr-uri'' arata bestial si un trabant, cu planetarele na-ti nimerito sunt tun dupa 60 000km deci daca adunam plusuri si minusuri eu zic ca merita....

    Comment


    • #47
      Ca investitie pretul unui set jante 17 + anvelope bune costa undeva la 4000 ron poate chiar 3500 lei . Rezultatul - PRICELESS , pentru toate celelalte exista MASTERCARD
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • #48
        yes man, but worth evry penny....

        Comment


        • #49
          Originally posted by Thejock3r View Post
          215/45/17 !!

          Pleaca mai greu masina cu ele ptr ca sunt mai grele ca cele stock. In rest..consider ca am stabilitate mai mare atat in viraje cat si la drum lung !
          marfa jantele,se potrivesc si cu culoarea masinii, urmatoarea masina o iau cu culoarea aia ca atunci cand am luato pe a mea nu aveau pe stock....17'' is the best!!!

          Comment


          • #50
            eu as vrea sa imi pun 225/40/17 ....avetzii ideee daca roata iese in lateral putin ????? si ceva exemple de poze ???? cu jante (modele)....
            niste poze cu c am mai gasit si eu ..... eu vreau mai mult neagra sa fie janta (cred)...
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • #51
              Primul si al doilea model sunt frumoase foc,ar da bine pe gri-ul ala de la masina ta...
              1 point 6 litre 8 vsigpic

              Comment


              • #52
                eu am latimea jantei de '8' si 245/40/17 spate si e la limita, adica daca te uiiti din lateral se termina odata cu caroseria...dar cand ploua arunca noroi si pe plafon senilele!

                Comment


                • #53
                  am fost la un magazin de jante in oras si am intrebat de jante pe 17"......m-a intrebat pt c masina si cand a auzit zicea ca fac o mare gresala, ca o sa se strice pivotii ,bucsile....si multe altele .....pur si simplu nu inteleg cum la alte masini poti sa pui jante pe 17 peugeot 206 ,golf 4 si 5 creca si 3 si nu au atatea probleme iar loganu' nostru nu ,oricum in certificat scrie 14 maxim 15 deci nici 16 macar .....oare se poate obtine de la RAR omologarea aia sau c trebuie ca sa iti dea voie sa pui de 17 ?????(daca esti un simplu cetatean)vb lu mircea badea.....
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Nu se poate obtine nici o omologare ! fiecare isi pune pe riscul lui !
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #55
                      sincer chiar nu sti uce sa mai cred, eu vreau sa imi vand jantele actuale (targa) care sunt pe 15' si sa imi iau ceva de genul wolfrace street octane , dar nu am gasit pe 16" cu 4 x 100 , lasand asta la o parte chiar nu stiu ce sa mai cred in legatura cu jantele

                      ce sa fac ?
                      se merita sa imi iau pe 16 ?

                      Comment


                      • #56
                        [img=http://img19.imageshack.us/img19/8824/picture009wvn.th.jpg] zii si tu prietene, eu nu ma bag ca vad ca sterg posturi la greu astia pe aici.....225/45/17....

                        Comment


                        • #57
                          SuperB ! Foarte tari jantele LAE , dar cred ca o sa traga masina greutz de ele , cu gumele alea imense
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #58
                            la deal e cam cam.....a 4-ra si blana!! te uiti cum fuge benzina pe toba!!!

                            Comment


                            • #59
                              ia incercati sa va montati jante pe 17" un model placut ochiului si vedeti ce se intampla in trafic
                              montati jante 17" model kokalaresc si vedeti ce priviri mai atrageti
                              mai se uita si militianu la masina cum e de ingrijita si nu e dracul atit de al dreacu sa te ia ca nu ai facut nimic,
                              eu am 205/65/15 si toata lumea care le-a vazut le-au placut inclusiv militiei
                              concluzia...daca nu pui kokalarisme pe masina si nu ti-o imbrobodesti cu abtipilde si beculete de prost gust nu iti zice nimeni nimic
                              parerea mea pe care mi-o sustin pina la moarte
                              sigpic
                              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                              Comment


                              • #60
                                in afara de jante mari bineinteles nimic....de 15 sheet...sa nu aud...actipilduri prostii nici atat....17 all the way....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google