jante 17"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    nu toata lumea e ca tine cu jantele mari , doar sa arata bine .
    primesti de la tiristi flash cand esti pe banda 2 ?

    Comment


    • #62
      salut colegii.ma gandesc si eu sa-mi achizitionez un set de jante pe 17''.ce model imi recomandati?
      Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

      Comment


      • #63
        daca ai obiceiul sa nu feresti gropile ia cu spite(brate) mai dese pentru rezistenta axiala mai mare, daca esti grijuliu in 5 spite sunt belea sau 6....iar pentru carat cat mai pline ca altfel le faci patrate imediat...!!

        Comment


        • #64
          LAE mersi mult.voi tine cont;)
          Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

          Comment


          • #65
            cu placere, strange banu' si ia ceva jmecher sa nu fie ca la toti...!!

            Comment


            • #66
              eu tot nu inteleg de ce e asa greu de omolat o janta mai mare+cauciuc mai lat in romania,in fond performantele nu au decat de castigat,nu?

              Comment


              • #67
                nu au numai de castigat.... ;) trebuie sa te mai documentezi inainte de a comenta pe acest subiect..
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #68
                  Am si eu niste jante pe 17, si la cantar arata 20 de Kg cu tot cu cauciuc 215/45/17 7.5 et 35 . Pe calculatorul asta http://www.rimsntires.com/specs.jsp vad ca 19 Kg ar fi greutatea calculata la dimensiunile astea, dar se merita si nu prea sa ai jante pe 17. Se simte mai grea la plecarea de pe loc, in viraje e mult mai stabila, consumul creste dar putin daca mergi normal si nu o alergi. Dupa ce le-am pus pe masina dupa vreo 6 luni trebuie schimbate capete de bara, bucsaraie, bielete, acuma si masina are 6 ani si nu au mai fost schimbate pana acuma, dar sunt aproape sigur ca jantele au accelerat uzura acestora. Cu toate astea parca tot nu as renunta la ele pentru ca imi place foarte mult cum arata masina cu ele.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #69
                    eu am avut jantele pe 17 cu 50/205 din iulie pe masian pana saptamana trecuta si singurul lucru care mi-a murit a fost un pivot pe partea dreapta in rest nimic. A fost un pas mare de la 15 la 17 si nu as renunta la el ever mai ales ca vreau sa o trantesc
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #70
                      parerea mea e ca jantele pe 17 pe logan sunt putin cam mari !
                      sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

                      Comment


                      • #71
                        parerea mea ca e ca dimensiunea 17" la jante aranjeaza cel mai bine loganul

                        Comment


                        • #72
                          Dar cu niste cauciucuri pe masura gen 205/40, 205/45 215/40 sau 215/45.
                          205/50/17 cum are colegu de mai sus sunt exagerat de mari.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • #73
                            eu am avut 215 40 17 pe niste OZ ultrallegera si am fost enorm de incantat de ele.sunt singurele roti de care imi pare rau. si demaraj si stabilitate si franare, dar jantele fac mult.la dimensiuni mari trebuie cat mai usoare
                            Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                            Comment


                            • #74
                              [QUOTE=al!n;
                              205/50/17 cum are colegu de mai sus sunt exagerat de mari.[/QUOTE]

                              cum adica sunt exagerat de mari? eu am vrut talonu mai mare ca sa nu le rup....sincer pe 45 arata bine dar mie sa nu le fisurez rup in vro groapa....

                              nu cred ca 5 mm e o asa mare diferenta
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • #75
                                Cand mi-am cumparat jantele pe 17 aveau anvelope 205/50 si mie nu mi-au placut cum arata cu ele..erau mari.

                                Nu cred ca cu talon de 45 risti sa indoi janta daca bagi presiune corecta, eu dupa ce am vandut 205/50 am avut 2ani de zile 205/40/17 cu presiune 3.4bari in ele si nu am indoit nimic(jantele erau de calitate medie, wolfrace) si banuiesc ca stii cum sunt drumurile in arges..
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google